Секрети успішного вирощування гортензії, що потрібно врахувати?
Гортензія, яка приваблює садівників своєю невибагливістю, є дуже популярною квіткою. Щоб забезпечити її рясне й тривале цвітіння, важливо правильно посадити саджанці й дотримуватися рекомендацій щодо догляду. Завдяки цьому сад прикрасять розкішні кущі з великими суцвіттями блакитного, білого, фіолетового та рожево-зеленого відтінків.
Коли найкращий час для посадки?
Найкращий час для посадки 👉гортензії залежить від її виду. Крупнолиста красуня віддає перевагу весняній посадці, коли мине загроза заморозків. А ось деревоподібна та волотиста гортензії більш витривалі і можуть прижитися як восени, так і навесні. Головне, щоб до настання морозів рослини встигли добре вкоренитися. Якщо ви живете в регіоні з ранньою зимою, то краще відкласти посадку гортензій до весни. А ось у південних регіонах з теплою осінню висадку можна проводити аж до кінця жовтня.
Особливості осінньої посадки
Щоб гортензія легко перенесла зміну умов, швидко укоренилася і прижилася, важливо дотримуватися правильного алгоритму. Рекомендовано обрати сонячну ділянку, або для деяких сортів — місце з легким затінком. Грунт має добре утримувати вологу, бути кислим або слабкокислим, оскільки нейтральний і лужний можуть спричинити хвороби.
Посадка виглядає наступним чином:
- Викопайте яму глибиною до 50 см і діаметром 40-50 см.
- Заповніть її сумішшю з листової землі, перегною, піску та торфу (2/2/1/1).
- Додайте на 10 кг перегною 20 г сечовини, 20 г сульфату калію та 60 г суперфосфату.
- Зачекайте 2 доби, щоб земля осіла.
- Поставте саджанець на горбок у ямі, щоб коренева шийка була трохи над рівнем землі, розправте коріння, засипте й ущільніть грунт.
- Рясно полийте та замульчуйте хвойним опадом або торфом (шар 4-7 см).
- При посадці кількох кущів дотримуйтеся відстані 1-1,5 м між рослинами.
Як доглядати за гортензією? Основні правила
Гортензія потребує регулярного поливу, розпушування грунту в зоні навколо стовбура, додаткового живлення та обробки для захисту від шкідників і хвороб.
- Полив. Під час адаптаційного періоду важливо підтримувати стабільно вологий грунт. Пізніше, якщо погода суха, то 👉поливайте гортензію двічі на тиждень, а під час дощів — раз в тиждень. Під кожну укріплену рослину варто виливати 30-50 л відстояної або дощової води з легким підкисленням за допомогою лимонної кислоти або оцту.
- Підживлення. Восени гортензія потребує 👉фосфорно-калійних добрив, які сприяють кращому росту. Азот у цей період не додають, оскільки він може зашкодити.
- 👉Обробка від хвороб та шкідників. Для обприскування підійде 1% розчин бордоської рідини. Обробляти рослину рекомендовано у суху безвітряну погоду, особливо після опадання листя.
- Пересадка на нове місце. Деревоподібні та волотисті сорти легше переносять осінню пересадку, тоді як крупнолисті краще пересаджувати навесні. Підготовка має початися ще навесні: навколо стовбура викопується траншея розміром 30х30 см, засипається компостом і регулярно зволожується. Це стимулює розвиток нових коренів. Після пересадки проведіть омолоджувальну обрізку, щоб кущ краще адаптувався на новому місці.
- Обрізка. Думки щодо часу обрізки розходяться: одні експерти радять 👉обрізати гортензію навесні, інші — восени. Весною обрізку проводять у березні, коли бруньки ще не почали розкриватися. Восени обрізку здійснюють у жовтні, коли сокорух у рослині сповільнюється. Метод обрізки залежить від виду гортензії. Косметична та санітарна потрібні для видів, які цвітуть на минулорічних пагонах, таких як крупнолистова, колюча, пильчаста, дуболистна, черешкова та Сарджента. Деревоподібний вид швидко розростається і потребує різних типів обрізки: санітарної, омолоджуючої, проріджувальної та для стимулювання цвітіння. Волотисті сорти гортензії потребують менш інтенсивного обрізання, оскільки дають менше пагонів і нових відростків. Їм слід укорочувати пагони скелетних гілок і видаляти хворі або конкуруючі гілки.
Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете кожного року насолоджуватись прекрасним виглядом вашого саду, прикрашеного неповторним цвітінням гортензії.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.