Саджанці брусниці. Кілька порад від "Клиома Сервіс"
Таку ягоду, як брусниця, в культурі вирощують порівняно недавно – близько 40 років. За цей період у світі встигли зареєструвати вже понад 20 її сортів.
Дуже цікавим фактом є той, що товарне виробництво брусниці може стати дуже прибутковою справою. Потрібно тільки знати які саджанці брусниці і де купувати!
Витрати окупляться на 2-й рік!
Основна частина витрат при закладанні плантації брусниці – це вартість саджанців. Тим не менш, вирощувати брусницю на ягоду дуже вигідно. Закладена 3-річними саджанцями плантація починає давати врожай вже в рік посадки.
Навіть при мінімальній врожайності на 2-й рік можна отримати близько 12 т/га ягоди. Це дозволяє за 2 роки окупити всі витрати на її виробництво і вже отримати прибуток.
Термін експлуатації плантації брусниці без омолоджувальної обрізки – не менше 15 років, а з омолоджувальної обрізанням, що проводиться один раз на 10-12 років, – не менше 50-60 років. Протягом цього терміну потрібно вкладення грошей тільки на збирання врожаю, мульчування, підгодівлю і, при необхідності, обробку від хвороб, тоді як дохід від реалізації ягоди значно перевищує ці витрати.
Сорти брусниці: який вибрати?
Промислові посадки брусниці закладають однорідним за біологічними характеристиками та врожайності посадковим матеріалом, тобто сортовими саджанцями – якщо посадити викопані в лісі кущики або ж посієте зібрані з диких кущів насіння, про нормальний врожай можете забути. Тут ми представимо декілька видів сортів.
Голландськие: Корал (Koralle), Ред Перл (Red Pearl)
Німецькі: Аммерланд (Ammerland), Эрнтекрене (Erntekrőne), Эрнтезеген (Erntesegen)
Польські: Мазовія (Masovia), Руно Белявске (Runo Bielawskie)
Шведські і фінські: Ліннея (Linnea), Іда (Ida), Санна (Sanna), Сусі (Sussi).
Російські: Костромська рожева, Костромичка, Рубін, Эрнтезеген.
Кожен сорт має свої переваги і потреби, потрібно вивчити окремо кожного, щоб дізнатися, на якому ж зупинити свій вибір.
Цікава інформація! Все, що потрібно знати про посадку
Щоб вирощувати хороший врожай брусниці не один рік потрібно, щоб ділянка для закладання плантації цієї рослини відповідав ряду вимог, а саме:
- грунт повинна бути пухкої, водо - і повітропроникною і дуже кислому (рН 3,5–5,5) – підійдуть верхові торфовища, піски і супіски. На інших типах ґрунтів перед посадкою покращують їх структуру, при застої води організують дренаж.
- ділянка має бути добре освітленим, захищених від вітру, щоб було комфортно комах-запилювачів, а взимку з плантації не зносило сніг.
- на піщаному, супіщаному і глинистому ґрунті брусницю можна вирощувати в рядах, збагачених торфом. На ділянці пропахивают борозни глибиною і шириною 10 см і заповнюють їх кислим (рН 3-5) верховим торфом.
Нескладний догляд...
Брусниці потрібні мінімальні підживлення – не більше 25-30 кг/га повного мінерального добрива. Краще застосовувати спеціальні добрива, рекомендовані для вересових. Гній або пташиний послід під брусницю вносити не можна!
До хвороб і шкідників брусниця стійка, тому обробки потрібні рідко. Для профілактики можна 2 рази на рік – навесні та пізно восени, коли рослини перебувають у стані спокою, – обробити посадки бордоською рідиною.
Збираємо урожай!
Чтобы собрать ягоды брусники, нужно знать, что этот процесс может выполнить любой человек – вручную, или же собрать можно с помощью специального комбайна. Нужно принимать во внимание, что машинная уборка урожая брусники позволяет существенно ускорить процесс и снизить затраты.
Купить саженцы брусники в Украине!
Если вас интересует где можно купить хорошие саженцы брусники по хорошим ценам, тогда ответ только один – «Клиома Сервис»! Питомник предлагает широкий ассортимент растений, в том числе и бруснику. Вся продукция фирмы качественная и гарантировано приживается.
Підприємство працює по всій території України. Доставка здійснюється з допомогою логістичних компаній, а також можливий самовивіз.
«Клиома Сервіс» пропонує тільки доступні ціни на продукцію. При купівлі великого обсягу – хороші знижки.
Деталі співпраці дізнавайтеся за телефонами - +380639321947; +380501681408.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.