Як позбутися від брунькового кліща на смородині?
Дуже часто смородина страждає від брунькового кліща. Його варто обов'язково знищувати. Але щоб не використовувати хімічні речовини для боротьби з ним, можна спробувати народні методи. Це набагато безпечніше для Вашого здоров'я.
Які симптоми ураження бруньковим кліщем?
Найчастіше шкідник обожнює «жити» на чорній смородині. Але іноді він вибирає місцем проживання і червону або білу смородину, а також аґрус.
Бруньковий кліщ дуже маленький. Але він селиться в бруньках і від цього вони стають великими, роздутими. Такі бруньки добре видно взимку, навесні, восени. Адже вони виділяються, якщо подивитися на них і на здорові бруньки. В них не буває здорового листя, іноді можуть з'явитися дуже негарні, деформовані листочки. Але найчастіше такі бруньки дають тільки нових кліщів.
Коли починається цвітіння, самки виходять із бруньки і близько 3 тижнів мігрують по кущу. Таким чином вони потрапляють у кожен куточок кущика і до вересня можна отримати вже кілька поколінь кліщів. Ранньою весною ці шкідники прокидаються, і перші «малюки» з'являються ще до того, як починається цвітіння.
На таких кущах пагони розвиваються нерівномірно, урожай передчасно обсипається, рослина неакуратна і негарна. Кущ смородини стає слабким, більш вразливим до хвороб і може бути легкою здобиччю для різноманітних шкідників.
Звідки з'являється бруньковий кліщ?
Оскільки цей шкідник дуже маленький, то його можуть переносити люди, вітер, птахи, також він може потрапити на кущ за допомогою інвентарю.
Щоб кущ менш страждав від кліща, потрібно підбирати районовані варіанти сортів. Але чим старша рослина, тим більше вона схильна до хвороб і шкідників. Є досить багато сортів, які стійкі до цих шкідників. Наприклад, Ірмені, Черниш, Ленінградська солодка, Чорна Перлина, Загадка.
Як боротися з бруньковим кліщем?
Якщо дуже багато ушкоджень на кущі, то необхідно зрізати уражені гілки і залишити кущ, щоб він омолодився. Можна також використовувати акарициди. Це спеціальні засоби, які знищують кліща. Адже він не комаха, а павукоподібний. Тому не потрібно застосовувати інсектициди. Звичайно ж, якщо ушкодження значне, то потрібно використовувати хімічні акарициди. Якщо ж кліщі вразили тільки кілька пагонів, то можна застосувати народні методи.
Якщо ви помітили надуті бруньки ще на початку весни, коли бруньки не розпустилися, їх потрібно зірвати і спалити. Якщо пагони дуже хворі, їх теж зрізають і потім спалюють. Якщо біля хворих бруньок є здорові, їх необхідно також обробляти.
Після того, як ви обробили кущ, потрібно залити окріп в лійку і цією водою обприскати кущ. Але таку процедуру можна проводити тільки, якщо бруньки не розпустилися. В іншому випадку, ви «зварите» листочки.
Кліщі дуже не люблять запаху часнику. Його настоянкою можна обприскувати кущі смородини. Можна використовувати і відвари з гірких і не дуже приємно пахучих рослин.
Чи можна боротися з кліщем за допомогою хімічних речовин?
Боротися з кліщами за допомогою акарицидних препаратів потрібно тоді, коли кліщі шукають собі житло. Але використовувати потрібно малотоксичні засоби. Зазвичай це роблять у період появи бруньок. Він триває близько 20 днів. Потрібно обробити кущ не один раз, а хоча б 2-3, але слід робити інтервал 10 днів.
Також можна використовувати колоїдну сірку. Потрібно обприскувати нею кущ, а діяти вона починає, якщо температура повітря сягає понад 20 градусів. Якщо ж немає такого тепла, то на три дні кущ накривають плівкою.
Можна використовувати препарати Оберон, Мовенто, Неорон. Також є і біологічні препарати, наприклад, Фітоверм.
Щоб не мати справи з бруньковим кліщем, потрібно купувати рослини тільки у перевірених продавців. А якщо кущ вже має ураження, то брати саджанці з нього не потрібно. Перед тим, як посадити молоді черешки, їх потрібно вимочити в сильній заварці або препараті Фітоферм на 15 хвилин.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.