Особливості вирощування лохини у горщиках
За останні кілька років лохина стала у нашій країні дуже популярною культурою. Смачні великі ягоди, які вона дарує, — це важливий аргумент для того, щоб почати розводити її у своєму саду чи на городі. Завдяки компактним розмірам вирощування лохини можливе не тільки на відкритому грунті, але й у горщиках або контейнерах. Такий варіант має як свої переваги, так і деякі недоліки. Крім того, важливо знати нюанси, що стосуються посадки та догляду. Ця інформація дозволить вам успішно вирощувати лохину у горщиках та щороку збирати гарний урожай.
Переваги та недоліки вирощування лохини у горщиках
Вирощування лохини в горщиках підходить перш за все власникам приватних господарств. У цьому випадку йдеться, як правило, про декілька кущів. А ось у комерційних цілях краще віддати перевагу вирощуванню лохини на відкритих ділянках.
Переваг у вирощування лохини в горщиках є чимало. Перш за все такий кущ є мобільним, тому ви можете перемістити його куди вам зручно. Крім того, у контейнері чи горщику потрібний pH грунту підтримувати значно легше. Також помічено, що у лохини, яка росте у горщиках, значно вища стійкість до захворювань та шкідників, що теж полегшує догляд за нею. Але не обійшлось і без певних недоліків. Так, грунт у горщиках та контейнерах у спеку висихає дуже швидко, тому поливати потрібно частіше, а також постійно слідкувати за станом землі. Крім того, для лохини у горщику більш небезпечним є сильний мороз, коли температура перевищує -25 градусів. Але в цьому випадку вирішити проблему значно легше, адже рослину просто потрібно перенести в приміщення.
Посадка та догляд
Для початку потрібно вибрати сорт. Він може бути самозапильним, наприклад, Blueberry Burst або Biloxi, або ж звичайним. Але, якщо ви зупинились на другому варіанті, то вам потрібно садити поруч, як мінімум, дві рослини. Також звертайте увагу на те, яких розмірів виростає дорослий кущ. Для вирощування у горщиках краще підійдуть карликові сорти, наприклад, згаданий вище Blueberry Burst. Придбати необхідні саджанці лохини ви можете в нашому інтернет-магазині. До вашої уваги велике розмаїття сортів та доступні ціни.
Важливим пунктом також є вибір горщика. Для початку рослину садять у невелику ємність, діаметром 30 см. Це може бути звичайний недорогий пластиковий горщик. Після того, як лохина розрослась, її пересаджують у більшу посудину, обʼємом не менше 40-60 л. Для цього найкраще брати якісний деревʼяний горщик, у якому є дренажні отвори.
Для посадки лохини слід використовувати лише підкислений субстрат з pH 3,5-4,5. Це може бути готова грунтосуміш, наприклад, та, яка призначена для азалій та рододендронів. Також грунт можна приготувати самостійно. У цьому випадку береться ⅓ піску с торфом та перемішується із ⅓ хвойних голок та кори.
Перед посадкою кореневу систему лохини бажано замочити у воді хоча б на пів години. Після посадки землю навколо рослини рекомендовано замульчувати яким-небудь природним матеріалом, наприклад, тирсою та добре полити. Надалі вологість грунту рекомендовано підтримувати на рівні 50-60 %. Тримати горщик з лохиною бажано на сонячній ділянці, добре захищеній від вітру та протягів.
Кожні 6-8 тижнів лохину у горщиках рекомендовано підживлювати. У період цвітіння можна робити це навіть частіше. Для даної процедури найкраще підходять спеціалізовані добриві, наприклад, Добриво Florovit або ж Добриво Ogrod 2001.
Обрізка для лохини — це не обовʼязкова процедура, але хоча б санітарне видалення гілочок проводити варто. Також в кінці зими можна зробити більш кардинальную обрізку. Це дозволить отримати максимально крупні плоди та підвищить урожайність.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.