Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4414 відгуків
Вільна дата відправки: 10.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Шкідники лохини і методи боротьби і фото

Шкідники лохини і методи боротьби і фото

У попередніх публікаціях ми розглядали можливі хвороби чорниці високорослої (лохини). Але крім хвороб це чудове рослина так само можуть атакувати шкідники. На щастя, на сьогоднішній день, в наших широтах існує дуже мало шкідників, які обирають своєю мішенню лохину. Це пов'язано з тим, що природний ареал зростання лохини високорослої розташований досить далеко від України, а так само з тим, що в нашій країні ще не дуже сильно розвинуте вирощування цієї культури. Давайте розглянемо найбільш поширених шкідників для лохини.


шкідники лохини, птиці на голубиці, шкідники малини, саджанці малини і їх шкідники

В першу чергу слід відзначити птахів. Вони завдають досить відчутний удар по урожаю тим, що об'їдають дозрілі ягоди. Дуже часто від птахів страждають посадки лохини, які розміщені поблизу лісів або лісонасаджень. Якщо не вживати ніяких заходів по захисту від атак птахів, можна втратити не тільки урожай, але і саму плантацію. Для захисту від пернатих можна використовувати мелкоячеистую сітку, вкриваючи нею кущі і натягувати блискучі стрічки навколо лохини. Так само можна використовувати спеціальні пристрої для відлякування птахів, яких на ринку є безліч різних модифікацій і принципів дії.


попелиця на голубиці, лохина

Наступним шкідником розглянемо тлю. Цих шкідників можна виявити на молодих листках у нижній частині куща, на молодому приріст в основному в травні – червні. Найчастіше з'являється попелиця на рослинах після теплих зим. Ці комахи є переносниками вірусних захворювань, зокрема раку стебла. Пагони і листя, уражені попелиць, деформуються. Найбільш ефективними засобами боротьби з попелиць є інсектициди: Актеллік, Каліпсо, Карате (застосовувати відповідно до інструкції).

 

гусінь шовкопряда

Так само небезпечним шкідником можуть виявитися гусениці шовкопряда. Ці комахи поїдають листя лохини, в основному вражаючи молоді листочки. Для боротьби з цими шкідниками використовують так само інсектициди Актеллик, Дурсбан, Астра, так само згідно інструкції.

павутинний кліщ
Павутинний кліщ так само завдає шкоди кущів малини. Передумовою для появи павутинного кліща може бути дуже посушливе літо. Розміщуються ці кліщі на нижній частині листа, і небезпечні вони тим, що висмоктують всі соки з рослини. Якщо на одному листочку лохини Ви виявите більше 5 штук павутинних кліщів, потрібно обов'язково вживати заходів хімічної обробки рослин. Для боротьби з павутинним кліщем підійдуть інсектициди Актофіт, Аполло, Вермитек (застосовувати відповідно до інструкції).

хрущ на голубиці шкідники

Майский жук так же может повредить кусты голубики.  Взрослые особи поедают не только листья с кустов, но и поедают цветки, что, само собой, сказывается на урожайности.  Особенно опасны личинки майского жука для корневой системы молодых растений. Поэтому, особенное внимание следует уделить при подготовке посадочной ямы. Для предотвращения появления личинок майских жуков в грунте за год до посадки можно посеять люпин. Но, если вдруг Вы обнаружили на посадке голубики это насекомое, можно обработать грунт вокруг куста инсектицидами типа Дурсбан или Актара через систему капельного полива.

Щоб уникнути ураження плантацій вищеописаними шкідниками, потрібно уважно перевіряти насадження лохини в березні-квітні, починаючи з моменту розпускання бруньок. Обов'язково слід видаляти пошкоджені гілки з кущів, спалювати їх. Такі заходи слід проводити для того, щоб уникнути поширення комах-шкідників далі з куща і зараження ними сусідніх кущиків. Так само необхідно проводити профілактичні обробки проти шкідників.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner