Як захистити рослини від весняних заморозків
Навесні погода особливо нестабільна. Вдень може бути дуже тепло, а вночі заморозки. Що ж робити, щоб вберегти від неприємностей дерева, які цвітуть?
Як зрозуміти, що будуть заморозки?
Для того, щоб сад був в хорошому стані потрібно за ним доглядати і дивитися прогноз погоди. Але якщо немає такої можливості, слід пам'ятати, що зазвичай бувають заморозки вранці і вночі.
А також є інші чинники, за якими можна зрозуміти, що буде холодно:
- Підвищується атмосферний тиск, але зменшується хмарність.
- Небо на заході сонця ясне, але температура +5 градусів.
- До 21.00 температура все ще опускається до +4 градусів.
- Температура знижується, небо похмуре, вітер, атмосферний тиск підвищується.
Такі показники допоможуть вам зрозуміти, що потрібно захистити сад від холоду.
Способи захисту дерев
Садівники використовують різні способи.
Дощування
Якщо температура опускається досить низько, то можна обприскувати дерева злегка підсоленою водою. Необхідно, щоб була полита вся крона. Ті краплі, які залишаться на пагонах, при зниженні температури будуть поступово охолоджуватися, а якщо будуть заморозки, вони віддадуть своє тепло листочками і квіточкам.
Можна використовувати цей метод, якщо у вас є стаціонарний полив в саду. Але він ефективний лише тоді, коли немає вітру. Інакше буде ще гірше.
Укриття
Якщо у вас молоді або низькі дерева їх можна вкрити. Для цього підійде, як спеціальний матеріал, так і мішковина, навіть старі ганчірки. Необхідно обмотати дерево і закріпити мотузкою. Робити це потрібно акуратно. Також необхідно знімати таку захист ніжно, щоб не нашкодити квіткам, листочками. До речі, такий захист може постояти кілька днів.
Димлення
Це один з найбільш ефективних способів. Слід набрати органічного сміття, листя, гілок, можна навіть трохи вологих, і влаштувати багаття прямо під кроною. Дим, який буде виділятися, створить захисну оболонку від холодного повітря. Важливо, щоб вогонь саме повільно горів, але не варто залишати його без уваги на всю ніч. Він може згаснути, або перекинутися на дерева або будівлі.
Підгодівля і препарати
Щоб дерева не боялися холодів, їх обробляють спеціальними засобами. Це можуть бути:
- Калійно-фосфорні добрива. Їх розводять і обприскують дерева за 2-3 дні до заморозків. Це Актара, монофосфат калію.
- Стимулятори. Вони підтримають імунітет рослини при коливаннях температур. Обробляти ними дерева потрібно як мінімум за добу до заморозків. Це Вертекс, Циркон.
- Кріопротектори. До їх складу входять особливі речовини, які створюють захисну плівку або проникають в тканини і попереджають утворення льоду. Потрібно робити обробку не менш, ніж за 6 годин до заморозків. Ефект зберігається 7 днів. Це Вимпел, Епін.
Обробку засобами можна комбінувати з іншими способами.
Полив
Сильний полив також може бути гарним способом захисту від заморозків. Іноді потрібно просто дуже добре полити рослини. Під кожну рослину виливають по 5-10 відер під дорослі дерева і по 4-6 відер під кущі, виноград.
Вода добре утримує тепло. Цей спосіб можна застосовувати по кілька разів за ніч. Це допоможе вберегти дерева при заморозках до – 2 градусів.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.