Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4414 відгуків
Вільна дата відправки: 10.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Добриво із кропиви: як його приготувати?

Добриво із кропиви: як його приготувати?

На городі та в саду господарі використовують чимало органічних добрив. Найчастіше це курячий послід чи гній. Проте бувають й інші види 👉 органічних добрив, наприклад, добриво із кропиви. Воно дуже корисне, а приготувати його може кожен бажаючий.

Чим корисна кропива?

Кропива — це рослина, що багата на мікро- та макроелементи, такі як магній, калій, залізо, азот, мідь, сірка та інші. Це робить молоді стебла їстівними, їх додають у салати та зелені супи. Використання водного розчину кропиви у якості добрива має багато корисних властивостей:

  • сприяє зростанню надземної частини рослин;
  • поліпшує структуру грунту;
  • підвищує врожайність овочевих культур;
  • продовжує період цвітіння декоративних рослин.

кропива, добриво з кропиви, приготування добрива з кропиви, як приготувати добриво з кропиви

Настій кропиви є безпечним добривом для рослин і людини, його можна використовувати для живлення майже всіх культур. Однак це не означає, що можна відмовитися від мінеральних комплексів та стимуляторів росту. Вони є важливим інструментом для підвищення імунітету рослин, захисту від шкідників і забезпечення хорошого урожаю. Придбати мінеральні комплекси та стимулятори росту можна в 👉 інтернет-магазині Кліома. На сайті представлений широкий вибір ефективних засобів за доступними цінами з доставкою по всій країні.

Як приготувати добриво з кропиви?

Щоб приготувати добриво з кропиви, вам знадобиться вода (відстояна або з джерела) та кропива (стебла та листя до моменту цвітіння). Є декілька варіантів приготування цієї поживної суміші. Один з найпростіших рецептів виглядає наступним чином:

  1. Подрібніть кропиву.
  2. Помістіть однаковий обсяг подрібненої кропиви та гарячої води у пластикову або дерев'яну ємність.
  3. Накрийте ємність кришкою.
  4. Залиште ємність у теплому місці або на сонці на 10-14 днів.

Протягом вказаного періоду щодня помішуйте рідину. Якщо вам не подобається запах, що зʼявився, його можна нейтралізувати спиртовою настойкою валеріани. Під час приготування настою виділятиметься піна, що є природним процесом. Коли піна припинить виділятись, а рідина стане темнішою, це означає, що засіб готовий. Його рекомендується використовувати у розведеному вигляді з концентрацією 20%.

кропива, добриво з кропиви, приготування добрива з кропиви, як приготувати добриво з кропиви

Рецепт добрива з кропиви з додаванням дріжджів

Для підвищення ефективності кропиву можна комбінувати з іншими компонентами. Зокрема, додавання дріжджів значно сприяє росту рослин, їх швидкому переходу до фази плодоношення, а також прискорює дозрівання плодів.

Щоб приготувати таке добриво, спочатку розчиніть 100 г цукру в теплій воді, а потім додайте 100 г пресованих дріжджів. Далі в пластикове відро налийте 2 літри теплої води і додайте стільки ж подрібнених стебел кропиви. Після цього влийте дріжджовий розчин.

Для настоювання розчин потрібно тримати у теплому місці 7 днів. Після цього його треба процідити, довести загальний об'єм до 10 літрів і використовувати за призначенням.

Такий настій кропиви з дріжджами найкраще підходить для догляду за 👉 полуницею, оскільки він сприяє підвищенню солодкості та насиченості смаку ягід, а також формуванню здорових вусів для розмноження рослин.

Рецепт добрива з кропиви та кульбаби

Кропиву можна також комбінувати з іншими рослинами, такими як кульбаби, ромашка, деревій, та ін. Важливо уникати використання рослин, що містять отруйні речовини, наприклад, звіробій, берізка та інші.

Усі ці рослини можна використовувати до того моменту, поки вони не сформували насіння. Для приготування добрива з кропиви та кульбаб потрібно взяти однакові частини подрібненої зелені, залити їх гарячою водою так, щоб рослинні рештки були повністю покриті рідиною, і залишити у теплому місці на 10-14 днів, регулярно помішуючи.

кропива, добриво з кропиви, приготування добрива з кропиви, як приготувати добриво з кропиви

Після закінчення цього періоду рідину потрібно процідити. Для підживлення рослин рекомендовано використовувати 10% розчин.

Які рослини можна підживлювати кропивою?

Найкраще на підживлення настоєм кропиви реагують наступні культури:

  • Томати, перці, баклажани, огірки, кабачки, капуста – настій сприяє активному росту зеленої маси, що призводить до збільшення кількості зав'язей і врожайності. По цій же причині не рекомендовано використовувати добрива з кропиви для вирощування коренеплодів, таких як картопля, редька, цибуля, часник та ін. Винятком є морква та буряк – настій кропиви значно покращує смакові якості їхніх плодів.
  • Полуниця, садова суниця, 👉 малина, 👉 смородина, 👉 виноград – застосування добрива значно підвищує смакові якості ягід.
  • 👉 Декоративні багаторічні та однорічні квіти, включаючи й кімнатні, – можна підживлювати настоєм кожні три тижні під час активного росту, якщо вирощуються у горщиках або у відкритому грунті.
  • Помідори, перці та баклажани можна підживлювати розчином як у вигляді розсади та після посадки на ділянку. Класичний настій потрібно розбавляти у співвідношенні 1 л добрива на одну рослину.

Як вносити добриво з кропиви?

Добриво з кропиви вносять як кореневим методом, так і листовим. Кореневе підживлення слід здійснювати вранці або ввечері після поливу рослин. Дозування становить 500 мл для розсади та 1 л на рослину після висадки у відкритий грунт. Рекомендовано підживлювати з інтервалом 10-14 днів в період цвітіння та формування плодів.

Позакореневе внесення бажано застосовувати лише для розсади та протягом 14 днів після висадки у відкритий грунт. Інтервал внесення — кожні 30 днів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner