Основні городні роботи в червні. Чим зайнятися на городі в червні?
Червень - дуже гарячий місяць на дачі. Адже є багато робіт, які потрібно провести, щоб в недалекому майбутньому отримати хороший урожай.
Отже, що ж слід робити в саду в перший літній місяць:
- Яблуню слід обробити від парші. Якщо Ви вже робили цю процедуру, все одно повторіть її ще раз. Кущі агрусу необхідно обприскати від борошнистої роси.
- Якщо є молоденькі бур'яни, їх важливо обробити «Раундапом». Багаторічні бур'яни зріжте за допомогою плоскоріза Фокіна. Глибина для цього приблизно 2 сантиметри. Ці бур'яни будуть мульчею і допоможуть захистити землю від висихання.
- Потрібно дуже добре придивитися до листочків смородини, агрусу, вишень. Якщо Ви побачите на них помаранчеві плями, значить, рослина захворіла на бокальчасту іржу. У разі такої проблеми потрібно взяти препарати, які містять мідь або спеціальні біопрепарати. Наприклад, «Фітоспорін», «Циркон», «Хом».
- У цей період на кущах, деревах може жити тля. Тому потрібно обприскувати їх. Наприклад, використовуючи настої з цибулиння, цитрусових кірок або ж «Перімор», «Фітоверм». Також, з попелиць відмінно борються милі сонечка, хижа галлица.
- Малина часто страждає від довгоносика. Її обробляють спеціальним препаратом «Фітоверм». Довгоносик може жити і в бур'янах, навіть якщо на ділянці не росте малина. Бур'яни потрібно регулярно видаляти.
- Важливо також регулярно косити траву. Адже в іншому випадку вона заколоситься, і її насіння будуть розноситися по всій ділянці.
- Червень - це час, коли починає дозрівати жимолость. Але її обожнюють різноманітні птахи. Для того, щоб ягідки поїли і Ви, укрийте їх за допомогою сітки.
- Якщо немає дощу, важливо поливати кущі і посадки помідорів, капусти. Робіть це регулярно, щоб отримати хороший урожай. Якщо ваша малинка виросла вже більше метра, слід її трохи обрізати. У такому випадку вона буде давати ягідки весь серпень.
- Також не забувайте підгодовувати свої кущі, дерева, інші посадки. Для цього використовуйте азотні добрива або настої бур'янів.
- Айстри можна обробляти «Фітоспоріном», «Цирконієм», щоб не було чорної ніжки.
- Якщо агрус або чорна смородина можуть постраждати від пильщика, то потрібно в кінці червня знімати ягоди, які ще не досягли, і спалити.
- Також зріжте кісти бузку, тюльпанів, дельфініума, які вже відцвіли.
Які роботи проводити в городі на початку літа?
- На початку літа ще можна посіяти чорну редьку та моркву пізніх сортів. Також ще можна посадити розсаду томатів, перцю, гарбуза, кабачків, капусти, огірків. Можна посадити жоржини, гладіолуси, однорічники. Також підгодовують деякі квіти (півонії, флокси, айстри, іриси) вологою золою. Її посипають під кущі.
- Якщо погода волога і на суниці з'являється сіра гниль, варто використовувати препарат «Фітоспорін».
- За допомогою настою свіжого гною можна підгодувати огірки, кабачки, гарбуз, також малину. Капусту «годують» за допомогою вапняного молочка (на 10 літрів води потрібно 1 стакан), використовують розчин кальцієвої селітри. Це необхідно, щоб не було кили.
- Якщо у Вас є рослини в теплиці, але зав'язь поки не з'явилася, можна 1 раз в 10 днів обприскувати їх засобами «Зав'язь». Робити це слід вранці.
- На суницю іноді нападає плювка. Тоді потрібно облити кущі гарячою водою, в яку потрібно додати марганцевокислий калій.
- Також в червні потрібно і підгорнути картоплю. І, звичайно, обробити її від шкідників або колорадського жука. Можете використовувати «Сонет». Робити це потрібно до цвітіння. Цей же препарат використовуйте і для лілій.
- В кінці місяця обробіть помідори від фітофтори. Огірки обприскати від бактеріозу. Використовуйте препарат «Фітоспорін».
У червні - досить багато роботи в саду і на городі, але робити її важливо. Адже це запорука гарного врожаю.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.