Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4290 відгуків
Вільна дата відправки: 23.05.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Саджанці малини! Корисні поради для садівників

Саджанці малини! Корисні поради для садівників

Лохина не відноситься до рослин, про яких можна сказати «посадив і забув». Вона обдарує нас своїми смачними і корисними ягодами, тільки при правильній посадці і належному ретельному догляді. Де купити саджанці малини? Як за ними доглядати? Коли збирати врожай? На всі ці та інші питання ви знайдете відповіді тут!

Що треба знати про садіння малини?

посадка садової чорниці

Висаджувати на постійне місце садову лохину можна і восени, і навесні, але весняна посадка все ж краще, тому що зменшується ризик підмерзання молодих саджанців взимку.

Лохина дуже сонцелюбива рослина і не любить холодних вітрів, тому саджати її краще всього на сонячному і захищеному від вітру місці.

Якщо посадити її в тіні дерев, то ягоди будуть кислими, так і їх кількість не порадує.

Лохина дуже вимоглива до грунту і воліє рости на ділянці з кислою грунтом (рН 3,5-4,5), не зайнятій раніше іншими культурними рослинами, так як мікориза, що мешкає на коренях, дуже погано переносить розроблену землю.

Якщо ж у вас немає такого містечка, тоді треба постаратися його створити, виходячи з того, що лохина любить торфово-піщані або торфово-суглинні добре дренованим грунтам.

Це важливо знати!

Для цього викопуємо яму розміром 60х60 см і 50 см глибиною, поверхню дна і стінок ями бажано трохи розпушити, для того, щоб з часом вони не стали щільними і не утруднювали надходження води і повітря.

посадка садової чорниціПотім яму заповнюємо верховим слаборазложившимся торфом або сумішшю торфу, тирси, опалого хвої і піску, а також додаємо в яму 40-60 г сірки (для підкислення), все перемішуємо і ущільнюємо. Інакше кажучи, робимо кислий субстрат, в якому і любить рости лохина.

А ще для підкислення грунту можна використовувати розчин лимонної або щавлевої кислоти (на 10 л води додати 3 чайні ложки кислоти), а також яблучну кислоту або 9%-ву оцтову (на 10 л води 100 мл кислоти).

Поки ніяких добрив додавати в посадкову яму не треба, особливо органічних, які грунт залужнюють.

Кущі лохини високорослої рекомендується на дачних ділянках висаджувати на відстані 0,75-1,2 м один від одного.

посадка садової чорниці

Де купити саджанці малини?

Купувати саджанці чорниці краще всього з закритою кореневою системою (в горщиках чи контейнерах), а потім дуже важливо правильно їх посадити.

"Клиома Сервіс" - один з молодих розплідників, який працює по всій території України. За досить недовгий період своєї наполегливої роботи, фірма напрацювала хорошу клієнтську базу та визначено бездоганну репутацію.

Розплідник реалізує саджанці малини тільки високої якості, зі 100% приживання і за доступними цінами.

Як пересадити лохину з контейнера?

Ні в якому разі не можна просто перевалити саджанець з контейнера в яму, так як ніжні коріння лохини не зможуть в щільному комі землі розвернутися в сторони і коренева система не зможе нормально розвиватися, у зв'язку з цим рослина швидше всього через кілька років загине.

Щоб цього не сталося, необхідно перед посадкою контейнер з саджанцем опустити всього на 10-15 хвилин у воду, потім вийняти рослину з контейнера і постаратися дуже акуратно розім'яти цей земляний ком, а якщо коріння щільно обплели землю, то необхідно обережно розправити їх руками.

Саджанець садимо глибше на 5-6 см, як він ріс у контейнері, поливаємо його і мульчуємо тирсою (або якоїсь іншої мульчею).

Мульча влітку зможе охоронити від бур'янів, зберігає вологу, так і просто послужить додатковим добривом; взимку ж вона захистить коріння від обмерзання.

Як доглядати за лохиною?

садова лохина

Велике значення при догляді за лохиною мають регулярні прополки. Особливо, поки кущі молоденькі, бур'яни є найлютішими ворогами лохини.

Не менш важливо і розпушування, але при цьому не слід забувати, що коренева система залягає на глибині 20-40 см і, тому, розпушування пристовбурних кіл ми повинні проводити на глибину не більше 8-10 див.

Протягом періоду вегетації рослини, пристовбурові круги бажано 2-3 рази мульчувати сумішшю складається з тирси і перепрілого гною.

Водний режим...

садова лохина

При вирощуванні лохини необхідно постійно контролювати водний режим, так як ця рослина потребує вологи. Дуже важливо не допустити пересихання грунту.

Поки саджанець малини не приживеться, треба щоб земля була постійно вологою. Протягом декількох тижнів потрібно підтримувати двох-триразовий полив. Надалі, якщо погода стоїть суха, лохину потрібно поливати два рази в тиждень і краще це робити вранці і ввечері.

А при жаркій погоді бажано ще й обприскувати кущі холодною водою.

В липні-серпні, коли кущі плодоносять і закладають квіткові бруньки для майбутнього врожаю, голубиця дуже необхідний рясний полив.

Але, в той же час, хоча лохина і дуже вологолюбна рослина, надлишок вологи їй теж протипоказаний, тому застою води слід уникати.

Обрізка кущів малини: що потрібно знати?

Обрізати лохину в молодому віці не рекомендується. Можна лише ранньою весною (до набрякання бруньок) у неплодоносящих кущиків вирізати хворі, поламані, стелються по землі, слабкі і підмерзлі гілки.

Але вже до 10-12 річного віку куща починається измельчание ягід і зниження врожайності. Тому необхідно провести омолоджуючу обрізку, яку можна здійснити двома способами:

  • Відразу ж в один рік видаляємо всі старі гілки. Недолік цього методу в тому, що протягом 2-3 років буде значна втрата врожаю.
  • У перший рік обрізки видаляємо тільки частина старих гілок, а решта залишаємо для плодоношення. А потім на наступний рік, коли відросте молоді пагони, що залишилися старі видаляємо.

садова лохина

Підгодовувати лохину рекомендують два рази навесні.

Збираємо урожай!

садова лохина

Строки збору ягід залежать від того, які сорти ми посадили. Так якщо сорт голубики:

  • ранньостиглий, то ягоди починаємо прибирати з першої декади липня;
  • якщо вегетаційний період — з другої-третьої декади липня;
  • а пізньостиглий — з другої-третьої декади серпня.

Плоди чорниці достигають неодночасно, тому збір урожаю на кущі триває більше місяця.

Першою ознакою початку дозрівання лохини є зміна зеленого кольору ягід на блакитно-фіолетовий. Це означає, що через тиждень при гарній погоді ягоди вже дозріють.

Знімати з куща треба тільки такі ягоди, які легко відділяються від кисті з сухим відривом.

Тому, якщо вам потрібно купити саджанці малини, звертайтеся до найкращому розпліднику в Україні - "Клиома Сервіс". Фірма пропонує широкий асортимент сортів.

Щоб дізнатися детальну інформацію про види рослин, посадці, ціну, кількість опту, а також про те як купити саджанці малини, звертайтеся за телефонами, вказаними в розділі "Контакти"! Фахівці фірми дадуть вам вичерпні відповіді на всі питання, які вас цікавлять.

Не пропустіть свій шанс!!!

Інші статті
  • Ділянка із лужним грунтом. Що на ній краще посадити?
    Розглянемо, що краще посадити на ділянці з лужним грунтом. Розкажемо, які є методи визначення кислотності грунту, які культури рекомендовано садити на ділянках з лужним грунтом, а також, що можна посадити на ділянці з лужним грунтом у саду, на городі та у квітнику.
  • Добриво із кропиви: як його приготувати?
    Розкажемо, як приготувати добриво з кропиви. Розглянемо, чим корисна кропива, який процес приготування добрива з кропиви, який рецепт добрива з кропиви та кульбаби, які рослини можна підживлювати кропивою, а також, як вносити добриво з кропиви.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner