Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4507 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як підготувати малину до зими: підживлення, обрізка та догляд

Як підготувати малину до зими: підживлення, обрізка та догляд

Перед настанням зими слід подбай про малині і на наступний рік вона відповість вам взаємністю, побалувавши смачними плодами.

Готувати малинку до зимівлі потрібно два рази: в кінці літа і до середини осені. У кінці серпня підготовку проводять після того, як був зібраний урожай.

Основне завдання малини в цей час – дозріти швидше і почати підготовку до зимівлі. У середині осені готувати чагарник до холодів треба після того, як почнуть опадати листя. І триває цей час аж до настання морозів.

Малина і осінь

Насамперед, після активного плодоношення малинку слід удобрити. Потім потрібно обрізати пагони, які вже дали врожай. Також слід, і прорідити кущики.
Необхідно нечасто, але все ж поливати малинку. Не забувайте про укритті кущиків. Малина зазвичай непогано переносить морози і може пережити сувору зиму, навіть без допомоги людини.

Чим «годувати» малинку?

підгодівля малини на зиму

Малина потребує активних добривах. Дивлячись від того, який тип грунту, потрібно і вносити підживлення.
Відмінно підійде сульфат калію для бідних грунтів і малоплодовитых. Перед посадкою грунт можна удобрити перегноєм. Якщо грунт достатньо «багатий» його слід удобрювати калійними підгодівлями. Але, навіть, якщо у Вас немає можливості, як слід удобрити малину, не хвилюйтеся!

Вона буде непогано плодоносити, навіть без достатньої кількості добрив. Також не перестарайтеся з «годуванням» кущиків. Якщо добрив занадто багато, малина буде почувати себе погано і гірше плодоносити. Крім цього, малина «перегодована» добривами, буде частіше хворіти.

Щоб малина росла здоровою і сильною, слід збагачувати ґрунт мікроелементами. Для цього відмінно підійдуть сульфати цинку і сульфати марганцю.

Як правильно обрізати малину обрізати малину

Висохлі і пагони, які відплодоносили потрібно обрізати. Їх зрізають аж до самої грунту. Також не забудьте позбутися від зелених пагонів. Вони просто замерзнуть взимку.

Щоб малина дала хороший врожай, слід залишити самі сильні пагони. Їх трохи вкорочують – приблизно на чверть. У Вас повинно залишитися на 20 % більше пагонів, ніж було зрізано вже відплодоносили. Таким чином, Ви підвищите врожайність. Також не забувайте, що непотрібні пагони зрізують під самий корінь.

Обрізка малини восени

Полив для малинки

З приходом осені, поливайте малинку рідше. Коли стане холодно, полив зробіть мінімальним. Таким чином, Ви уникнете підмерзання кущиків. Якщо ж почалися дощі, припиняйте поливати кущики. Але якщо на вулиці дуже сухо, малинку можна трохи поливати.

Якщо кінець літа був дуже сухим, обов'язково поливайте кущі. Для цього використовуйте 10 літрів води на квадратний метр. Земля під кущиками не повинна бути дуже сухою.

При настанні морозів, малинку слід обробити бордоською сумішшю (2 %). Сніг згрібають до кущиків.

Пізня осінь: як доглядати за малиною

Доглядати за малиною на початку листопада слід в кілька етапів, щоб підготувати кущі до зими. Слід боротися з шкідниками, паразитами, а також подбати про «утеплення» кущів.

Не забувайте позбавиться від сміття в малиннику. Спаліть гілки, викиньте погані ягоди і листя, зламані гілки. Це допоможе запобігти нашестя комах. Іноді прілі листя, земля і труха придатні для добрива. Але в кожному разі це індивідуально. Також використовуючи бордоську суміш (5 %), обробіть кущі повністю.

Робити це потрібно, коли погода суха, дощу бути не повинно, хоча б добу після цього. Іноді кущі обробляють препаратом Актара.

Не забувайте обрізати зелені пагони. Вони не дозріють до зими. Використовуйте для цього секатор. Час від часу змінюйте садовий інвентар спиртом. Якщо Ви залишите такі пагони, вони будуть знижувати силу кущів.

Слідкуйте за прогнозом погоди. За кілька днів до морозу, полийте малину. Для цього використовуйте 20 літрів води на квадратний метр. Це дозволить малинці краще пережити морози. Кущики добре поливати прохолодною дощовою водою.

Потрібно вкривати саджанці малини на зиму?

Якщо у Вашому регіоні зими суворі, малинку слід укрити. Також, не забувайте, що при суворому кліматі сорт малини повинен бути морозостійким. Якщо ж зими у вашій частині країни снігові і температури не дуже низькі, кущі можна не вкривати. Але слід трохи пригнути кущі і підв'язати, щоб вони були вкриті снігом.

Але бувають випадки, коли малину слід обов'язково вкривати:

  • Якщо сорт дуже урожайний і дарує великі плоди.
  • Якщо зими дуже суворі.
  • Якщо взимку мало снігу.
  • Якщо сорт не має шипів. Такі кущики дуже люблять гризуни.

Якщо кущик добре гнеться, його можна трохи пригнути. Але не робіть цього в мороз. В такому разі можете пошкодити кущ. Застроміть В землю гачки. Потім обв'яжіть кущ шпагатом і пригніть. Потім пригніть до гачкам. Закріпіть. Через добу укрийте малинку нетканим матеріалом, а зверху покладіть сітку від гризунів.

Укриття малини на зиму в Україні, рекомендації, схема

Якщо зими дуже суворі, укрийте кущ землею. Це допоможе йому вистояти. Якщо взимку мало снігу, обгородите кущики, зробивши щось на зразок пісочниці. Так сніг буде зігрівати кущик і менше танути. Також не забувайте розкласти отруту від гризунів і прикрити її ялиновими гілками.

Якщо ж у вашому регіоні помірний клімат, малина зможе пережити зиму і без додаткового тепла.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner