Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Кислотність грунту: як з цим боротися?

Кислотність грунту: як з цим боротися?

У процесі вирощування рослин іноді з'являється така проблема, як кислотність грунту. І скільки б зусиль городники не докладали для того, щоб виростити хороший урожай, як би все правильно вони не робили – результати бажають кращого.

Кислотність грунту: що це?

Кислотність грунту на пряму залежить від наявності в ній іонів водню, якщо говорити іншими словами, те саме склад хімічних елементів впливає на цей показник. Кислоти, які потрапляють в грунт, там вони утворюються і зберігаються, і як результат впливають на розвиттие рослин.

Ґрунти поділяють за ступенем кислотності, а саме:

♦ сильнокислі ( < 4,5),

♦ среднекислые (4,6-5),

♦ слабокислі (5,1-5,5),

♦ близькі до нейтральних (5,6-6,4),

♦ нейтральні (6,5-7,3),

♦ слаболужні (7,4-8),

♦ лужні (8,1-8,5),

♦ сильно лужні ( > 8,5).

Практично більша частина городніх культур віддає перевагу нейтральні, слабокислі або слаболужні грунти. Адже якщо кислотності занадто багато в землі, то коренева система рослин дуже погано розвивається, а сама рослина практично не вбирає в себе поживні речовини. Саме підвищена кислотність у грунті сприяє накопиченню шкідливих речовин. Також така «хвороба» грунту пригнічує всю її мікрофлору і в результаті не проходять процеси переробки органіки.

Сильнокислая або сильнощелочной грунт сприяє тому, що мінеральні добрива, або інші шкідливі речовини, які у великих кількостях потрапляючи в кореневу зону при достатній вологості, дуже швидко засвоюються рослиною, і воно може від цього загинути. Лужне середовище не є доброю для росту і розвитку рослин, адже вона має можливість перешкоджати засвоєнню макро і мікроелементів.

Визначаємо кислотність грунту кілька варіантів...

Щоб встановити точну кислотність ґрунту потрібно взяти її зразки і здати в агрохімічну лабораторію. Результати експертизи ви отримаєте в числовому значенні.

Також є ще один варіант визначення кислотності – рослини-індикатори. Є рослини, які люблять кислотні ґрунти, є такі, що воліють нейтральні, третя група надітий перевага лужним.

Кислий грунт люблять такі рослини - хвощ, м'ята, подорожник, щавель, мохи, іван-да-марья. В'юнок польовий, волошка, польова редька, конюшина, ромашка, мати-й-мачуха, жовтець, воліють слабокислу або нейтральну. Такі рослини, як живокіст, гірчиця польова, дикий мак, люблять лужну грунт.

Третім варіантом дослідження кислотності є індикаторний папір. Такі матеріали реалізуються у садово-городніх магазинах.

Також кислотність опчвы можна перевірити за допомогою звичайного столового оцту. Це визначається так: капають кілька крапель оцту на жменю грунту і якщо на ньому з'являються пухирці і «шипіння», значить грунт некисла, тобто містить вапно,- лужна речовина.

Ще один варіант... Потрібно зробити відвар з листя вишны або смородини. Він покаже кислотність грунту наступним чином – у остигнула воді відвару треба розмішати жменю землі, і якщо вода змінить колір червоний, тоді грунт кисла, якщо стане синьою – слабокисла, зеленої – нейтральна.

Пропозиції як виправити кислотність грунту

Прежде всего, чем менять кислотность почвы на своем участке, подумайте о том, какие растения вы могли бы посадить именно в этой земле, до ее изменения. Вы можете оставить под такие культуры определенную часть земли, а остальную – исправить.

Для того, чтобы уменьшить кислотность, используют известкование, или как его еще называют – раскисление. Его нужно делать очень осторожно, чтоб не превысить норму. Если кислотность pH более 5,5, то известкование не проводят.

Для вапнування використовують деревну золу, гашене вапно, а також доломітове борошно. Норма внесення – 300-1000 м на квадратний метр, але потрібно знати, що для зменшення рівня кислотності не можна вносити велику кількість розкислювача. Вапнування потрібно проводити по мірі необхідності в наступні роки.

Важливо створити для рослин сприятливі умови, і тоді вони будуть радувати нас своїми красою і смачними плодами.

Де купити торфосуміші?

"Клиома Сервіс" - провідне підприємство на ринку України, яке займається реалізацією саджанців декоративних чагарників і дерев, а також саджанців плодово-ягідних рослин.

В асортименті продукції не тільки саджанці, тут можна купити торфосуміші. Саме ці речовини допоможуть врегулювати кислотність грунту на вашій ділянці.

"Клиома Сервіс" пропонує продукції за доступними цінами. Не пропустіть можливість - купуйте прямо зараз. Ви гарантовано отримаєте великий та хороший урожай!

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner