Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4713 відгуків
Вільна дата відправки: 04.04.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Методи розмноження лохини. Як це робити правильно?

Методи розмноження лохини. Як це робити правильно?

Ще не так давно ця ягода вважалась екзотикою у нас. А сьогодні смачну та корисну лохину можна зустріти як на базарах, так і в супермаркетах. Також люди її активно вирощують у себе на ділянках: як з промисловою метою, так і в невеликих кількостях. Тому не дивно, що багатьох цікавить, які методи розмноження лохини існують. Насправді зробити це можна по-різному, тому кожен зможе підібрати спосіб, який підходить саме йому.

Розмноження лохини насінням

Це найменш популярний спосіб, адже, по-перше, він дуже тривалий, а по-друге, якщо ви не професійний селекціонер, то вам навряд чи вдасться зберегти сортові особливості. Для розмноження лохини цим способом відбирається насіння у повністю стиглих ягід. Його потрібно промити, висушити та висіяти в субстрат, що містить кислий торф. Для вирощування лохини з насіння є важливими показники температури, яка повинна становити не менше 23-25 градусів. Також є вимоги до рівня вологості повітря — приблизно 40 %. Щоб лохина краще росла, час від часу її потрібно підживлюти азотними добривами.

лохина, вирощування лохини, розмноження лохини, методи розмноження лохини, розмноження насінням, розмноження живцями

При найкращому розвитку ситуації лохина, вирощена з насіння, буде готовою до посадки, вже через 2 роки. А ось перший урожай ви зможете отримати приблизно через 6-7 років.

Розмноження зеленими живцями

Окрім розмноження насінням саме розмноження зеленими живцями є найпопулярнішим варіантом, якому віддають перевагу більшість садівників. Проведення процедури має строгі часові рамки — кінець червня-середина липня. Для цього відбираються пагони, які уже добре визріли та мають гарно розвинене листя. Зривати їх треба дуже акуратно, щоб не пошкодити. Приблизно на третину пагін очищають від листя та поміщають у касету з грунтом. Субстрат краще приготувати самостійно. У його склад повинен входити кислий торф, агроперліт та добриво пролонгованої дії, наприклад, Osmocote (Осмокот) Pro 19-9-10+2MgO+ТЕ.

Щоб у пагонів утворилось коріння, їм потрібно створити сприятливий мікроклімат. Найлегше досягти цього у теплиці, у якій температура становить приблизно 22 градуси. Також важливо забезпечити високу вологість повітря.

лохина, вирощування лохини, розмноження лохини, методи розмноження лохини, розмноження насінням, розмноження живцями

Приблизно через 4-6 тижнів після посадки живців відбувається їх укорінення. Оскільки в цей період на вулиці осінь, то касети слід перенести у прохолодне приміщення. Наступного року навесні їх або пересаджують у горщики, або висаджують у відкритий грунт. Рекомендуэмо переглялути актуальний каталог сортів лохини.

Розмноження здеревʼянілими живцями

Цю процедуру рекомендовано здійснювати ранньою весною безпосередньо під час проведення обрізки кущів. Робимо заготівлю однорічних пагонів, які добре визріли та покриті здеревʼянілим шаром. Довжина таких живців повинна становити приблизно 8-15 см. Перший місяць їх зберігають у холодильнику або в іншому приміщенні з аналогічною температурою. Після цього замочують у стимуляторі росту та висаджують під нахилом. Для висаджування готується суміш із 1 частини річкового піску та 3-х частин кислого торфу. Ємності з живцями накривають плівкою та зберігають у теплиці. По мірі того, як вони ростуть, їх обрізають. При цьому важливо пильнувати, щоб на кожному живці було не менше 3-х розвинених бруньок. Також важливо зберігати живці при високій температурі повітря (26 °C) та високій вологості, ні в якому разі не допускати пересихання субстрату.

лохина, вирощування лохини, розмноження лохини, методи розмноження лохини, розмноження насінням, розмноження живцями

Приблизно через 2 місяці пагони лохини вкорінюються. Це сигнал для того, щоб зняти плівку, провітрити рослини та дати їм адаптуватись до нових умов. Також варто їх добре полити та удобрити. Після цього можна здійснювати пересадку.

Розмноження відведенням

Цей метод не надто популярний, оскільки не дає можливості отримати велику кількість саджанців, але при цьому займає досить багато часу. Проте перевагою розмноженням відведенням є те, що отримані саджанці досить міці та витривалі.

Для розмноження відведенням потрібен дорослий кущ, середній або високий. Одну із його гілок нагинають і присипають сумішшю, у склад якої входить кислий торф та тирса. Надалі відводок слід поливати та досипати торф. Він досить швидко дає приріст зеленої маси, проте до відділення від материнського куща стає готовим лише через 2-3 роки.

Розмноження поділом куща

Даний спосіб застосовують переважно для низькорослих кущів лохини. Бажано не проводити його, коли рослина цвіте, адже це для неї досить стресовий період. Кущ потрібно викопати повністю та розділити на окремі частини так, щоб у кожної з них було коріння, довжиною не менше 5-7 см. Кореневище потрібно обробити знезаражувальним препаратом та стимулятором росту і висадити в окреме місце. Приблизно через 4 роки такий новий кущ зможе дати перший урожай.

лохина, вирощування лохини, розмноження лохини, методи розмноження лохини, розмноження насінням, розмноження живцями

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner