Осіння обробка саду від шкідників і хвороб. Правила і рекомендації від фахівців

Крім збору плодів, підготовки ґрунту до нового сезону та пересадки, садівники повинні приділити час своєму саду. Зібравши урожай і опале листя не треба забувати про дерева. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно обробити сад від захворювань та шкідників перед зимою.
Навіщо обробляти сад восени
До періоду зимового спокою готуються не тільки дерева. Комахи, у тому числі шкідливі також шукають місце для зимівлі. Вони можуть оселитися в купі органічних відходів, грунті під деревом або в самому дереві.
Пережити зиму треба і грибкових спор. Вони розлітаються в саду протягом усього сезону, їх складно помітити, але шкода, що вони здатні заподіяти може бути критичним для рослини навесні.
Спори прокидаються раніше дерев, вони швидко поширюються по всьому саду і заражають уразливі нирки.
Особливості осінньої обробки дерев
Осіння обробка дерев повинна бути особливо ретельним. Інакше всі шкідники, яким вдасться пережити зиму в кроні або під деревом почнуть з особливою силою заражати сад.
Правила обробки:
- дотримання дозування, зазначеної в інструкції до препаратів. Перевищена концентрація здатна зашкодити рослинам, а занадто низька – не дасть очікуваного ефекту;
- під час робіт важливо користуватися рукавичками та респіратором, це мінімальне «спорядження» для садівника під час робіт з обробки від шкідників;
- важливо обробити не тільки крону з гілками і всіма пагонами, а й грунт навколо рослини, так як багато паразити ховаються в землі. Також це допоможе позбутися від грибкових спорів;
- до обробки треба провести очищення приствольной зони від органіки. Треба прибрати листя, бур'яни та інше. Інакше органіка стане відмінним місцем для зимівлі шкідників;
- також треба зачистити стовбур. Лишайники зчищають ножем, кору чистять за допомогою щітки з металу. Особливої уваги вимагають тріщини, рани і дупла;
- не можна залишати на дереві сухе листя або плоди. Муміфікація стане причиною хвороб, так як навесні хвороби поширюються набагато швидше.
Дотримання нехитрих правил дозволить уникнути помилок і підвищити результативність обробки.
Строки осінньої обробки рослин в саду
Від своєчасності обробки рослин восени залежить весь успіх роботи. Процедури призначають на хмарний чи сонячний день, головне без вітру і опадів на протязі декількох днів. Також важлива температура повітря. Всі препарати діють тільки при плюсовій температурі, так що обробляти в мороз немає сенсу. Краще всього проводити обробку в жовтні, але треба орієнтуватися на погоду.
Осіння обробка саду від хвороб
Осіння обробка передбачає цілий комплекс дій, це обробка дерева, нанесення побілки та обробка пристовбурового кола. На зачищений стовбур наноситься побілка, краще використовувати склади на основі вапна, а не водоемульсійні або акрилові фарби. Такі засоби як Білосніжка або Звичайна побілка підходять найкраще так як мають у складі фунгіциди.
Вапняково-глиняна суміш захистить від грибків, а ще точно не доведеться за смаком гризунам. Більш того, товстий шар маси захистить дерево від морозу. Також побілка, нанесена з осені запобігти весняне нагрівання кори. Дерево треба обробити фунгіцидами, щоб вони знищили грибки, які залишалися в саду. Треба вибирати препарати широкого спектру дії.
Осіння обробка дерев від шкідників
Одна з процедур комплексної захисту саду від шкідників і хвороб включає перекопування приствольной зони. У верхньому шарі залишаються зимувати багато шкідників. Перекопувати ґрунт треба з настанням перших морозів, щоб шкідників не вистачило часу знайти собі нове укриття. Перекопувати треба дуже обережно, щоб не пошкодити коріння.
Також восени дерева обробляють інсектицидами широкого спектру дії. Вони допоможуть позбутися від усіх видів комах. Варто враховувати, що всі види комах мають свої правила зимівлі. Так, гусениці яблучної плодожерки ховаються під корою, золотогузки облаштовуються на зиму в корі і гілках, яблучний кліщ, ряденицы і тля ховаються біля нирок.
Більшість сучасних препаратів діють на всі типи комах на різних стадіях розвитку: від яєць до дорослих особин. Рекомендується застосовувати бакові суміші, тобто одночасно розводити з водою фунгіциди та інсектициди, але заздалегідь потрібно провести тест на сумісність. Для цього в невеликій ємності у воду додають трохи обох препаратів. Якщо вони сумісні, то розчиняться без утворення бульбашок, піни, облога і інших нетипових ознак. Таким чином садівник заощадить час на обробку.
Класичні препарати для обробки дерев від шкідників і хвороб:
- Залізний купорос. До його складу включено залізо. Препарат ефективний проти більшості хвороб. Якщо до нього додасть інсектицид, то такий комплексний розчин покаже відмінний результат.
- Бордоська рідина. Препарат містить мідь, він надає смертельне вплив на хвороби і комах. Одна з особливостей суміші – важливість застосовувати розчин тільки тоді, коли все листя обсипалось, інакше на них залишаться плями і навіть опіки.
- Сечовина. Препарат використовують не тільки як підгодівлю для більшості рослин, а і як засіб для боротьби з більшістю грибкових спор. Також препарат знищує лялечки і яйця комах. Однак з використанням сечовини треба бути обережним, так як переборщивши з кількістю можна спровокувати непотрібну вегетацію, що не кращим чином опиниться на рослині.
- При роботі з усіма препаратами треба дотримуватися дозування. Також не можна проводити обробляти коли на деревах ще збереглися листя. Під час усіх робіт важливо користуватися засобами захисту, надіньте рукавички і респіратор.
Обробка саду восени – це найкращий спосіб оздоровити рослини до нового сезону. Не треба ігнорувати догляд за деревами після збору врожаю. Здорове рослина рясніше цвіте, та в наслідок дасть більш щедрий урожай.