Чорна смородина, посадка, догляд та обрізка куща
Світове співтовариство садівників-любителів завжди приділяла особливу увагу смородині. Сорт чорної смородини може похвалитися особливою зимостійкістю, стійкістю до багатьох грибкових захворювань і непорівнянною скороплідністю. Ця рослина щороку подає величезні врожаї, не вимагаючи при цьому особливих умов.
Коренева система даного сорти смородини являє собою величезну кількість заплутаних і довгих коренів мичкуватого виду. Коріння чорної смородини не люблять розростатися – вони нечасто проникають углиб землі далі, ніж на один метр, воліючи заглиблюватися максимум на п'ятдесят сантиметрів, не виходячи при цьому далі радіусу крони.
Що стосується червоного і білого сортів смородини, то вони є ще більш витривалими: їм нестрашні холод і практично всі грибкові захворювання. Їх плодоношення є рясним і щорічним. Достигають ягоди чорної і білої смородини дуже рано.
Основна відмінна риса чорної смородини з її червоними і білими родичами криється у специфіці їх росту і плодоношення. Плодові бруньки червоного і білого сорту являють собою єдині букетні гілки і кольчатки, які набагато витриваліше, ніж плодові утворення чорного сорти смородини. Ягоди чорної смородини виходять за периферію куща, в той час як плоди червоного і білого сорти смородини ростуть рівномірно.
Посадка смородини
Саджанці чорної смородини висаджуються навряд. Між рядами повинна зберігатися не менше двох метрів, а між майбутніми кущами – півтора метра. У випадку з білою та червоною смородиною правила приблизно такі самі - відстань між рядами має бути не менше одного з половиною метра, а між кущами - мінімум один метр. Також слід згадати гніздовий метод висаджування смородини, згідно з яким в одне гніздо міститься три саджанці, між яким має бути не менше 30 сантиметрів. Кожен із кущів, висаджений подібним методом, вже через два роки дає не менше, ніж два кілограми ягід. Навесні смородина дуже рано починає свій розвиток, внаслідок чого висаджувати її слід восени. Якщо Вам довелося висаджувати смородину навесні, то робіть це якомога раніше.
Догляд за кущами смородини
Як тільки умови ранньої весни стануть придатними для роботи, ряди і міжряддя слід ретельно розпушувати. З часом слід проводити повторне розпушування з метою знищення бур'янів. Виходячи зі ступеня засмічення ділянки та специфіки літнього сезону, ягідники слід розпушувати від п'яти до семи разів. У південних областях країни на врожайність смородини максимальне впливає процес поливу, тому до нього слід поставитися з особливою увагою.
Для того щоб грунт зберігав максимальну кількість вологи, потрібно впритул зайнятися мульчуванням. Особливо це важливо для жителів південних областей. По закінченню обробки грунт покривається різними органічними добривами, що і називається мульчуванням. У списку таких добрив є торф, соломистий гній і таке інше. Шар такого добрива має бути не менше шести і не більше восьми сантиметрів завтовшки. Маючи достатню кількість матеріалу, що мульчує, їм слід покрити всю територію міжрядь, проте якщо його недостатньо, то мульчувати слід тільки смуги рядів. Згідно з досвідом садівників, мульчування підвищує врожайність удвічі.
Процес обрізки та формування куща смородини
Кущі чорної смородини необхідно регулярно підрізати в цілях усунення сильного загущення. По закінченню двох років після висадки кущі чорної смородини сильно обростають нульовими потужними пагонами. Серед них слід знайти чотири найсильніших, після чого зрізати решта під пеньок. Таким чином, Ви усунете згубну для даної рослини затененность.
Кущі порічок також слід позбавляти від слабких прикореневих пагонів, які затінюють кущ, надаючи згубний вплив на його продуктивність. Процес омолодження червоної смородини стартує шостий рік їх життя. Старі гілки слід замінювати молодими пагонами.
- Проаналізуємо, які секрети успішного вирощування гортензії. Розкажемо, коли найкращий час для посадки гортензії, які особливості осінньої посадки гортензії, а також, які основні правила догляду за гортензією.
- Розглянемо, які гербіциди є надійними рятівниками урожаю від бурʼянів. Розкажемо, які бувають види гербіцидів за певними критеріями, як правильно вибрати гербіцид, а також, які загальні рекомендації щодо застосування гербіцидів.