Правила догляду за волоським горіхом, правила посадки та розмноження
Волоський горіх росте на Кавказі, в країнах Східної Європи. Це цінне дерево, адже його плоди смачні, багаті на мікроелементи і вітаміни, а деревина і листя застосовуються в промисловості і народній медицині.
Де посадити волоський горіх?
Волоський горіх не боїться холоду і морозів. А якщо він отримує достатньо сонячного світла, то його крона стає дуже красивою. Дерево не любить заболочених територій, ґрунтових вод, тісноти, ущільнених ґрунтів. Його добре вирощувати на суглинках (карбонатних), де є невелика кількість ґрунтових вод. Якщо садите кілька дерев, то потрібно, щоб вони були далеко одне від одного: приблизно на відстані 5 метрів. На схилі - 3,5 метра.
Перед посадкою горіха землю необхідно ретельно удобрити. Для цього слід внести гній з золою і суперфосфатом. На одне відро гною слід взяти 2 склянки золи. Добриво потрібно внести на глибину близько 80 сантиметрів в яму.
Коли горіх висаджують, то на дно ямки кладуть шматок поліетилену. Корінці під час посадки необхідно акуратно і обережно розкласти.
Як може розмножуватися волоський горіх?
Для того, щоб розмножувати насінням, необхідно взяти великі місцеві плоди. Підбирати для цього слід великі і красиві горіхи. Горіх повинен повністю бути висушеним. Далі потрібно, щоб горіхи пройшли стратифікацію, це займає близько 100 днів. Перед цим горіхи слід замочити на кілька днів. Для стратифікації як субстрат підійдуть волога тирса, річковий пісок.
На початку квітня, коли температура повітря підніметься вище + 10 градусів, горіх можна висаджувати. Земля повинна бути вже попередньо підготовлена. Якщо горіх великий, то глибина для висаджування приблизно 11 см, а для дрібних близько 9 см. Зазвичай горішок викладається боком.
Якщо Ви посадите горіх у відкритий ґрунт, то отримаєте саджанець горіха тільки приблизно через 5-7 років. Тому добре вирощувати такі горіхи в теплицях. Адже отримати потрібні саджанці волоського горіха можна набагато швидше. І для цього буде потрібно не більше 2-х років.
Щоб розмножувати за допомогою щеплення, необхідно взяти саджанці, яким 2 роки. Їх висаджують у спеціальні ємності. На зиму їх добре занести в приміщення. Висаджують їх в кінці зими. Після того, як сталося щеплення, потрібно, щоб в приміщенні була температура приблизно + 26 градусів. І повітря, і ґрунт повинні бути теплими. Висаджувати в ґрунт саджанці можна на початку травня.
Як доглядати за горіховим деревом?
Для того, щоб сформувати крону, не потрібно робити обрізання. Якщо ж Ви хочете видалити зайві гілки, то цього не можна робити навесні. Адже тоді буде втрачено багато соку і це погано вплине на горіх. Видаляти зайве потрібно з червня, обрізавши частину гілочок. Потім залишаєте маленький сучок. На наступний рік цей сучок видаляють і ранку замазують садовим варом.
У теплу пору року молоденькі горішки потребують вологи. Їх слід поливати не дуже часто, використовуючи по три відра води на квадратний метр. Якщо дерево велике, то йому потрібна вода під час посухи.
Удобрювати горіх потрібно в весняно-літній період. Навесні слід використовувати азотні добрива. Їх потрібно застосовувати з особливою обережністю. Коли дерево почало родити, то перші роки три не потрібно вносити азотні добрива. Восени необхідно застосовувати калійні, а також фосфорні добрива.
Збирати горіхи необхідно тоді, коли зелена шкаралупа почала тріскатися. Далі, якщо є можливість, можна покласти їх на тиждень у підвал. Тоді чистити їх буде легше. Коли очистите навколоплідник, горіхи помийте і покладіть на сонечко для просушування.
Одними з найпопулярніших сортів горіхів є «Ідеал» і «Angulos».
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.