Що робити із трояндами у березні коли різко потеплішало? Рекомендації на замітку
Буває, весна приходить несподівано рано. І сонечко вдень дуже тепле, хоча може бути тільки середина березня. Розоводи тоді реально не знають, що їм робити. Адже за календарем ще можливі нічні заморозки і різкі похолодання, але вдень вже справжня теплінь. Щоб не нашкодити своїм колючим красуням потрібно знати деяку інформацію. І тоді різке весняне потепління не буде небезпечним для троянд.
Чи потрібно знімати укриття з троянд, якщо розтанув сніг?
Якщо сніг почав масово танути, а сонечко щосили пригріває, не поспішайте знімати укриття зі своїх трояндочок. Тим паче не робіть це дуже різко і не розкривайте троянди відразу повністю. Адже те, що сніг розтанув - ще не привід залишати троянди без захисту. Робити це можна тоді, коли на березі з'являться «сережки». Вони повинні бути пухнастими і зеленими. Це буде означати, що на вулиці стало досить тепло і земля відмінно прогрілася.
Ні в якому разі не знімайте все укриття одночасно. Адже рання весна дуже примхлива. І вдень може бути дуже тепло, а вночі піде крижаний дощ і будуть заморозки. До того ж рослини можуть отримати сонячний опік. А ще буває, що троянди отримують і інфекційний опік. Це серйозне грибкове захворювання, яке розвивається тоді, коли температура позитивна, але низька, а вологи дуже багато.
Для початку потрібно знімати один шар укриття зі спеціальних дуг. Потроху трояндочки почнуть адаптуватися до природних умов. А якщо ж під нетканим полотном, яким ви укривали кущі, вже почали набухати бруньки, хвилюватися також не варто. Нічого страшного в цьому немає. Коли Ви повністю знімете укриття, ваші квіти будуть швидше розвиватися і листочки будуть розпускатися ще активніше. І в такому випадку цвісти троянди будуть ще рясніше.
Якщо Ви укривали кущики всього лише одним шаром, то зробіть їм невеликі отвори для того, щоб вони могли адаптуватися, дихати і позбутися від зайвої вологи.
Якщо укриття вентилюється, то квіти можуть «жити» під ним приблизно 1,5 місяці, до кінця квітня.
Коли ж потрібно розкривати троянди?
Коли будете розкривати повністю свої колючі, але прекрасні квіти, робіть це в похмуру погоду, коли немає сильного вітру і яскравого сонця. Відразу ж після цього обробляйте рослини від хвороб і грибків. Особливо важливо зробити це, якщо взимку була мінлива погода, відлиги і вже почалося зараження цвіллю.
Якщо ж Ви навіть під укриттям побачили цвіль, потрібно відразу ж обробляти ваш розарій. Для цього використовуйте фунгіцид, який містить мідь. Можна використовувати мідний купорос, бордоську суміш або препарат Ордан.
Хоча останнім часом багато розоводів відмовляється від використання фунгіцидів, які мають у своєму складі мідь. Якщо ви теж проти таких засобів, то обробляйте троянди іншими препаратами, наприклад, можете спробувати Медею.
Звичайно ж можна використовувати і біологічні засоби. Їх є багато. Але пам'ятайте, що вони добре працюють тоді, коли температура повітря вже понад 15 градусів тепла. Пам'ятайте, що не можна разом використовувати фунгіциди, які містять мідь, і біологічні препарати. Адже в такому випадку не буде ніякої користі від біологічних засобів.
Тому вам потрібно зрозуміти, як ви будете обробляти свої троянди. Якщо ви хочете хорошого ефекту, то застосовуйте біологічні засоби двічі на тиждень. Або ж можете застосувати потужний фунгіцид один раз, згідно з інструкцією.
Після того, як ви розкрили троянди, потрібно розпушити землю навколо них. Також варто їх і підживити. Після цього укрийте свої квіточки знову. Вони повинні звикнути до середовища. Рекомендуємо переглянути повний каталог троянд
Завжди дуже уважно стежте за прогнозом погоди. Найкраще вивчіть його на кілька тижнів вперед. Це допоможе вам доглядати за квітами і робити так, щоб вони завжди були красивими.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.