Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Способи щеплення вишні. Відповідні підщепи та терміни

Способи щеплення вишні. Відповідні підщепи та терміни

Ароматна, соковита, солодка вишня з власного саду, що може бути краще в літню пору. Виростити ягідну королеву допоможе щеплення. Садівник зможе виростити саджанець, прищеплювати кращі сорти та оновлювати дерево. Навичка прищеплювати вишню дозволить садівникові відчути себе чарівником.

Навіщо прищеплювати вишню

Розберемося в чому сенс щеплення вишні і для чого освоювати цей навик.

  1. Нові сорти. На порослі, від яких треба позбавлятися можна «підселити» новий сорт вишні.
  2. Економія. Дивовижні сорти вишні безкоштовно, якщо самі зумієте їх прищепити. Живці або бруньки можна «позичити» у саду сусідів або друзів.
  3. Оновіть дерево. Якщо молоде дерево пошкодив вітер, йому можна дати другий шанс. Просто привейте до нього вишню будь-якого сорту.
  4. Замініть несмачний сорт. Якщо у вас росте несмачний сорт вишні або ви не отримуєте бажаний урожай, привейте новий сорт. Оновіть деревце.
  5. Різні сорти на одному дереві. Якщо вже росте вишня, привейте на неї парочку інших сортів. На одному дереві ви отримаєте декілька сортів, це точно здивує ваших сусідів і гостей.

Навички щеплення розширить горизонти, творіть унікальні дерева. Навчившись прищеплювати Ви зможете:

  • економити на посадковому матеріалі
  • вирощувати десятки сортів на кількох деревах
  • рятувати пошкоджені дерева
  • творити.

Як робиться щеплення вишні

  1. Весна. Вдалий час для щеплення – весна. У цей період дерево отримує максимум корисних речовин. Точного часу не скаже ніхто, все залежить від погодних умов. Головна ознака – набряклі бруньки, які ось-ось розпустяться. Прищеплювати вишню треба на ранньому етапі активності, в такому разі буде більше шансів на те, що щепа приживеться.
  2. Літо. Якщо весняна щеплення не дала бажаного результату, можна спробувати удачу влітку. Проводити процедуру можна з липня по серпень. В цей період активізується саморух, тому є шанси на успіх.
  3. Осінь. Осіння щеплення актуальна на півдні. В інших регіонах донор не встигне прижитися до початку заморозків.

Вибір підщепи для вишні

Вишня. Логічно, що кращий підщепа сама вишня. При максимальній сумісності підвищується відсоток успішного результату. Кращий варіант для щеплення це сіянці, їх отримують з пророслого насіння дикої вишні. Ще можна прищепити культуру на поросль дички, вона більш стійка до холодів. Але в такому разі у підщеп буде слабко розвинена коренева система, якщо порівнювати з сіянцями.

Дика вишня буде швидко рости, вона стійка до багатьох хвороб. Антипко не дасть високі дерева, виносять посуху. Також за нею простіше доглядати, вона не дає порослі, а її кісточки швидко проростають. Є сорти вишні, які відмінно розмножуються живцюванням.

Черешня. Черешня поєднується з вишнею не гірше першого варіанту. У ролі підщепи використовують дику черешню. Цей варіант має ряд переваг:

  • не дає порослі
  • кісточки відмінно проростають
  • сіянці швидко ростуть.

На цій щеплення вишня буде давати багатий врожай і швидко рости. Але є і недоліки:

  • погано переносить мороз, рекомендується використовувати на півдні
  • пізніше плодоносить.

Алича. Універсальний варіант, стійкий до морозів, хвороб і високому рівню вологи. на аличу зазвичай щеплять персик, абрикос або сливи. Вишня теж приживеться, але немає гарантії, що дерево проживе довго і дасть щедрий урожай.

Зливу. Часто рекомендують щеплювати вишню до зливі. Але це не так, дерева дуже різні з точки зору біології. Прищепу може зростися з підщепою, але відкритими залишаться питання скільки проживе такий союз і дасть плоди.

Терн. Часто використовується для щеплення повстяної вишні. Такий підщепа буде стійким до морозу, хвороб і посухи.

способи щеплення вишні, кращі способи, Способи прищеплення вишні

Способи щеплення вишні

1. Щеплення в розщіп. Найбільш проста техніка. Її застосовують коли підщепу і прищепу мають більший діаметр. У попередньо підготовлені "розчепи" вставляють живці:

  • 1-2 одинарний розщіп
  • 3-4 в хрестоподібний.

Це дозволить підвищити ефективність щеплення і отримати мінімум один пагін, який приживеться. Головне завдання-зробити так, щоб щепа щільно прилягала. Для цього слід міцно примотати прищепу.
2. Щеплення за кору. Цей спосіб також може використовувати початківець. Щоб його застосовувати, необхідно, щоб кора легко відставала від деревини. Прищеплюють вишню коли сокорух активне. За кору вставляють, відразу кілька живців, щоб підвищити шанси на успіх.. В якості підщепи можна використовувати товсті гілки або стовбури.

3. Копуліровка. Цей спосіб має місце тільки у випадку однакового діаметру пагонів. Зазвичай його використовують для перещеплення дорослих дерев. Є два типи копулірування:

  • пряма, її рекомендують використовувати для копулірування вишні. Це пов'язано з тим, що кісточкові рослини мають схильність до камеді. Це видно при розрізі або пошкодженнях.
  • покращена. Кісточкові рослини при цьому виді копулірування приживаються гірше.

Незалежно від обраного способу, прищеплювати треба дуже обережно, без зайвих порізів. Інакше є ризик, що щеплення покриються камелью, і щепа загине.
4. Окулірування. Цей спосіб застосовують влітку, коли біля бруньки вже є пагінець. Саме за нього беруть бруньку зі щитком. У літній період окулірування набагато краще зростається, це найкращий варіант для літа. Для цього роблять Т-подібний надріз без деревини.

Є багато інших способів щеплення вишні. Ми розглядали тільки ті що часто використовуються досвідченими садівниками і перевірені часом. Освоїти щеплення нескладно, але знадобиться підготовка і акуратність. Якщо ви дійсно зацікавлені в результаті, то точно зможете освоїти цей навик. Нагадуємо, замовити якісні саджанці вишні різного терніну дозрівнян можна у нашому каталозі.


 

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner