Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Що таке міцелій грибів та як його виростити вдома?

Що таке міцелій грибів та як його виростити вдома?

Для того, щоб вирощувати вдома гриби, потрібно не так вже й багато. Але в цьому випадку необхідний міцелій. Це, по суті, грибниця або «насіння» грибів, з яких потім можна виростити якісну продукцію. Міцелій дуже важливий, від його якості залежить те, наскільки хороший врожай Ви отримаєте.

 

Міцелій. Що це? Як збирають насіння грибів для посадки будинку

У простому розумінні, міцелій – це насіння грибів. Це система тонких ниток. Нитки грибниці і коріння дерева утворюють єдину систему. Вона називається симбіозом. Міцелій – це тонкі нитки, які обплутують рослини.

Є кілька типів грибів. По своїй структурі міцелій відрізняється за будовою. Буває септированный міцелій. Це той випадок, коли нитки грибниці створюють перегородки між сегментами. Виходить многоядровая система, яка огортає коріння рослини.

Види міцелію грибів

Щоб розводити гриби, потрібно мати спеціальний міцелій. Він буває кількох видів. Зазвичай виділяють матковий міцелій. Є також посівної. А ще окремо використовують шматочки плодового тіла.

Основні види міцелію грибів

Міцелій матковий можна приготувати тільки в спеціальних лабораторних умовах. Також вимагають особливого виготовлення і шматочки плодового дерева. Посівний міцелій можна зробити з грибних капелюшків, які вже від плодоносили (збирають з власної ділянки).

Також буває неклеточный міцелій – це одна велика клітка, між якою немає перегородок. У клітинному міцелії є перегородки і клітини з ядрами.

Способи вирощування міцелію

Саме матковий міцелій вважається найкращим. Його можна вирощувати зерновим і субстратным способом. Якщо зварити протягом 60 хвилин пшеницю або ячмінь, потім взяти ємність і наповнити її наполовину матеріалом, який висох, то отримаємо зерновий спосіб. При ньому ще необхідно провести стерилізацію і посіяти матеріал. Через 2 тижні можна буде побачити на поверхні білий наліт. Це буде міцелій.

А якщо взяти спеціальний компост, заповнити скляну банку на 2/3 і закрити кришкою з металу, то можна отримати субстратний спосіб. В субстраті роблять луночку і туди поміщають посівний матеріал. Отвір закривають стерильною ватою.

Грибний субстрат: де його взяти?

Маткова грибниця продається в спеціальних магазинах. Якщо дотримуватися всіх умов, міцелій можна виростити самостійно вдома.

Як вихідний матеріал використовується частина плодового тіла гриба. Він поміщається в пробірку, де вже є живильне середовище. Потім ємність ставиться під нахил.

В якості поживного середовища можна використовувати субстрат з агару і пивне сусло. Поживні елементи стерилізують протягом 60 хвилин. Але зробити все стерильно непросто, тому дуже часто зробити все правильно грибникові будинку з першого разу складно.

Грибний субстрат для вирощування в домашніх умов

Чи буде рости міцелій на дачі?

На дачі цілком реально виростити грибницю. Для цього потрібно, щоб температура була – 12-20 градусів тепла. Вологість повітря може бути не нижче 70%, необхідний і відведення вуглекислого газу. Повинен бути дуже хороший живильний матеріал, який містить все необхідне. Субстрат може мати слаболужну реакцію.

Як правильно підготувати субстрат для міцелію

Для конкретного гриба – конкретний субстрат. Але є загальні правила. Наприклад, субстрат готують компостуванням. Потрібно, щоб у субстраті був гній (краще, кінський). Забороняється використання водопровідної води і добрив з хлором.

Для того, щоб виготовити компост потрібно 28 днів. Є кілька етапів виготовлення. Спочатку потрібно замочити солому або сіно на пару днів. Потім потрібно зробити 8-му шарів із сіна і полити теплою водою. Днів через 4 слід додати добрива. Далі необхідно помішувати. Коли компост буде готовий у нього потрібно додати крейду.

Міцелій: як його висаджувати?

Різні гриби вирощують різноманітними способами. У разі вирощування печериць необхідна ємність, в яку кулями укладають компост. Посудину гріють до 27 градусів.

Все шары компоста поливают теплой водичкой. В луночки кладут посевочный материал. Через 14 дней появляется белый налет. После этого пленку нужно снять и покрыть мхом на 5 сантиметров.

Для того, чтобы выращивать вешенки необходимы нехорошие пни с корнями деревьев. В отверстия пня и возле него нужно насыпать мицелий и засыпать грунтом.

Растет ли мицелий дома?

Чи можна виростити міцелій у себе вдома?

Вирощувати міцелій будинку можна в спеціальному стерильному приміщенні. Наприклад, провести знезаражувальні заходи там, де буде рости міцелій. А для економії місця реально влаштувати систему стелажів.

Рекомендуємо переглянути повний каталог міцелію для вирощування грибів. Потрібні торфосіміші для вирощування міцелію можна знайти у категорії.

Для роботи вдома підійде готов компост, что продається в магазині. Альо перед вирощування слід провести дезінфекцію приміщення. Виростити міцелій будинку даже дотрімуючі всі правила, непросто.

Потрібно починати з готового маточного міцелію и лишь потім переходіті до більш складних СИТУАЦІЙ и процесів.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner