Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Догляд за жимолостю після збору врожаю

Догляд за жимолостю після збору врожаю

Ягоди жимолості збирають в кінці травня - початку червня. Зустрічаються більш пізні сорти, але в липні зустріти цю ягоду майже неможливо. Щоб жимолость давала щедрий врожай, за ягодою треба правильно доглядати все літо і осінь.

Жимолость – сама рання ягода, вже в травні можна збирати повноцінний урожай. Багато вважають, що саме з деревце вже зібрані плоди, то про нього можна забути до наступної весни, але це далеко не так. Мало хто знає, як правильно піклуватися про жимолості після збору врожаю. Без належного догляду воно почне сохнути і дрібніти. Важливо правильно піклується про жимолості, а вона віддячить щедрим урожаєм.

жимолость догляд після збору врожаю влітку

Правила літнього та осіннього поливу жимолості

Всі садівники добре пам'ятають, що жимолость треба поливати з ранньої весни та до збору врожаю. Після того як всі ягоди зняті, більшість з них забувають про дерево. Незважаючи на те, що урожай збирається в перші дні літа, деревце вимагає належного догляду круглий рік.

Організація поливу жимолості в саду

Якщо частих дощів немає, то жимолость треба поливати кожні 10 днів, грунт повинна бути промочена на 40 див. Молодому куща потрібно близько 10 літрів води, найстарішому дереву – приблизно 30 літрів. Рослина невибаглива, але поливати жимолость занадто холодною водою не можна, щоб дерево не відчувало стресу.

Захист від шкідників і хвороб

Жимолость обробляють від шкідників ранньою весною, як тільки дерево прокидається. Пам'ятайте, від періоду цвітіння до закінчення збору врожаю не можна обробляти дерево хімічними препаратами. Часто жимолость вражає попелиця, розанная листовійка, щитівки і пальцекрылки. Щоб позбутися від цих шкідників застосовуються комплексні інсектициди.

Обробка кущів жимолості від шкідників в період збору врожаю

Із захворюваннями також. Якщо дерево помітно слабшає, починається засихати, а листя плямистые – це означає, що ранньою весною дерево не обробляли. Після збору рік жимолость обробляють бордоским 1% розчином. Перед обприскуванням з дерева видаляють хворі гілки і листя, а траву навколо жимолості спалюють.

Річна підживлення жимолості

При висадці молодих кущів жимолості в ямку укладають добрива, які перші 3 роки будуть джерелом живлення для дерева. По закінчення цього часу дерево треба підгодовувати. Ранньою весною, коли рослина прокидається - вносять азот, а коли ягоди зібрані – фосфор і калій.
Річна підживлення жимолості влітку

Для приготування поживного розчину для жимолості знадобиться на 10 літрів води додати 15 грам сірчистого калію стільки ж суперфосфату. На один кущ потрібно 4 літра розчину. Якщо грунт бідна, то стільки ж розчину вносять в кінці серпня і в кінці жовтня. А ось азотні добрива можна вносити пізніше середина липня, якщо їх внести дерево замість підготовки до сплячки почне активно зростати.

Пересадка і розмноження кущів жимолості

Досвідчені садівники стверджують, що найкраще приживається молоде дерево в останню декаду серпня – першу декаду вересня. Це стосується дерев з відкритою кореневою системою. Якщо саджанець був придбаний в горщику, його можна висадити в будь тепле час ягода, за винятком періоду цвітіння.

Способи розмноження жимолості їстівної  розмноження жимолості живцями
Для висадки підходять двох-трирічні саджанці. Більш дорослі дерева складно переносять зміну обстановки і хворіють, а однорічні довго не дадуть врожаю.

Є кілька способів розмножити жимолость:

  1. Насіннєвий. Цей спосіб займає багато часу. Навіть при виборі великої, стиглої ягоди і відборі якісного насіння, в результаті все одно виросте дичка. Значним недоліком цього методу є те, що особливості сорту вирощених в кущах пропадають.
  2. Живці. Їх відрізають від приростів після того, як вони відцвітуть. Другі після опадання листя. Щоб вони швидше вкоренилися, застосовується розчин Корневін. Із зелених живців коріння пускає третину живців, з здерев'янілих – п'ята частина.
  3. Поділ. Даний метод підходить для примірників, яким не більше 5 років. Кущі витягують з грунту, розрізають за допомогою дуже гострого ножа на частини таким чином, щоб у всіх частин були корені, і розсаджують.
  4. Розмноження відсадками. Для цього беруть однорічні гілки, які ростуть під землею. Грунт навколо куща перекопують, гілку приклоняют до землі і пришпиляют, а зверху насипають 3 см землі. До наступного року на гілці з'являться корені, які можна буде відокремити від основної рослини.

Догляд за жимолостю влітку

Урожай з жимолості збирається до середини липня, рідкісні сорти можуть дати врожай на початку липня. Не можна забувати про чагарнику після збору врожаю, інакше наступної весни ранніх ягід не буде. Влітку догляд за жимолостю передбачає регулярне знищення бур'янів навколо стовбура і розпушування ґрунту.

Не можна допускати, щоб в кроні дерева росла трава. Бур'яни відбирають у куща поживні речовини і приваблюють комах, які шкодять жимолості. Якщо не позбутися від бур'янів, нові пагони будуть надто слабкими. В такому випадку розраховувати на щедрий урожай навесні не варто.

Осіння обрізка жимолості

Листя у жимолості опадає рано, в кінці вересня на дереві вже немає жодного листочка. В цей період проводиться обрізка. Перші 5 років дерево майже не обрізають, видаляють хворі, сухі, замерзлі гілки і ті, що заважають формуванню крони.

Рослини старше 5 років потрібно проріджувати. В центрі куща видаляються старі гілки, від яких не відростають нові. Ретельніше всього обрізають дерева старше 8 років, важливо забезпечити гарну вентиляцію в кроні і обрізати всі гілки, які не дають приросту.

Теплої осені жимолость може знову зацвісти. При осінньому цвітінні з'являється кілька десятків квіток, але вони більші, ніж при весняному цвітінні. Не треба залишати квітки в надії, що до морозів вдасться зібрати ще один урожай. Квіти відразу зрізають, щоб вони не відбирали сили у чагарнику, який готується до зимівлі.

Если куст старше 20 лет и даёт плохой урожай, его надо омолодить. С этой целью удаляется большинство веток, оставляет 2-3 самые молодые. На протяжении нескольких лет деревце сформирует новую крону. 
Как и другие кустарники, жимолость подарит щедрый урожай при правильном уходе. При должной заботе, деревце жимолости будет радовать ягодами на протяжении десяткой лет. 

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner