Посадка лохини високорослої
Комплекс посадочних заходів, спрямований на підбір оптимального виду грунту, його добрива і попередньої обробки.
Перший етап посадки включає в себе підбір грунту. Рекомендується використовувати піщані грунти або грунту з підвищеним вмістом торфу. Однак навіть якщо ваша грунт являє собою суглинок або ж чорнозем, то є можливість предпосадочного добрива.
Також слід вибирати найбільш сонячні сторони вашої ділянки, це сприяє швидкому дозріванню ягід і створює благотворні умови для росту самої рослини. У період посадки ваші невід'ємним помічником, стане прилад, що дозволяє вимірювати кислотність грунту. Безсумнівно, він знадобиться в подальших заходах, по удобренню і культивуванню рослин після посадки.
Висаджування лохини відбувається або касетним способом або шляхом окремої висадки саджанців. Для висаджування копається яма до 0.5 м у глибину і шириною до 70-ти див. В ідеалі для успішного процесу висадки і подальшого врожаю, грунт в який висаджується рослина повинен володіти певними значеннями кислотності. Ваш прилад для вимірювання кислотності повинен виявити значення РН 3.7-4.5.
Нижче наводиться таблиця з показниками впливу пропорцій субстракта на ріст рослини:
Далі в посадочну лунку вноситься субстрат, що складається з наступних компонентів:
- Торф;
- Перепрілий хвойні тирсу або дрібна соснова кора;
- Пісок (бажано річковий);
Для висадки рекомендується застосовувати саджанці, розмножені шляхом микрочеренкованием (in-vitro), що пройшли систему дорощування і висаджені в горщики з закритим днищем. Найбільш сприятливою умовою для розмноження і життя мікоризи, є кислотний грунт. Рослини, висаджені в закритий горщик закритого типу, володіють підвищеним вмістом даного виду грибів. Це і сприяє швидкому процесу культивації.
Важливо перед посадкою, після того як ви витягли рослину з горщика, розвести нижню частину кореневища лохини трохи в сторони. Це сприятиме швидкому зміцненню кореневої системи рослини в ґрунті, а також надасть можливість кореневища рости горизонтально.
Існує два найбільш поширених на території України способу посадки:
- Траншейний;
- Посадка здійснюється в ями.
Траншейний спосіб найбільш підходить для вирощування лохини в промислових масштабах, для комерційних цілей. Цей спосіб посадки здійснюється переважно механізованим шляхом і вимагає меншого залучення людських ресурсів.
Посадочні ями підходять для невеликих ферм і для особистого споживання. Не вимагають великих витрат на залученні техніки, на увазі можливе здійснення садивного процесу виключно людськими ресурсами.
Ще одним необхідним заходом, є мульчування вже висадженого рослини. Мульчування дозволяє утримувати вологу в області кореневища, а також запобігає передчасному випаровування вологи з грунту навколо рослини. В основному мульчування проводять свіжими сосновими тирсою і хвойної корою.
Окисление почвы искусственным путем происходит, при помощи орошения почвы серой из расчета 40г на 1кв/м. Также можно использовать лимонную кислоту, в расчете на 3л воды 1чайная ложка кислоты. Если у вас в доме присутствует электролит из кислотных аккумуляторов, то вы также можете использовать его для увеличения кислотности грунта. Для создания раствора вам понадобиться примерно 50г электролита и 10л воды.
Обязательно следует следить за уровнем кислотности с помощью прибораизмерения кислотности, ведь для растения может оказаться пагубным не только недостаток, но и избыток кислоты в грунте.
Для вашого ознайомлення докладаємо таблицю з можливим доходом, у випадку промислового культивування лохини.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.