Посадка цибулі для "зеленого пера": як це зробити?

Вирощувати зелену цибулю - нескладно і цілком реально.
Які сорти підібрати?
Найкращими для зелені вважаються багатозачаткові види. Одним з популярних видів є Чіполучо. Уже через 14-20 днів можна зрізати зелень. На смак досить приємна та гостра. Вегетація становить до 70 діб. Одна цибулина важить близько 50 грамів.
Ще один вид цибулі шалот - Аристократичний. Одна цибулина для посіву дає до 12 нових маленьких цибулинок. Вони можуть мати вагу від 50 до 100 грамів. Це «сімейний» вид цибулі у народі. Дозріває швидко, вже через 28 днів можна зрізати пір'ячко. Період зростання 70 днів. Цей вид цибулі використовується для отримання зелені у великих, промислових масштабах.
Староруський - сорт цибулі-шалот. У неї велике перо, яке має восковий наліт. Насіння цього виду можуть зберігатися до 2-х років. Це стійкий до захворювань сорт. В одному гнізді може бути до 10 цибулин. Це досить рентабельний сорт, оскільки зрізати на зелень його можна вже через 20 днів.
Вид цибулі «Бузковий дзвін» за сезон може дати до 7 кілограмів смачної зелені з 1 квадратного метра. За літо його можна зрізати кілька разів. Це хороший сорт, стійкий до морозу.
Штудгартен ризен - відмінний сорт, не боїться різних цибулевих хвороб. Це багатозачатковий сорт. Якщо є 4-6 зачатків під час посіву, то за літо можна мати 15 кілограмів зелені (з одного квадратного метра).
Цибуля у відкритий ґрунт: коли садити?
Якщо Ви хочете самі ласувати зеленою цибулею, то у ґрунт її реально висаджувати вже в кінці квітня. Але потрібно, щоб земля була прогрітою, а температура повітря було не нижчою, аніж 12 градусів. Звичайно ж, для продажу, промислових цілей вирощувати цибулю на зелень потрібно в теплиці. Якщо там є опалення, то цим можна займатися протягом року.
Для того, щоб отримати гарне зелене перо, потрібно мати відмінний посадковий матеріал, підгодовувати цибулю, необхідний полив, освітлення, чудовий субстрат. Смачну зелену цибулю можна отримати, коли світловий день - 12 годин. А якщо вирощується цибуля в теплиці, то необхідно підбирати ті сорти, у яких короткий період спокою.
Найкраща температура для вирощування цибулі на перо - від 18 до 22 градусів. Якщо температура менше, то врожайність знижується. А якщо ж висока, то якість продукції також не дуже висока.
Як садити сіянку?
Є мостовий і стрічковий способи посадки цибулі. Звичайно ж, потрібно правильно підібрати і місце висаджування. Цибулю добре садити у тих місцях, де раніше росли огірки, гарбуз, кабачки, картопля, капуста. Якщо посадити цибулю у тінь, то її перо буде бліде і тонке. Вона любить сонечко. Але коли йдуть дощі, необхідно дивитися, щоб не застоювалася волога.
Ґрунт для цибулі необхідно підготувати ще восени. Для цього потрібно визначити кислотність ґрунту. Якщо кислотність висока, то додають доломітове борошно. На один квадратний метр потрібно 50 грамів. Цибуля обожнює кислотність від 6,5 до 7,5 pH.
Також ще восени вносять перегній: половину відра на один метр квадратний, по 2 столових ложки суперфосфату і одну столову ложку хлористого калію на цю ж площу. Перед тим, як вносять добрива, ґрунт перекопують за допомогою лопати або мотоблока. Навесні перекопують і на один квадратний метр дають 10 грамів сечовини. За тиждень до того, як буде висаджуватися цибуля, потрібно поливати площу мідним купоросом (10 літрів води і 20 грамів добрива).
Як садити цибулю на перо?
Перед тим, як садити цибулю, її насіння потрібно зберігати в теплому місці. Потім його перебирають і викидають підгниле. Далі його треба посортувати. Маленькі цибулини дають невеликі головки, вагою до 40 грамів.
Перед днем посадки потрібно добре зволожити цибулинки і залишити їх у теплому приміщенні на 2 дні. Далі обрізати верхівки цибулин на чверть їх довжини. Потім в 10 літрах теплої води розчинити 30 грамів селітри (аміачної) і опустити в них посадковий матеріал на 16 годин.
Витрати сіянців на 1 квадратний метр близько 13 кілограмів. Це відбувається тому, що немає міжрядь і цибулини висаджують щільно одна біля одної. Таким чином, всі сили цибулин йдуть на формування гарного пера і економиться площа для посіву. Цей спосіб дуже хороший для теплиць, він називається мостовим.
При стрічковому способі формуються борозни, які мають інтервал до 10 сантиметрів. Цибулинки кладуть в борозни і засипають землею.
Як доглядати за цибулею?
Найголовніше в догляді - це правильно поливати цибулю. Якщо вологи мало, то пір'ячко гірке, тонке, а якщо багато, воно починає гнити.
Якщо немає дощів, необхідно поливати двічі протягом семи днів. Але перед цим слід перевірити ґрунт. Якщо перед посадкою було додано добриво, то підживлення не проводять. Якщо спосіб посадки стрічковий, то міжряддя прополюють і розпушують.
Коли збирати зелень?
Збирають урожай зеленої цибулі, коли перо досягає потрібної довжини. Якщо всі цибулинки були однакові, то перо також буде мати однакову довжину. Довжина для кожного сорту, при якій можна зрізати - від 24 сантиметрів до 42-х.
Виростити цибулю на перо дуже просто. Потрібно лише докласти трохи зусиль і все вийде!