Як правильно організувати крапельний полив для малини і полуниці
Щоб полуниця і малинка радували Вас хорошим урожаєм, їх обов'язково потрібно поливати. Але робити це варто правильно, щоб не нашкодити. Давайте розберемося, як, скільки і коли потрібно здійснювати полив цих смачних ягідок?
Як крапельний полив впливає на врожайність рослин? Навіщо він потрібен?
Крапельний полив вважається найкращим способом поливу. Особливо, якщо кущів багато. Він підходить майже до будь-якого грунту. Адже крапельний полив можна підлаштувати під будь-які умови, таким чином, отримуючи високі врожаї ягід. Дуже зручно використовувати таку систему поливу, якщо є, наприклад, засуха.
Застосовувати крапельне зрошення можна для великих фермерських угідь і для дачі. Це універсальна система поливу. Такий вид поливу дуже позитивно впливає на урожайність. Адже вода і добрива (якщо потрібно) подаються в точно відміряних кількостях. Ви можете бути точно упевнені, що не «переллєте» кущі, і вони не постраждають від надмірної кількості добрив. Крім цього, це і значна економія мінеральних добрив і водних ресурсів. Особливо, якщо територія велика.
І, звичайно ж, краплинний полив – це максимально наближений до природного зволоження процес. Адже він дуже нагадує дощ, а отже є найбільш ефективним. До того ж, його дуже зручно використовувати в теплицях, там, де природної вологи немає взагалі.
Крапельний полив – це легко, адже людина не докладає жодних зусиль. Та й подавати воду можна практично завжди. Важливо і те, що Ви не «заллєте» все поле водою, а подаєте воду під кущі. Саме туди, куди вона дійсно потрібна.
Як організувати крапельний полив для полуниці та малини?
Те, як Ви організуєте зрошення, передусім, залежатиме від малини і полуниці, які у Вас ростуть. Адже кожен сорт потребує догляду і поливу.Вважається, що найбільш простим методом за допомогою якого подається вода, є гравітаційний. Це тоді, коли волога надходить з ємності, яка розміщена вище грядок. Такий спосіб непоганий для тих, хто буває на дачі «наїздами» або для тих, у кого немає води і її потрібно, наприклад, збирати в бочку, щоб потім використовувати.
Отже, щоб зібрати систему для краплинного зрошення, немає нічого складного. Але для цього Вам знадобляться: бак, бочка для води або центральне водопостачання (свердловина), краплинні стрічки, шланг і кран (для того, щоб перекрити воду), фільтри для очищення води від непотрібних елементів, різного роду заглушки, коннектори, допоміжні матеріали.
Для початку потрібно встановити бак з рідиною. Робити це потрібно на висоті приблизно 2-х метрів над грядками. Туди потрібно прилаштувати кран, за допомогою якого вода буде відкриватися і закриватися. Потім обов'язково прикрутіть фільтр і тільки тоді вже кріпите головний шланг. Тоді перпендикулярно до цього шлангу потрібно прикріпити краплинні стрічки. Роблять це за допомогою конекторів або фітингів. Обов'язково використовуйте гумові заглушки, щоб уникнути протікання. Також не забувайте все ретельно перевіряти, щоб не виникало непередбачених ситуацій.
Які стрічки вибрати для крапельного поливу?
Щоб система працювала добре, необхідно підібрати гарні комплектуючі. Краплинні стрічки є кількох видів:
- Лабіринт – це застарілий вигляд, який використовується рідко. Він подає воду нерівномірно по всій ділянці.
- Щілинна – досить гарний вигляд стрічки, який подає воду рівномірно на ділянки, не боїться дощу і сонця. Але їй необхідний хороший фільтр, інакше вона буде постійно забиватися.
- Эммитерная – стрічка подає воду рівномірно. Не піддається поганих погодних умов, вона «живе» довго, служить вірно. Ціна не низька, але висока міцність та довгий термін експлуатації того варті.
Підбирайте стрічки, які будуть служити не один рік, це стане гарантією високого врожаю!
Стрічки також можуть мати різні діаметри (16 мм, 22 мм, дрібний, середній, великий). Він залежить від того, для чого саме Вам потрібна стрічка і який тип зрошення Ви виберете. Також стрічки можуть мати різний літраж, він залежить від того наскільки багато чи мало води Вам потрібно для відмінного поливу.
Не забувайте також і про те, що слід купувати інжектори для внесення добрив. Це зробить врожайність ще більшою, а ваша праця її простіше.
Крапельний полив – це сучасно і зручно. Він допомагає збільшувати врожайність малини і полуниці. Він є вкрай важливим для того, щоб отримувати смачні і корисні ягідки. При цьому, Ви не витрачаєте багато сил і коштів. Користуючись крапельним поливом, Ви робите своє життя легше, а шанси на велику кількість червоних ягідок у Вашому кошику більше!
Друзі, ми завжди готові допомогти Вам організувати крапельний полив ягідників, перегляньте наш каталог https://klioma-servise.in.ua/ua/g4904452-kapelnoe-oroshenie-kapelnaya
Телефони для звязку: 050 168 14 08, 098 955 35 36
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.