Правильна посадка аґрусу та догляд за кущами
Агрус є скороплодным і високоврожайних рослиною. Будучи досить витривалим, він невередливий до виду грунту, добре переносить холод і легко справляється з грибними захворюваннями. Плодоносить щорічно.
Ягоди цього куща можуть вживатися на різних етапах своєї стиглості. Наприклад, зовсім ще незрілі ягоди використовують для приготування компотів, а з полузрелых ягід роблять варення.
Стовідсотково зрілі плоди, в свою чергу, стають бездоганним десертом. Зовнішність у ягід буває різною – все залежить від сорти аґрусу. Бувають білі, жовті, світло-вишнево-червоні і навіть чорні. Ягоди агрусу містять в собі велику кількість вітаміну PP.
Висадка агрусу
Виконавши посадку для висадки агрусу є осінь. Зробивши посадку на початку жовтня, Ви надасте рослині можливість міцно вкоренитися в грунті до приходу зими, завдяки чому до весни вони будуть готові провести коректний процес вегетації. Висадка навесні повинна бути максимально ранньою – ще до того, як почнуть розпускатися бруньки. Перед тим, як почати висадку, важливо ретельно оглянути посадковий матеріал: зламані пагони і надмірно довгі (більше 20 сантиметрів) корені необхідно зрізати. Саме так прийнято вважати, але рослини які йдуть із закриотою кореневою системою та які не вступають у цвітіння/плодоношення можна висаджувати навіть у травні-червні.
Ця рослина висаджується рядами, між якими має бути не менше двох метрів відстані. Між сусідніми кущами, в свою чергу, повинно бути мінімум півтора метра.
Коренева система агрусу здатна утворювати додаткові корені, в силу чого на нестійких грунтах ця рослина приживається не дуже добре. У подібних умовах агрус необхідно саджати на 6 сантиметрів нижче, ніж в період його вкорінення. В умовах заболоченої, важкого грунту агрус слід садити під нахилом. Під час посадки коріння слід розправляти в сторони і в глибину. Щоб земля максимально прилягала до кореневої системи рослини, її слід ущільнити притаптыванием. По закінченню висадки всі рослини слід полити – кожному необхідно одне відерце води. Коли грунт вбере вологу, необхідно перейти до її мульчування з допомогою матеріалів органічного походження: торфу, перегною. Висадки агрусу, вироблені восени і навесні, слід обрізати, утворюючи тим самим низькі пеньочки з чотирма бруньками.
Обрізка агрусу
Висота зрілого кущі аґрусу становить від 90 до 155 сантиметрів, у той час як його діаметр може змінюватись в межах від 125 до 205 сантиметрів, що залежить від сорту рослини. Гілки першого, другого та всіх наступних порядків формуються з прикореневих пагонів.
Процес обрізання агрусу здійснюється для того, щоб формувати повноцінний кущ, що володіє гілками різного віку. Також обрізання дозволяє зберігати насичену і стабільну плодючість рослини. Після вирізання дрібної, загущающих порослі, здійснюється заміна застарілих скелетних гілок на нульові гілки. Також варто зауважити, що найціннішими гілками агрусу є ті, що досягли п'ятирічного і семирічного віку, в той час як найбільш цінними розгалуженнями є ті, що належать до першого, другого і третього порядків. Розгалуження, що відносяться до четвертого і п'ятого порядків на гілках восьмирічного і більш старшого віку, є малопродуктивними. Саме з цієї причини гілки старше восьми років обрізаються в області основи з метою отримання нових, нульових пагонів.
Кущі необхідно щорічно підрізати, щоб не допускати надмірного заростання, яке тягне за собою появу неякісних плодів. Крім цього, рясне загущення куща перешкоджає ефективній боротьбі з різними захворюваннями, які можуть виникнути у даної рослини. Процес сильного загущення починається на другому році після висадки рослини. З'являється безліч слабких прикореневих пагонів, які з часом утворюють згубну для аґрусу тінь. Не отримуючи достатнього освітлення, плоди рослини піддаються різним грибних захворювань.
Для того щоб гілки агрусу перебували в піднесеному стані, не торкаючись поверхні землі, слід використовувати підпори. Як би там не було, все необхідне для коректної висадки агрусу обладнання Ви можете придбати в нашому інтернет-магазині «Клиома Сервіс».
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.