Внесення добрив через систему крапельного поливу
Продовжуючи тему крапельного поливу, було б не правильно не приділити кілька слів такому моменту внесення добрив. Не важливо яке рослина Ви вирощуєте: малину або томати, вносити добриво для поліпшення росту і захисту від шкідників.
Внесення добрива через систему крапельного зрошення вважається найбільш ефективним методом, так як всі корисні речовини надходять саме в кореневу систему рослин, і розподіляються більш рівномірно порівняно із звичайною підгодівлею.
Внесення добрив через систему крапельного поливу називається фертигація. Цей метод відомий ще з минулого століття і до цих пір користується популярністю. Розрізняються тільки самі пристрою, і зараз трохи розглянемо більш детально конструкцію і принцип роботи.
Способи внесення добрив через крапельний полив
1) Використання великої ємності (удобрительная ємність) – це великий герметичний бочок, який має два крана – на вході і виході. При попаданні рідини через перший кран на вод створюється невеликий перепад тиску, тут вже рідина змішується з мінеральними або іншими добривами, і потім вже потрапляє в головну трубу.
Ємність може служити дуже довго. І, по суті, можна виділити тільки один мінус – не рівномірна концентрація добрива на початку подачі і наприкінці роботи (тобто сам розчин розмішується не рівномірно)
2) Далі використовують спеціальний прилад для внесення добрив – інжектор Вентурі. Робота так само побудована на невеликому перепаді тиску (трубка має конусне звуження з двох сторін). При проходженні рідини через Інжектор Вентурі, розбавлене перед тим добриво (можна використовувати бочку або іншу ємність) починає всмоктуватися в систему поливу і спрямовується за крапельної стрічки до рослин.
Нехай і конструкція даного інжектора не дуже складна, але матеріал у його виготовленні використовується особливий (стійкий до хімічних впливів). Так само потрібно правильно підібрати діаметр самого інжектора, це вже залежить від кількості рідини прокачується самою системою.
Використання Інжекторів Вентурі дає більш високу точність у дозуванні і концентрації добрив у системі поливу, протягом всієї роботи системи.
3) Ну и третьим стоить отметить дозирующий насос для внесения удобрений. Позволяет более точно устанавливать дозировку, порции задаются Вами самостоятельно.
Начинает работать от давления воды, удобрение «встречается» с жидкостью в специальной камере смешивания, после чего поступает уже к растениям по капельной ленте.
Конечно, сам насос более дорогой чем первые два метода и фактически лишен недостатков.Правильное дозирование и концентрация удобрения очень важный момент, так как можно неправильная может навредить растениям.
Важно! Нужно использовать только водорастворимое удобрение, обычные тут не подойдут, будет засориться фильтр и эмиттеры капельной ленты.
Подавайте удобрения уже через 20-30 мин. после начала полива, тога все трубы заполнятся жидкостью и давление стабилизируется. По концентрации – смотрите инструкцию к каждому удобрению, что идет в комплекте, или рассчитывается индивидуально Вашим агрономом.
В нашем интернет магазине Вы можете купить инжекторы для внесения удобрений Вентури, специалисты компании помогут определиться с правильным диаметром, и расчетом капельного полива под ключ. Хорошего Урожая!
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.