Особливості вирощування вересу
Ще не так давно кущі вересу можна було зустріти хіба що у дикій природі. Проте сьогодні цей вічнозелений невисокий чагарник вирощують в домашніх умовах. Він чудово комбінується з низькорослими хвойними та здатен прикрасити будь-яку клумбу. Верес прекрасний кожної пори року, але особливо привабливий він на початку осені в період цвітіння. Вирощувати цю рослину під силу кожному, достатньо лише придбати саджанці та вивчити деякі правила догляду.
Посадка вересу
Верес рекомендовано садити у теплу пору року, починають навесні та закінчуючи серединою осені. Прийнято вважати, що до грунту ця рослина немає особливих вимог. Проте найкраще верес росте на кислих, піщаних або торфʼяних грунтах. Якщо у вас на ділянці такої землі немає, то перед посадкою додайте у неї хоча б невелику кількість кислого торфу. Також врахуйте, що верес дуже погано переносить заболоченість грунту, тому близьке залягання грунтових вод є небажаним.
Оскільки верес світлолюбива рослина, то садити його бажано на відкритому сонячному місці. Також допустимим варіантом є напівтінь. Важливо, щоб це місце було постійним, оскільки часті пересадки для вересу небажані.
Під час посадки саджанці не слід надто заглиблювати у грунт. Рослину треба добре полити та замульчувати сосновою корою. Оскільки верес зазвичай вирощують групками, то потрібно враховувати, що густота посадки повинна становити приблизно 9-15 саджанців на 1 м².
Найкращі сусіди для вересу
Експерти рекомендують садити верес поруч з іншими культурами, які люблять кислий грунт. Це різноманітні хвойні такі, як ялівець, ялина, сосна, ялина, а також рододендрон, еріка. При цьому варто враховувати ріст рослин. Виходячи з цього, верес найчастіше садять на передньому плані, оскільки він не високий.
Красиві композиції з вересом утворюють дрібноцибулинні та ботанічні тюльпани. Ефектно виглядає він також із кострицею Сіна, піщаною тростиною, грунтопокривною очиткою, осокою Б’юкенена.
Як доглядати за вересом?
Верес загалом не можна назвати вибагливим кущем, адже догляд за ним мінімальний. Напевно, головною процедурою є обрізка рослини, яку слід проводити щорічно у весняний період, бажано до початку сокоруху. Під час цієї процедури немає нічого складного, потрібно просто видалити сухі та пошкоджені гілки і сформувати бажану форму.
Також верес полюбляє помірне підживлення мінеральними добривами. Для цього слід використовувати препарати, призначені спеціально для рослин, які віддають перевагу кислим грунтам. Це може бути Добриво Florovit для рододендронів, Добриво для рододендронів та азалій Biopon чи Добриво-підкислювач для хвойних і рододендронів Agrecol.
Верес важливо регулярно поливати, не допускаючи ні переливу, ні засухи. Полив рекомендовано здійснювати строго під корінь, а також проводити цю процедуру вранці, а не ввечері.
Розмноження вересу
Найпростішим варіантом вважається розмноження вересу так званими відводками. Для цього вибираємо дорослий здоровий кущ із потужними пагонами. Ті пагони, що ростуть по краях пригинають донизу, засипають землею і залишають так аж до весни. Навесні із них проростають молоденькі саджанці, які потрібно обережно відділити та пересадити у інше місце.
Також розмножити верес можна і живцями. Бажано зробити це в кінці літа. Потрібно нарізати черешки із найсильніших гілок та посадити їх у горщики, наповнені кислим грунтом. Навесні, коли вони добре вкоріняться, їх можна пересадити у відкритий грунт.
Приблизно у другій половині осені, коли верес уже відцвів, його можна розмножувати діленням куща. Крім того, можливий ще варіант розмноження насінням, але він доволі трудомісткий, тому використовується рідко.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.