Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Посадка гортензії восени

Посадка гортензії восени

Гортензії недарма користуються такою популярністю. Адже вони здатні перетворити будь-який сад чи звичайне подвірʼя на справді казкове місце. Якщо у вас ще немає цієї чудової квітки, то осінь — це підходящий час для посадки гортензії. Дана процедура є дуже важливою, адже від неї залежить, чи приймуться кущі та як скоро вони потішать вас прекрасним цвітінням.

Який сорт гортензії можна посадити восени?

Видів гортензії є досить багато, ось лише декілька із них, які є найбільш популярними у нашій країні:

  • гортензія деревовидна;
  • гортензія дуболиста;
  • гортензія крупнолиста;
  • гортензія мітловидна.

гортензія, вирощування гортензії, посадка гортензії, сорти гортензії, місце для посадки гортензії, правильна посадка гортензії восени

Більшість видів мають чудову морозостійкість, і низькі температури без проблем переносять навіть молоді саджанці. Однак є і виключення — це гортензія крупнолиста. Тому якщо ви проживаєте у регіоні, де взимку температура часто опускається нижче -20 градусів, то посадку саме цього виду краще відкласти на весну. А от усі інші види можете садити, адже вони без проблем перенесуть навіть сувору зиму.

Готуємо місце для посадки гортензії

Гортензія любить добре освітлені місця, адже саме від достатньої кількості світла залежить якість цвітіння. У той же час постійне перебування під прямими сонячними променями для неї небажане. Це особливо актуально для південних регіонів, де підвищена сонячна активність. Також зверніть увагу на те, наскільки затишну ділянку ви обрали для посадки гортензії. Протяг та сильний вітер шкодять рослині, тому важливо захистити її від подібних погодних умов.

Обовʼязково зверніть увагу на склад та якість грунту. Зокрема, на його кислотність. Вона повинна знаходитись в межах 5,5-6 рН, і цей показник є дуже важливим, оскільки на лужній чи навіть нейтральній землі гортензія росте погано. Виняток становить хіба що гортензія деревовидна, яка не є настільки вибагливою, які інші види.

гортензія, вирощування гортензії, посадка гортензії, сорти гортензії, місце для посадки гортензії, правильна посадка гортензії восени

Перед посадкою гортензій землю на обраній ділянці потрібно перекопати, видалити бурʼяни та внести добрива і спеціальний субстрат. Проте ні в якому випадку у його склад не може входити зола чи вапно. Найкращим варіантом є торф, перегній. Їх рекомендовано змішати з листовою землею та невеликою часткою піску. Для покращення якості грунту можна також додати по столовій ложці кісткового борошна і сечовини, а також близько 70 г суперфосфат подвійного.

Правильна посадка гортензії восени

Садити гортензію восени рекомендовано приблизно за місяць до того, як почнуться заморозки. Цей термін різний в залежності від того, в якому регіоні ви мешкаєте, але зазвичай мова йде про кінець вересня-жовтень.

Посадкову яму для гортензії готуємо ще раніше — приблизно за місяць до посадки. Це робиться для того, щоб земля добре осіла. Коренева система гортензії досить розлога, тому яма повинна бути досить широкою — 0,5-0,6 м. Для глибини достатньо до 0, 4 м.

За 3 тижні до посадки яму заповнюють підготовленим заздалегідь субстратом. Він повинен заповнювати її приблизно на ⅔. Перед посадкою землю обов'язково зволожують. Саджанці поміщають у яму так, щоб коренева шийка була приблизно на 2-3 см нижче рівня грунту. Кореневу систему потрібно спочатку розправити, і тільки після цього засипати яму землею. Після цього саджанець поливають, а пристовбурове коло мульчують. Найбільш доцільно для мульчування обрати натуральний матеріал, який підкислює грунт. Мова йде про хвою, кору сосни, торф або навіть шишки.

гортензія, вирощування гортензії, посадка гортензії, сорти гортензії, місце для посадки гортензії, правильна посадка гортензії восени

Якщо ви садите кілька кущів, то важливо також зберігати правильну дистанцію між ними. Проміжок залежить від виду гортензії. Наприклад, якщо мова про деревовидну гортензію, то потрібно близько 2 м. Якщо про крупнолисту, то 1-1, 5 м, а при посадці мітловидної гортензії дотримуйтесь інтервалу в 1, 6-2, 4 м.

Особливої уваги заслуговує посадка живоплоту із кущів гортензії. В цьому випадку вам потрібно викопати траншею шириною 0, 8 м. Саджанці у ній садимо на відстані приблизно 1 м один від одного.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner