Що робити з малиною навесні?
Малинка - дуже смачна ягода, але за нею необхідно ретельно доглядати. Адже роботи повинні бути комплексними і тільки тоді можна очікувати хорошого врожаю.
За малинником необхідний ретельний догляд ще з ранньої весни. Це досить великий список робіт, які допоможуть отримувати хороші врожаї.
Гарячий душ для малини
З початку березня, навіть, якщо ще лежить сніг, потрібно очистити територію і винести сміття з-під кущів. Хоча в ідеалі очистити територію потрібно було ще восени. Все сміття слід спалити, тому що в ньому можуть бути хвороботворні інфекції. Кип'яченою, гарячою водою потрібно заповнити поливалку (на 5 літрів). Над кущами малини на висоті близько 1 метра з розсіювачем проливають воду.
Це корисна процедура, адже при попаданні на кущі, вода вбиває шкідників. Також загине нематода, від якої дуже складно позбутися. Для малини немає ніякої небезпеки, адже поки водичка потрапить на кущ, її температура становить уже близько 70 градусів. Однією лійкою на 5 літрів можна полити приблизно 4 кущі малини.
Як обрізати малину навесні?
Коли температура стане сприятливою, кущі можна обрізати. Зазвичай малину обрізають у 2 етапи. Спочатку потрібно видалити слабкі, сухі гілки біля самої землі. Необхідно зрізати криві, роздуті біля основи гілки. Далі потрібно прорідити кущі. Адже якщо запустити їх, то врожайність знизиться, а ягоди будуть дрібними.
Далі потрібно дочекатися другого етапу. Він проводиться, коли температура стала вище, аніж 5 градусів. Тоді необхідно зрізати ті сухі і нехороші гілки, які були пропущені під час першого етапу. Відрізають верхівки, які підмерзли. У цей момент вже точно зрозуміло, який кущ добре перезимував.
Якщо малина здорова, то верхівки відрізають на 20 сантиметрів. Тоді можна буде отримати хороші нові пагони. Якщо гілки обморожені, то слід обрізати їх до живої тканини. Якщо навесні правильно обрізати малину, то урожай буде високим, плодоношення довшим. Садовий інструмент для цього.
Як обробити ґрунт у малиннику?
Коли всі непотрібні гілки зрізані, їх потрібно спалити. Також слід покласти дошки в малиннику і ходити по них. Адже не потрібно затоптувати ґрунт. Ґрунт слід розпушити до 10 сантиметрів. Необхідно видалити всі бур'яни. Потім його поливають, мульчують, шар повинен бути до 15 сантиметрів. Можна застосовувати солому, перегній, сіно. Мульчування допоможе зберегти вологу. Органічна мульча буде додатковим засобом для підгодівлі.
Але якщо в малиннику близько підходять ґрунтові води, то мульчувати можна. Потрібно тільки розпушити ґрунт і полити. Зазвичай малинник відгороджують від інших посадок шифером або іншими матеріалами.
Правильна підв'язка малини
Коли в регіоні холодна зима, то на зиму опори з малини треба зняти, щоб вона не підмерзла. Коли ділянка вже очищена, необхідно підв'язати малину. Це найчастіше застосовується на великоплідних сортах.
Якщо спосіб вирощування шпалерний, то між кущами відстань повинна бути приблизно 60 сантиметрів. Стеблинки розміщені на шпалері віялом, відстань між ними приблизно 10 сантиметрів. Кожну стеблинку потрібно прив'язати до шпалери, щоб вона не падала.
Якщо формування кущове, то між кущами вбивається кілок. До нього прив'язують половину кущика. Кожна стеблинка прив'язується окремо. Також у цьому випадку кожну стеблину підрізають на різну довжину.
Якщо вирощувати малину на опорах, то кількість ягід буде більшою, урожай вищим, а прибирати малину простіше.
Підживлення малини навесні
Малину слід «погодувати» навесні. Особливо, якщо вона зростає на ґрунтах, які не дуже родючі. Використовують добриво у вигляді гранул або розчинів. Потім поливають і мульчують.
Малину зазвичай годують тричі за вегетаційний період.
Перший раз малину підгодовують після того, як зійшов сніг. Наприклад, можна використовувати нітроамофоску, мінеральні туки. Норма приблизно 80 грамів на квадратний метр. Також можна вносити селітру або сечовину. У цьому випадку використовують 150 г попелу на кущ.
Також можна раз на рік використовувати органічні добрива. Після того, як були внесені добрива, малинник потрібно полити. Потім проводять мульчування. Якщо застосовувалися органічні добрива, то мульчу не використовують.
Приблизно через 30 днів після першої підгодівлі проводять другу. Для цього використовують гній або пташиний послід. Його розводять водою. На один квадратний метр потрібно приблизно 3 літри розчину. Після того, як було внесено добрива, малинник потрібно мульчувати.
Якщо ж першого разу були внесені органічні добрива, то в другий можна використовувати калійну сіль або суперфосфат.
Втретє малину підгодовують після того, як був зібраний урожай. Ґрунт перекопують і вносять добрива. Рекомендуємо замовити комплексне добриво для збільшення врожайності малини https://klioma-servise.in.ua/ua/p86034092-udobrenie-ogrod-2001.html
Як поливати малину?
Немає строгих стандартів скільки потрібно поливати малину. Але особливо їй потрібно багато вологи в період активного цвітіння. Якщо малині не вистачає вологи, то ягідки будуть маленькими і з великою кількістю кісточок. Поливають малину по борознах. Ґрунт повинен насититися вологою до 15 сантиметрів. Після цього слід обов'язково замульчувати ґрунт.
Захист малинника від шкідників
Малина може бути схильна до різноманітних захворювань. У неї буває борошниста роса, пурпурна плямистість, до неї люблять присмоктатися жук малиновий, кліщ. Але рослину не можна обробляти хімічними препаратами, до неї можна використовувати тільки біопрепарати.
Перш за все, малинник потрібно тримати в чистоті, щоб в смітті і відходах не жили шкідники. А проводити полив і вносити добрива потрібно тільки відповідно до норм. Адже зайва волога теж сприяє розмноженню бактерій.
Ще до того, як розпуститися бруньки, малину можна обробити бордоською рідиною. Але використовують її окремо від інших розчинів.
Коли бруньки розпустяться, і почнеться процес бутонізації, тоді можна використовувати біопрепарати. Наприклад, бактофіт, планриз, триходермин. Такі препарати мають високий і максимальний ефект, коли їх використовують згідно з інструкцією. Не потрібно самостійно підвищувати концентрацію, адже це може дати зворотний ефект.
- Розкажемо, як розпочати бізнес по вирощуванні обліпихи. Розглянемо, плюси та мінуси бізнесу “на обліписі”, який сорт обліпихи вибрати для промислового вирощування, які технологічні особливості вирощування обліпихи, а також, скільки потрібно інвестувати в бізнес та на який дохід можна розраховувати.
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.