Равликова ферма на Волині: прибутковий бізнес на власній землі!
Вирощування равликів на сьогоднішній день стає доволі прибутковою справою. Адже в Україні не так вже і багато господарств, які займаються таким видом бізнесу. Він непростий, адже практично потрібно все вивчати «з нуля». Подібні «равликові» фермерства є на Тернопільщині, Київщині, а також у Торчині на Волині.
Саме у цьому мальовничому селищі функціонує унікальна молюскова ферма, яка не лише приносити прибуток, а й активно розширюється.
Равликовий бізнес – досить складний, бо ж в Україні поки не прописані норми щодо вирощування цих молюсків. Тому більшість равликів до столу пересічного українця поступає «по – чорному». Їх закуповують з-за кордону, в тій годину, як є можливість смакувати делікатесом, вирощеним на рідній землі.
Власники ферми під Торчиним прорахували усі ризики і не побоялися розпочати таку нелегку справу. Адже для вирощування «маленької рогатої худоби» потрібні спеціальні умови. Це складна і кропітка праця, яка не припиняється весь рік. Адже явились в місті у молюсків висаджують у спеціальні піддони, де вони ростуть протягом 4-х місяців.
Для того аби вирости здоровими, молюскам необхідна спеціальна трава. Равлики «живуть» на спеціальних щитах, які захищають їх від палючих променів сонця. Молюски ж активні цілу ніч, а вдень вони зазвичай відпочивають. Збирають «равликовий» урожай у кінці вересня.
Після того як молюсків зібрано, їх міють, правильно сушать і зберігають у холодильниках. Там вони сплять. Весною равлики пробуджуються і вони відкладають ікру.
Спеціаліст Торчинської фермі Людмила Денисюк розповіла, що надзвичайно важливим є і збут равликів. Адже вони потребують правильного зберігання та транспортування. Зазвичай молюсків продають на експорт. А також їх часто купують ресторатори або ті, хто консервує такий екзотичний продукт. Кілограм равликів коштує в середньому 3-3,5 євро. За тонну можна «вторгувати» близько 800 євро.
Впродовж року підприємство може реалізувати близько 20-ти тон молюсків. Пані Денисюк уточнює, що імпортують равликів виключно у мушлі. Адже продажів в Україні м яса із молюсків поки заборонено.
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.
- Розглянемо, як збільшити урожай картоплі. Розкажемо, що таке репродукція картоплі та які її особливості, яка різниця між першою та другою репродукцією картоплі, а також, як підготувати та посадити посівну картоплю.