Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4506 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

9 секретів хорошого врожаю малини

9 секретів хорошого врожаю малини

Якщо у вас в саду росте звичайна малина, не якогось особливого сорту, а та, що Ви вирощуєте роками, то не варто думати, що вона не може дати хороший урожай. Може! Просто для цього варто притримуватись простих секретів. Ми підготували 9 корисних порад, які допоможуть отримати максимальний врожай від кущів.

1. Багато сонця!

Малина зовсім не любить тінь. Їй потрібне сонце і чим більше, ти краще. Звісно, вона може «потерпіти» ранкову чи вечірню тінь, але вдень хоче насолодитися ласкавими промінчиками сонця. Тому, висаджуючи малинку, подумайте, де на Вашій ділянці найбільше сонечка та саме там «поселіть» кущі малини.

Як збільшити врожайність малини у саду, поради для всіх

2. Багато води!

Малина любить воду. Тому ваш малинник завжди повинен добре «пити». Але, звісно, не варто аж надто поливати ґрунт, бо тоді можете отримати звичайне болото. Наскільки часто варто поливати малинку? Ви зрозумієте, коли поглянете на землю під кущами, багато буде залежати і від погоди. Але не забувайте, що не можна допустити того аби малинка росла в сухому ґрунті. Якщо добре та щедро поливати кущі, то можна отримати досить великий урожай ягідки.

3. Правильна підкормка малини

Насправді, малина – не дуже примхлива рослина. Але їй потрібна підкормка. Особливо, якщо ґрунт бідний. Для цього варто використовувати органічні речовини чи комплексні добрива. Наприклад, восени добре удобрювати перепрілим гноєм чи курячим послідом. Весною можна використовувати золу, азотні і комплексні добрива. А от торф реально застосувати у будь-який період.

Можна, самому приготувати прості добрива. Наприклад, взяти 10 літрів води, 30 грам аміачної селітри, 40 грам калійної солі і 60 рам суперфосфату. Все змішати і вийде комплексне мінеральне добриво. А для так званого малинного добрива можна до 3 кілограм гною додати по 6 грам калію і азоту та 4 грами фосфору. На 1 квадратний метр потрібно 1,5 кілограми готового добрива.

ТОП 9 секретів хорошого врожаю кущів малини для свіх

Але не варто забувати, що занадто багато поживних речовин теж може нашкодити малині. Тоді вона почне гинути. І якщо у Вас малинник вже був удобрений перегноєм чи компостом, то цього може вистачити на кілька років і використовувати добрива тоді не варто.

4. Обрізка молодих пагінців малини

За час вегетативного періоду на малині будуть з’являтися молоденькі ростки. Вони можуть забирати поживні речовини із куща. Тому їх варто зрізати. Не потрібно агресивно виривати молоденькі пагінці із землі. Варто просто акуратно зрізати їх під корінь.

5. Мульчування

Землю під малиновими кущами добре мульчувати. Адже так не буде втрачатися волога. Дехто взагалі радить не розрихлювати землю, аби не пошкодити кореневу систему. Впродовж всього літа малині можна лише підсипати мульчу. В якості матеріалу можна використати: солому, гній, навіть бур’яни, що залишилися після прополювання.

6. Підв’язка

Якщо за кущами малини не доглядати, вони заглушаються. В результаті нижні частини лишаються без світла і врожаю, а ягоди, які вже є, брудняться, падають на землю, їх незручно збирати. Тому, варто підв’язувати малину за допомогою шпалер. Робити це можна вже в перший же рік висадки. Це доволі зручно. Так малина отримає більше світла і результат буде кращим.

7. Обрізка

Малина надзвичайно швидко розростається. Тому варто робити обрізку кущів. Адже, якщо цього не виконати, то сортовий кущик малинки стане диким. Процедуру можна проводити у два етапи. Наприклад, в кінці липня варто відщипувати верхівки, приблизно на 10 сантиметрів. Потім із бокових листків з’являються бокові гілочки. На наступний рік їх варто буде вкоротити приблизно на 10 сантиметрів. При цьому верхівку центральної гілки не треба зачіпати. Таким чином, бокові паростки дадуть по 3-4 розгалуження пагонів. Завдяки такому обрізанню малина буде давати більший урожай, а період плодоношення збільшується.

8. Захист від шкідників

Малина не дуже боїться різноманітних шкідників. Але якщо вже так сталося, то найкраще скористатися народними методами або біологічними препаратами. Можна використати кілька простих рецептів від грибкових хвороб. Наприклад, взяти 300 грам золи та розвести в 10 літрах води. Дати настоятися 40 хвилин і процідити. Додати 40 грам господарського мила. Розчином обприскувати кущі в безвітряний день.

Від шкідників і тлі можна взяти 100 грам сухого порошку гірчиці та розвести в 10 літрах води. Настояти та обприскувати малину. Також можна взяти 200 грам цибулевого лушпиння, залити 10-літрами теплої води. Настоювати 4 дні.

9. Обробка малини після збору урожаю

Після того, як малина віддала свої плоди, варто зрізати сухі гілки аби вони не заважали молодим пагонам рости. І весною, і осінню варто зрізати всі сухі гілки. Після того як ягоди зібрані, до середині серпня варто зрізати гілки, що відплодоносили це відносться до сортів літньої малини. Для ремонтантних сортів плодоношення продовжується до перший заморозків, тоді і проводити процедуру.

Малина може давати хороший урожай, просто треба за нею правильно доглядати. А це зовсім нескладно! Надіємось наші поради будуть корисні. Крім якісного посадкового матеріалу малини, у нас можна знайти комплексні добрива для ягідних кущів, засоби захисту тощо. Гарного настрою та будьте здорові!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner