Як підживити лохину азотом? Для чого потрібен азот лохині
Аби лохина давала хороший урожай, варто розробити програму підживлення. Для цього потрібно зробити аналіз листя, а також візуально оцінити зовнішній вигляд куща.
Можна використати кілька способів:
- Взяти добрива, що мають тверду форму і засипати їх у ряди.
- Через крапельну систему поливу використати добрива, що розчиняються у воді.
- Також можна обприскувати рослини водою з поживними речовинами.
Проте обприскування буде ефективним лише тоді, коли після аналізу листя було виявлено нестачу лише певних елементів. У разі, якщо є серйозний дефіцит найосновніших поживних речовин, то така робота буде недостатньою.
Чому важливий азот для лохини?
Азот (N) дуже потрібен лохині. Тому що він є важливим компонентом, який впливає на серйозні процеси. Якщо не заглиблюватись у хімічні та біологічні терміни, то саме завдяки азоту рослина буде швидше рости, а ягідки виглядатимуть красиво, естетично. Крім того, лохина даватиме хороший урожай, у кущі буде значна кількість протеїнів.
Лохина може мати дефіцит азоту. Це реально визначити за такими ознаками:
- Нові прирости мають значно меншу довжину.
- Нові пагони ростуть повільно.
- За сезон можна помітити лише одноразовий сплеск дуже активної вегетації.
- Листя виглядає хворим. Зазвичай спочатку на старих листочках, а потім на нових з’являються ознаки хлорозу. Відтінок уже не яскравий, а світло-зеленуватий, або навіть жовтуватий.
- Листя рослини можуть почати спадати раніше часу.
Але при цьому лохину можна і надто «загодувати» азотом. І це теж матиме негативні наслідки:
- На гілках з’являється багато нових приростів.
- Листя дуже велике та надто зелене.
- Дуже багато хвиль надзвичайно активної вегетації. В результаті до морозів прирости з останні хвилі можуть пошкодитись.
- Через велику кількість азоту, лохина стає менш стійкою до різних пошкоджень, хвороб і несприятливих погодних умов.
Особливості підживлення азотом
Лохина не може засвоювати нітритних форм азоту. Вона потребує амонійних форм цього добрива. Тому найбільш корисним для цієї рослини є сульфат амонію або карбамід.
У квітні лохина не потребує багато азоту – приблизно 2 %. З другої половини липня – не більше 10 %. З вересня підживлення азотом може призвести до того, що молоді прирости трохи підмерзнуть.
Для того аби правильно внести азот варто врахувати який тип ґрунту, скільки років рослинці, яким типом буде вноситись добриво. А також потрібно провести аналіз листкової маси лохини. І на основі проведеного аналізу вже розраховувати кількість азоту.
Якщо азот вноситься у твердій формі, то норму, яку варто внести за сезон потрібно розділити на 3 частини. Спочатку – в кінці квітня. Тоді в кінці травня і тоді в червні (в середині місяця).
Якщо застосовуються водорозчинні добрива, які вживаються при крапельній системі зрошення, то азот варто вносити кожен тиждень. З квітня по липень потрібно внести добриво приблизно 12 разів.
За перший рік лохина потребує 17 грам добрива за сезон. Уже на другий рік потрібно 20 грам азоту. А на третій рік потрібно 22,7 грам і на четвертий – 25,5 грам.
За перший рік одна рослина потребує не більше 80 грам сульфату амонію. Якщо за сезон буде проведено 12 удобрень, то за кожен тиждень одна рослинка потребує близько 7 грамів добрива. Якщо на гектарі землі росте 3333 рослин (схема 3 м на 1 м), то за тиждень потрібно внести близького 20 кг сульфату амонію.
Якщо азот дають у твердій формі на поверхність гряди, то внесення азоту на сезон потрібно розділити на три рази. Спочатку в кінці квітня. Тоді в кінці травня і кінці червня. Азот вносять не під корінь, а рівномірно розподіляють навколо рослинки. Радіус приблизно 25 см.
Якщо кислотність грунту становить близько 5 pH та потрібно додатково підкислювати грунт, то застосовують сульфат амонію. Якщо ж кислотність 4.5-4.6 то варто застосовувати карбамід.
Лохину варто мульчувати за допомогою природних матеріалів. Наприклад, тирси чи сіна. Потрібно щоб матеріал був перепрілий. Він забирає багато азоту. Тому потрібно збільшити удобрення азотом.
Лохина дуже добре засвоює азот. Тому його запаси варто часто поповнювати. Аби він не вимивався в процесі дощів .
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.