Що робити з плодовими кущами і деревами у травні?
У травні сад неймовірно красивий. Але потрібно зробити все, щоб останні весняні заморозки не завдали йому шкоди. У цей період слід закінчити всі посадки, мульчування, провести профілактичні заходи захисту від шкідників.
Що робити, щоб заморозки не пошкодили?
Цвітіння є однією з найбільш ключових фаз у розвитку рослини. Починають цвісти смородина, аґрус, жимолость, а тільки потім сливи, вишні, груші. В останню чергу цвіте яблуня.
Якщо під час цвітіння будуть заморозки, то це дуже погано вплине на розвиток плодів, адже квітки можуть загинути навіть при невисокій температурі. Перед заморозками необхідно приготувати димові купи. І в темний час провести димлення. Таким чином можна підвищити температуру на кілька градусів. Перед морозами зазвичай буває сухо, немає вітру, небо чисте, дуже тихо, ввечері холодно. Також можна рясно полити рослини перед заморозками або обприскати їх.
Перед заморозками грядки суниці можна вкривати нетканим матеріалом.
Іноді у дерев будь-якого віку може з'явитися розтріскування. Зазвичай це відбувається у період сокоруху. Можна зробити борозни на скелетних гілках в 2-3 місцях. Для цього використовують садовий ніж. Це допоможе потовщувати гілки і поліпшить сокорух.
Якщо тріщини після зими дуже сильні, то їх потрібно замазати спеціальним садовим варом. А потім слід обмотати плівкою.
Слід також досадити всі саджанці. Хоча це потрібно було зробити ще в кінці квітня. Але якщо через погоду цього не сталося, то невдовзі це потрібно завершити.
Розмноження в травні
У травні масово відростають пагони. За допомогою горизонтальних відведень розмножується аґрус, червона, біла смородина, актинідія. Для цього пагони, яким 1-2 роки, потрібно укласти в борозенки біля куща. Потім присипати землею і добре полити. Потім потрібно землю досипати у міру відростання.
Як підгодовувати і розпушувати?
У травні все активно починає рости. Тому слід подумати про правильну підгодівлю. Яблука, вишні, сливи, груші підгодовують рідкими органічними або мінеральними добривами. Їх необхідно вносити в борозни, які зроблені навколо дерева на відстані приблизно 1 метра.
Можна застосовувати коров'як або пташиний послід. Для цього слід взяти 2 відра води і 1 кг добрива. Також можна використовувати сечовину. Беруть 1 столову ложку і відро води.
Ґрунт потрібно розпушувати регулярно в пристовбурних кругах. Також можна під час поливу і розпушування удобрювати ґрунт азотними засобами.
Також підгодовують і кущі суниці. Суниця вимагає особливого догляду. Вона повинна мати сухий і чистий ґрунт. Необхідно регулярно проводити прополювання, також займатися мульчуванням. Якщо над суницею є каркаси з плівкою, то на день їх потрібно відкривати, щоб комахи могли опилити квіти.
Які можуть бути наслідки заморозків?
Якщо зима була дуже суворою, то вегетація буде пізньою. Тому обрізку слід проводити пізніше, в травні. Якщо дерева підмерзли несильно, то потрібно робити як зазвичай.
Коли дерево підмерзло несильно, потрібно вкоротити скелетні гілки обрізанням на перевід. Щоб навантаження на гілки було меншим.
Якщо дерево дуже замерзло, то просто залиште його для відновлення. Якщо є дуже сухі гілки, сильно пошкоджені, то їх необхідно зрізати вщент.
У травні видно, яке дерево отримало сонячні опіки, морозобоїни. Забарвлення змінюється, з'являються тріщини між здоровими і хворими тканинами. Всі відмерлі ділянки потрібно зачистити, повинна залишитися здорова тканина. Потім її потрібно продезінфікувати розчином мідного купоросу. Рану замазують садовим варом, на неї натягають плівку. Вона затягується досить повільно.
Дерева, які підмерзали, потребують додаткового поливу, добрив, захисту від шкідників. Навколо дерева завжди має бути чисто, можна проводити додаткові заходи з удобрення.
Як боротися зі шкідниками?
Потрібно особливо ретельно стежити за обробкою від шкідників. Якщо в квітні не провели обприскування сечовиною, то його потрібно зробити в момент бутонізації.
Можна зробити обприскування настоями, які відлякують гусениць, кліщів, попелиць. Наприклад, зольно-мильним, часниковим, гірчичним. Також можна спалювати тютюновий пил.
Також можна обприскувати поліхомом, полікрабоціном. Це захищає від комплексних хвороб.
На чорній смородині часто буває бруньковий кліщ. Від нього добре використовувати колоїдну сірку або часниковий розчин.
Суницю обробляють від довгоносика. Для цього використовують фітоверм. Фітоспорін використовуйте, щоб запобігти грибковим захворюванням.
Також потрібно механічно видаляти листя, спалювати уражені пагони, видаляти шкідників вручну. Якщо на молодих пагонах з'явилася тля, то використовуйте мильний розчин, настоянки тютюну, часнику.
Рослини, які дають урожай з кісточкою, потрібно обприскувати бордоською рідиною через кожні 2 тижні.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.