ТОП-5 кращих сортів лохини за рейтингом Кліома Cервіс на кінець 2023 року
Ще не так давно ягоди лохини на більшості території нашої країни вважались екзотикою. Побутувала думка, що їх важко вирощувати, бо для них необхідний спеціальний склад грунту. І хоча це дійсно так, господарі навчились вирішувати дане питання з допомогою спеціальних добрив, і лохину сьогодні можна побачити практично на кожній присадибній ділянці. Тому не дивно, що багатьох людей цікавить, які сорти лохини є найбільш урожайними та простими у вирощуванні. По цій причині пропонуємо вам невеликий рейтинг сортів, які стали найбільш популярними у 2023 році та здобули любов значної кількості наших покупців.
Лохина сорт Дюк
Даний сорт користується великою популярністю в Америці, але й у нас він стає щоразу більш розповсюдженим. Дюк належить до морозостійких рослин, яким не загрожують навіть весняні заморозки. Ягоди сорту Дюк дозрівають у липні, вони середнього розміру, дуже смачні, особливо у охолодженому вигляді. Вони досить рясно обліплюють пагони, тому важливо памʼятати, що кущ обовʼязково потрібно підвʼязувати.
Лохина сорт Чандлер
Кущ цієї рослини досить високий — до 1,5 м. Достигає у першій половині серпня та плодоносить приблизно протягом місяця Найбільше у сорті Чандлер людей приваблює розмір ягід, адже вони дуже великі — в середньому 20 мм в діаметрі або й більше. При цьому їх смак достатньо насичений і вони добре переносять навіть тривале транспортування.
Вирощуючи лохину Чандлер варто памʼятати, що морозостійкість у неї середня. Тому бажано вирощувати її лише на території із теплим або помірним кліматом.
Лохина сорт Река
Цей сорт лохини був виведений у Новій Зеландії ще у 1985 р. З того часу він розповсюдився практично по усьому світу. Река — дуже високорослий сорт, який сягає майже 2 м. Урожайність теж на високому рівні — в середньому 7-9 кг з куща. І що найприємніше — плодоносити починає досить швидко, — у липні. Ягоди мають характерний блакитний наліт, вони довго тримаються на гілках, не втрачаючи товарного вигляду. Вони середні за розміром, проте дуже смачні.
Лохина сорт Бонус
Цей сорт виростає високим та розлогим: до 180 см у висоту та до 110 см в діаметрі. Він невибагливий, переносить навіть сильні холоди, адже недарма вважається одним із найбільш морозостійких сортів лохини. Бонус має дуже великі ягоди і саме в цьому полягає його найбільша привабливість для садівників. В діаметрі вони приблизно 3 см, дуже пружні, стійкі до чинників зовнішнього середовища та смачні. Перший урожай зʼявляється укінці липня. Дозрівання відбувається нерівномірно, тому механічний спосіб збору небажаний. Про це варто памʼятати, якщо мова йде про великі насадження.
Лохина сорт Блюкроп
Це середньостиглий сорт, який вважається одним із кращих серед високорослої лохини. У висоту Блюкроп сягає до 1,9 м. Велика кількість пагонів забезпечує дуже високу врожайність, адже із одного куща можна зібрати до 9 кг урожаю за сезон. При цьому самі ягоди є доволі великими — близько 17-20 мм в діаметрі. Дозріває лохина цього сорту у серпні та плодоносить досить довго.
Блюкроп можна вирощувати як професіоналам, так і любителям. Цей сорт лохини віддає перевагу легкому супіщаному або піщаному грунту з підвищеною кислотністю, любить добре освітлені та прогріті сонцем ділянки. Висаджувати саджанці можна практично у будь-яку пору року, окрім зими, коли земля промерзла.
Блюкроп тішить не тільки багатим урожаєм, але й привабливим зовнішнім виглядом. Саме тому цей сорт вирощують також у якості декоративних дерев. Особливо красивими вони стають восени, коли листя червоніє.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.