Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4249 відгуків
Вільна дата відправки: 25.04.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Чи зможе машина замінити людину в збірці лохини?

Чи зможе машина замінити людину в збірці лохини?

За останній час з'явилося дуже мало бажаючих заробляти збором ягід, причому така тенденція спостерігається не тільки в Україні, але і у всьому світі. Така нестача робочих рук призводить до величезних втрат врожаю лохини, який просто згниває. Тому для того, щоб уникнути таких проблем і допомогти розвитку голубиководства, аграрії запропонували засаджувати поля спеціальними сортами ягоди, адаптованої під машинну збірку.


Одним з таких сортів можна виділити, відносно новий – Оптімус. Він був запроваджений у 2017 році і це перший вид селекції флоридського університету, який підходить для збору спеціалізованими машинами. Правда навіть такий високорослий сорт голубики має свої особливості, тому потребує ще удосконалення. Також слід трохи поліпшити і машини, які призначаються для збірки.


Селекціонери і фахівці американського Університету Флориди, вивели кілька нових сортів лохини. В цьому їм дуже допоміг доцент кафедри селекції та генетики Патрісіо Муньос, з яким вчені вивели понад 21 сорту, зі своїми специфікаціями. З усіх найбільше виділяється сорт Оптімус – найбільш сорт придатний для механізованого збирання. Але це поки не вийдуть на світовий ринок два нових і кращих сорти – Магнус і Вейне, які запатентовані, але ліцензії отримають лише наприкінці 2018 року у Флориді.


На данный момент отсутствие рабочих рук для сборки голубики усложняет постепенное и эффективное развитие отрасли. Многие компании страдают и несут большие потери из-за этого, а также пропускают далеко вперед своих конкурентов со всего мира. Поэтому сорт Оптимус призван помочь исправить этот недостаток, так как очень хорошо подходит для машинной уборки. Голубика такого сорта прочная и плотная, не повреждается при падении, но в то же время она вкусная и сочная.

Доцент Патрисио Муньос также советует следовать таким принципам для развития селекции:

1. Прочность крепления спелых ягод голубики к кусту – очень спелые должны слабо прикрепляться, а незрелые наоборот;

2. Длина плодоножки должна быть повыше, так как позволяет голубике осыпаться не всей кучей, а по отдельности;

3. Вид растения лучше всего конусный – он облегчит работу машины и улучшит сбор;

4. Качество сбора – предполагается наличие очень малое количество поврежденных ягод, которые будут дольше храниться и не гнить;

5. Следует обеспечить равномерное созревание каждой ягоды, чтобы сделать сборку более оптимальной и избежать надобности возвращения к кустам;

6. Стан ягоди – сама лохина повинна бути більш щільною та стійкою до ударів і різноманітних пошкоджень.

Незважаючи на всі зусилля удосконалення селекції, належну увагу варто приділити також і оснащення спеціалізованих машин, які зараз не виділяються якістю та умовами для ефективної і правильної збірки.

Дополнительно необходимо продумать материалы исполнения бункера и возможность улучшения транспортерной ленты, чтобы голубика не падала и не подпрыгивала. С учетом всех этих показателей сборка голубики будет комфортной и достаточно качественной, без лишних затрат и привлечения больших ресурсов.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner