Як правильно квасити капусту на зиму
Корисний універсальний овоч, який в наших широтах дуже люблять використовувати в різних інтерпретацій різних страв - це білокачанна капуста. Її додають як обов'язковий компонент у безліч супів, тушкують, запікають і фарширують, але одним із найбільш популярних рецептів є, звичайно ж, квашена капуста.
Для того, щоб частування вдалося на славу, а також не втратило корисних властивостей, потрібно знати кілька важливих нюансів. Як же вибрати качан для засолу і які дії виконати під час процесу приготування, щоб страва вийшла соковитою та хрусткою?
Вибираємо овоч
Досить важливо саме зробити правильний вибір качана, аби всі подальші маніпуляції склалися єдиним пазлом. Квашена капуста повинна бути щільна, в міру солодкувата і ароматна.
Саме від правильності вибору залежать перераховані властивості. Плід поганої якості, неправильне співвідношення спецій, можуть призвести до погіршення смаку, а також до скорочення терміну придатності. Головні правила полягають у наступному:
- Наш головний інгредієнт повинен належати до виду пізньостиглої капусти. Ранньостиглий сорт має дуже ніжне листя і може мати меншу цукристість. Такий продукт не дасть потрібної хрусткості та щільності, а термін його зберігання буде досить короткочасним. Пізня білокачанна має ідеальну структуру, вона досить солодка та соковита. Чудово підійдуть такі сорти як Тюркиз, Золтан, Мегатон, Леннокс.
- У народі знають, якщо капустяний урожай зібраний після перших заморозків - капуста більш смачна і солодка.
- Для процесу засолювання краще брати великі головки, вони найбільше збагачені всіма мінералами та вітамінами, а також кислотою, яка і дає очікуване нами бродіння.
- Капуста повинна мати біле щільне листя, жовті і мляві не підходять для закваски.
- Уважно подивіться на качан - не слід використовувати той, який має сліди гнилі або шкідливі відкладення, личинки. Такий качан вважається зіпсованим, він не придатний для квашення і зіпсує готовий продукт.
Як правильно приготувати капусту?
Перед тим, як ви приступите до найголовнішого процесу, слід звернути увагу на загальноприйняті кроки:
- Вибрати правильний посуд. Це може бути скляна, емальована ємність, що не має відколів або, наприклад, дубові бочки. Після закінчення бродіння капусту можна перекладати в банки або контейнери.
- Розрахувати кількість всіх складових страви, які нам знадобляться в приготуванні. На 1 кг шинкованого овоча додають 20 грамів солі.
- Місткість для квашення на дні та зверху можна перекласти попередньо знятими чистими листками.
- Попередньо прим'ята капуста укладається і щільно утрамбовується.
- Для кращого бродіння готову масу необхідно періодично проколювати, щоб випустити повітря.
Тривалість періоду закваски залежить від маси місткості, а також від температури повітря. Чим тепліше у приміщенні, тим швидше вона досягне ідеального смаку. У середньому всіма улюблена страва буде готова за 3-4 дні. Смачного!
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.