Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4685 відгуків
Вільна дата відправки: 27.03.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості вирощування лохини у горщиках

Особливості вирощування лохини у горщиках

За останні кілька років лохина стала у нашій країні дуже популярною культурою. Смачні великі ягоди, які вона дарує, — це важливий аргумент для того, щоб почати розводити її у своєму саду чи на городі. Завдяки компактним розмірам вирощування лохини можливе не тільки на відкритому грунті, але й у горщиках або контейнерах. Такий варіант має як свої переваги, так і деякі недоліки. Крім того, важливо знати нюанси, що стосуються посадки та догляду. Ця інформація дозволить вам успішно вирощувати лохину у горщиках та щороку збирати гарний урожай.

Як виростити лохину у горщиках, переваги та недоліки вирощування

Переваги та недоліки вирощування лохини у горщиках

Вирощування лохини в горщиках підходить перш за все власникам приватних господарств. У цьому випадку йдеться, як правило, про декілька кущів. А ось у комерційних цілях краще віддати перевагу вирощуванню лохини на відкритих ділянках.

Переваг у вирощування лохини в горщиках є чимало. Перш за все такий кущ є мобільним, тому ви можете перемістити його куди вам зручно. Крім того, у контейнері чи горщику потрібний pH грунту підтримувати значно легше. Також помічено, що у лохини, яка росте у горщиках, значно вища стійкість до захворювань та шкідників, що теж полегшує догляд за нею. Але не обійшлось і без певних недоліків. Так, грунт у горщиках та контейнерах у спеку висихає дуже швидко, тому поливати потрібно частіше, а також постійно слідкувати за станом землі. Крім того, для лохини у горщику більш небезпечним є сильний мороз, коли температура перевищує -25 градусів. Але в цьому випадку вирішити проблему значно легше, адже рослину просто потрібно перенести в приміщення.

Які переваги та недоліки вирощування лохиниу горщиках

Посадка та догляд

Для початку потрібно вибрати сорт. Він може бути самозапильним, наприклад, Blueberry Burst або Biloxi, або ж звичайним. Але, якщо ви зупинились на другому варіанті, то вам потрібно садити поруч, як мінімум, дві рослини. Також звертайте увагу на те, яких розмірів виростає дорослий кущ. Для вирощування у горщиках краще підійдуть карликові сорти, наприклад, згаданий вище Blueberry Burst. Придбати необхідні саджанці лохини ви можете в нашому інтернет-магазині. До вашої уваги велике розмаїття сортів та доступні ціни.

Важливим пунктом також є вибір горщика. Для початку рослину садять у невелику ємність, діаметром 30 см. Це може бути звичайний недорогий пластиковий горщик. Після того, як лохина розрослась, її пересаджують у більшу посудину, обʼємом не менше 40-60 л. Для цього найкраще брати якісний деревʼяний горщик, у якому є дренажні отвори.

Який горщик для вирощування лохини слід вибирати

Для посадки лохини слід використовувати лише підкислений субстрат з pH 3,5-4,5. Це може бути готова грунтосуміш, наприклад, та, яка призначена для азалій та рододендронів. Також грунт можна приготувати самостійно. У цьому випадку береться ⅓ піску с торфом та перемішується із ⅓ хвойних голок та кори.

Перед посадкою кореневу систему лохини бажано замочити у воді хоча б на пів години. Після посадки землю навколо рослини рекомендовано замульчувати яким-небудь природним матеріалом, наприклад, тирсою та добре полити. Надалі вологість грунту рекомендовано підтримувати на рівні 50-60 %. Тримати горщик з лохиною бажано на сонячній ділянці, добре захищеній від вітру та протягів.

Кожні 6-8 тижнів лохину у горщиках рекомендовано підживлювати. У період цвітіння можна робити це навіть частіше. Для даної процедури найкраще підходять спеціалізовані добриві, наприклад, Добриво Florovit або ж Добриво Ogrod 2001.

Як правильно доглядати за лохиною у горщиках

Обрізка для лохини — це не обовʼязкова процедура, але хоча б санітарне видалення гілочок проводити варто. Також в кінці зими можна зробити більш кардинальную обрізку. Це дозволить отримати максимально крупні плоди та підвищить урожайність.

Інші статті
  • Чи можна врятувати помідори після заморозків у травні?
    Проаналізуємо, чи можна врятувати помідори після заморозків у травні. Розкажемо, чи можливе відновлення томатів після заморозків, як швидко допомогти помідорами, які постраждали від заморозків, які засоби для відновлення томатів після заморозків краще використовувати, а також, у яких випадках потрібна пересадка томатів.
  • Особливості вирощування картоплі під агроволокном
    Розглянемо, які особливості вирощування картоплі під агроволокном. Розкажемо, який сорт ранньої картоплі краще обрати, як підготувати картоплю до посадки, яке агроволокно для вирощування картоплі вибрати, як підготувати грунт та посадити ранню картоплю під агроволокно, а також, які особливості догляду за картоплею під агроволокном.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner