Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4713 відгуків
Вільна дата відправки: 04.04.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Укриття рослин на зиму - 5 помилок про зимовому укритті рослин

Укриття рослин на зиму - 5 помилок про зимовому укритті рослин

Останнім часом клімат змінився досить сильно. Погода настільки непередбачувана, що вберегти сад від її примх все важче рік від року. Сильні морози чергуються зі значними потепліннями, при цьому спостерігається повна відсутність снігу.

Як уберегти рослини від непередбачуваної зими і її сюрпризів пропонуємо розібратися в цьому матеріалі, а так само розглянути основні омани з приводу зимівлі рослин.


1. Укриття потрібне для увіх рослин у саду

В укритті потребують УСІ рослини в саду

У ЗМІ з'являється дуже багато матеріалів про те, як вкривати рослини на зимовий період. Судячи з кількості таких статей та рекомендацій, створюється враження, що слід вкривати всі рослини без винятку.

І чим раніше провести таку процедуру, тим краще для них. Насправді ж більшість багаторічних рослин абсолютно не вимагають укриття на зиму, а чудово проводять цю холодну пору року під сніговим покривом. А причиною тому є те, що рослини районовані та прекрасно адаптуються в тому чи іншому регіоні.

Але все ж в укритті будуть потребувати більшість видів троянд, крім паркових, клематиси, флокси, лілії та інші квітучі. А ось з укриттям так само потрібно бути обережним. Адже більшість рослин під ним гине не від морозів, а від того що саме укриття було встановлено зарано восени та знято дуже пізно навесні, тобто від елементарного випрівання.

2. Укрита рослина гарантовано переживе зиму без наслідків.

Укрите рослина гарантовано переживе зиму без збитку.

Начебто і рослина укрита, і укритий правильно, а все одно навесні знаходимо нежиттєздатний пагін. Чому таке відбувається? Вся справа в тому, що різка зміна температур, особливо восени та навесні, негативно позначається на розвитку рослини. А такі зміни дуже часто мають місце останнім часом.

Такі перепади стають причиною надмірного промерзання грунту, а так само його перезволоження. У підсумку маємо підгнивання коренів – і відповідно загибель цього самого рослини.

Що б навесні уникнути розчарування не слід відноситься до укриття як 100% гарантії збереження рослини. Це всього лише один із способів, який допомагає рослинам пережити важку холодну пору.

Так само слід до безпосередньої підготовки рослин до холодів підходити відповідально. Правильно їх висадити, в потрібний час поливати й удобрювати, ну та звичайно ж утеплити на зиму, якщо цим рослинам укриття дійсно потрібно.

3. Підгортання – достатній метод підготовки до зимівлі низькорослих рослин.

Підгортання – достатній метод підготовки до зимівлі низькорослих рослин.

Підгортання – процес спорудження на поверхні землі над кореневою системою пагорба з грунту. Завдяки цьому прийому, ми створюємо рельєф навколо рослин, ніж утеплюємо його коріння. За рахунок самого рельєфу під час весняної відлиги швидше йде вода, а рослина не вимокає.

Найбільш підходящим матеріалом для підгортання буде не звичайна земля, а перегній. За структурою він більшою мірою пухкий, легкий, не злежується, має велику теплоізоляцію, ніж проста земля. У майбутньому цей перегній послужить хорошим добривом для рослин.

Більш високі шанси перезимувати у рослин, над якими, крім підгортання спорудити ще й свого роду курінь. Для цього можна сконструювати простенький каркас і на нього закріпити будь-який матеріал. У такому укритті добре зимують квітучі рослини, наприклад троянди.

4. Лапник та опале листя – найкращі варіанти укриття на зиму.

Лапник і опале листя – найкращі варіанти укриття на зиму

Ялиновві та соснові гілки – один з найкращих природних укривних матеріалів. Він досить економічно вигідний та добре виконує свою роль укриття на зиму. При цьому оберігає рослини не тільки від морозу, а й захищає від гризунів, які захочуть поживитися вашими рослинами.

Лапник так само виступає відмінним захистом від мокрого снігу, холодного вітру, крижаних дощів, під ним згладжуються перепади температур, нейтралізується вплив опаляющих променів зимового сонця. Але і тут не все так солодко - гладко...

Проблема може полягати в віддаленості лісу від місця вашого проживання. Так само існує Лісогосподарський регламент, за яким лапник дозволено заготовляти зі зрубаних дерев, які ростуть в місцях планової або санітарної рубки лісу. Так і з гіллям з лісу можна принести на ділянку шкідників або хвороби, якщо дерево, з якого були зрубані лапи, боліло. Так що, перед заготівлею лап, слід уважно обстежити ялину або сосну, з якої ви збираєтеся його зрізати.

Якщо на деревах пожовкло гілки або присутні «іржаві» голки, а кора має чорні нарости або голі ділянки, з такого дерева заготовки краще не робити. Так як від такого лапника вашим рослинам буде тільки принесений шкоду, а не захист. Заготовлювати лапи краще зі здорових хвойних дерев, а краще, якщо вони ростуть у вас на ділянці.

Опале листя так само є хорошим покривним матеріалом. Вони створюють гарну захист ґрунту від перших похолодань, є чудовою їжею для дощових черв'яків, які в той же час підвищують родючість того ж грунту. Давайте подивимося, яку ж листя краще брати для укриття рослин на зиму, і яким чином це буде зручніше здійснити.

Як відомо листя з більшості порід дерев досить швидко розкладається, а так само листя можуть служити притулком для польових мишей, що користі для рослин не додасть, швидше завдасть шкоди. За зимовий період, не піддається повному розкладанню тільки листя дубових дерев, ось її то і краще всього використовувати в якості зимового укриття для рослин. Так само може згодитися листя каштана, берези або клена.

Для укриття листя повинна бути правильно заготовлена, бути не мокрою, а добре просушеної, і зберігатися в сухому приміщенні до того періоду, коли ви займетеся укриттям ваших рослин перед зимою.

Для того, щоб після зими, це листя легко було прибрати з ділянки, краще всього її спочатку заготовлювати в сітчасті мішки. Це можуть бути мішки, як із пластику, так і з капронової нитки. В них продають на ринках цибулю, картоплю, моркву та інші овочі.

Цими ж мішками можна утепляти рослини, не висипаючи листя з них. Поверх таких мішків найкраще організувати укриття з будь-якого нетканого матеріалу (тільки не плівки), натягнутої на каркас. Це робиться з метою уникнення запарювання листя.

5. Краще укриття на зиму – нетканий матеріал.

Краще укриття на зиму – нетканий матеріал

Неткані матеріали будуть служити, і оберігати ваші рослини тільки у разі коректного їх застосування. Дуже часто нетканими матеріалами щільно обмотують рослини, щоб не подмерзали пагони. А ось робити цього в наших регіонах не варто. Такий метод працює в країнах з малосніжними зимами. У нас же відлиги змінюються сильними морозами, і таке укриття слід дуже обережно застосовувати.

На поверхні цього нетканого матеріалу при таких перепадах природних умов збиратиметься волога, сніг, яка замерзне і покриє рослина льодовим панциром під впливом холодних вітрів і морозів. Погодьтеся, що мало яка рослина може витримати такі випробування.

Для більш ефективного застосування нетканого матеріалу у вигляді зимового укриття, слід лише накинути його на верхню частину (приблизно 1/3) крони дерева або куща і спорудити щось на зразок куреня. Ні в якому разі не можна обмотувати щільно рослини.

Укриттям для нижньої частини відмінно послужить сніг. Після снігопаду його слід згребти з ділянки і розподілити під деревами, зверху прикривши лапником. Коли на початку весни сніг майже весь розтане, можна вкрити рослина повністю.

При цьому згодиться і картон, мішковина та інші матеріали. У будь-якому випадку для найкращого укриття рослин слід комбінувати укривний матеріал з гіллям або опалим листям.

Так само як укривних матеріалів для рослин у зимовий період можна використовувати сніг, керамзит, торф. Сніг краще всього використовувати разом з нетканими матеріалами або ж листям або ялиновим гіллям, насипаючи поверх вже укритих рослин. Керамзит так само чудово виконує завдання укривного матеріалу не тільки в зимовий період від холодів, але і в літній його можна використовувати в якості мульчі і дренажу, оберігаючи кореневу систему від загнивання. Керамзит можна вносити відразу після осінньої обрізки рослин, не очікуючи більш холодного часу, що, погодьтеся, дуже зручно.

Торф за традицією використовують в якості утеплювача кореневої системи на зимовий період у багатьох рослин. Але з ним треба бути дуже обережним. Якщо використовувати чистий верховий торф, слід враховувати його здатність сильно закислять грунт. Для багатьох рослин це може бути вірна загибель, наприклад для бузку.

Ми навели лише кілька методів укриття рослин на зиму, і розповіли про помилки, з ними пов'язаних. Відповідально підходите до утеплення рослин на зиму, і вони завжди віддячать Вас буйним цвітінням і щедрими врожаями.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner