Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4506 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

8 дієвих способів як підкислити грунт для гортензії

8 дієвих способів як підкислити грунт для гортензії

Завдяки тривалому цвітінню та яскравому зовнішньому вигляду гортензія у нашій країні стає все популярнішою. Її можна побачити у садах, на подвірʼях та міських клумбах. Проте у вирощуванні гортензії є одна проблема, адже ця квітка любить кислий грунт, і лише тоді, коли вона росте на такій землі, її квіти виглядають найбільш розкішно. На жаль, ph землі на ділянці не завжди відповідає подібним вимогам, проте це не причина відмовитись від вирощування гортензії. Насправді існують певні способи для підвищення рівня кислотності, завдяки чому забезпечується активний ріст рослини та не менш активне цвітіння.

гортензія, вирощування гортензії, грунт для гортензії, підготовка грунту для гортензії, підкислення грунту для гортензії, дієві способи підкислення грунту для гортензії

Які існують вимоги до грунту?

Перш ніж починати процедуру підкислення грунту, важливо оцінити, чи він загалом підходить для того, щоб вирощувати гортензію. Так, необхідною умовою є хороша дренувальна здатність. Це важливо для того, щоб вода при поливі швидко всотувалась землею, не заболочуючи пристовбурове коло. Також земля має бути родючою, найкраще, якщо це суглинистий грунт з часткою торфу, дернової та листової землі. А от повністю піщані грунти зовсім не підходять вибагливій гортензії.

Кислотність грунту для вирощування гортензій повинна мати орієнтовне значення 5,5 ph. Про те, на якому саме рівні вона знаходиться, свідчить зовнішній вигляд квітів. Наприклад, якщо кислотність нижче показника 4,5, то вони стають синіми, при кислотності 4,8 - 5,5 набувають рожевого або голубого відтінку. А ось рожевий колір гортензій зʼявляється тільки тоді, коли ph вищий 6,3.

гортензія, вирощування гортензії, грунт для гортензії, підготовка грунту для гортензії, підкислення грунту для гортензії, дієві способи підкислення грунту для гортензії

Підкислюємо грунт для гортензій: найбільш дієві способи

Інколи грунт, який раніше був кислим, може змінити свій ph. Це відбувається під впливом опадів, через внесення певних добрив та інші фактори. В будь-якому випадку подібна проблема піддається корекції. Існує, як мінімум, 8 способів підкислити грунт на ділянці, призначеній для гортензії, і ви можете скористатись одним із них.

  • Бурштинова кислота. Вона заслужено вважається одним із найкращих засобів, адже не тільки корегує кислотність грунту, але й виступає у якості добрива та стимулятора росту. Робочий розчин готується із 3 таблеток бурштинової кислоти на 1 л води. Таблетки рекомендовано попередньо подрібнити, щоб вони краще розчинились
  • Яблучна кислота. Для цього методу потрібно взяти 100 г вказаної сировини та розчинити її у літрі чистої води. Даним розчином слід полити грунт на ділянці.
  • Оцет. Багато хто для підкислення землі використовує 9 % оцет. Він справді допомагає, але має також і серйозні побічні наслідки, оскільки сильно руйнує мікрофлору грунту, тому застосовувати його небажано.
  • Алюмокислі галуни. Їх також у народі називають “квасці”. Вони дуже добре підкислюють грунт та часто використовуються для того, щоб квіти гортензії набули красивого блакитного чи синього відтінку. Для поливу землі довкола рослини використовується 2 ч. л. алюмокислих галунів на 2 л води.
  • Щавлева кислота. Вона нерідко використовується не тільки для гортензії, але й для рододендрона, лохини та інших любителів кислого грунту. Робочий розчин готується із півтори чайної ложки засобу, розбавлених у відрі води.
  • Розчин електроліту. Даний засіб особливо добре діє, якщо комбінувати його із підживлення аміачною селітрою. Розчин готується у співвідношенні 1 мл електроліту на 10 л води.
  • Калійна селітра. Це відоме усім добриво має одну цікаву особливість — воно підвищує ph землі. Для цього калійну селітру у кількості 40 г потрібно розчинити у відрі води.

гортензія, вирощування гортензії, грунт для гортензії, підготовка грунту для гортензії, підкислення грунту для гортензії, дієві способи підкислення грунту для гортензії

  • Лимонна кислота. За допомогою цього простого засобу теж можна зробити грунт більш підходящим для гортензії. 1 ч. л. розчиняють у 12 л води і підливають гортензію. Процедуру проводять не частіше, ніж раз в місяць.

Підкислюючи грунт для гортензії, важливо не перестаратись. Адже при показниках вище 6,5 pH рослина може страждати від нестачі поживних рослин, а коли кислотність перевищить показник у 7.0, то вона ризикує повністю загинути. Просимо врахувати, що у нашому асортименті можна знайти комплексне добриво Florovit для підкислення, яке допоможе набагато простіше доглядати за вашими рослинами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner