Як швидко і без проблем сформувати новий саджанець від дерева?
Виростити саджанець досить важко, з огляду на той факт, що початківці садівники можуть не знати про існування підводних каменів в цьому тривалому і надихаючому процесі. Але саджанець, який прижитися на підготовленому для нього грунті, в майбутньому стане однією з окрас саду.
Відштовхує садівників від самостійного вирощування саджанців в домашніх умовах тривалість процесу. Для того щоб з'явився перший саджанець, потрібно витратити багато часу, і велика ймовірність, що при неправильному догляді він може загинути. І скільки сил буде витрачено даремно! Тому досвідчені садівники вирішили поділитися дійсно ефективним способом вирощування саджанців, коли знижується ризик його передчасної загибелі.
Варто підкреслити, що цей метод пророщування саджанців можна використовуватися не тільки навесні, але і почекати більш спекотного періоду - літа.
Як отримати новий саджанець від дорослого дерева
Появі нового саджанця від дерева може сприяти ряд інструментів, які дійсно потрібні для проведення простих, але делікатних операцій з формування нового саджанця. Мова йде про ножика, який підійде для городу або дачі, електроізоляційної стрічки, пластикового стаканчику чи горщику, в залежності від того, що можна знайти під рукою.
Коли необхідні інструменти для формування саджанця зібрані, можна переходити до не менш відповідального етапу - пошуку підходящої гілки на дереві, яка готова стати саджанцем.
- Перше, що потрібно знати про таку гілку, що вона повинна бути торішньої, а не новим паростком.
- Обов'язково потрібно придивитися до кори, оскільки гілки з жорсткою корою не підходять для формування нового саджанця.
- Коли з гілкою визначилися, можна приступати до зняття кори з камбієм з гілки. Для зняття кори і камбію краще використовувати гострий ніж, який вдалося знайти. Знімаючи кору і камбій, потрібно не перестаратися, оскільки стандартна ширина не повинна перевищувати товщину двох пальців.
Після завершення підготовчих робіт потрібно взяти пластиковий стаканчик, або будь-яку іншу ємність схожої форми. Матеріал резервуара можна підібрати, щоб виріб було зручно фіксувати на гілці. Приступаємо до підготовки пластикового стакана до фіксації на дереві.
- Пластиковий стакан розрізається за допомогою гострого ножа, який не потрібно прибирати далеко після зняття кори і камбію. Потрібно зробити розріз з одного боку склянки від одного кінця його краю до іншого, тобто від верхньої частини до підстави.
- На денці пластикового стакана роблять отвір невеликого розміру. Діаметр отвору прирівнюється до діаметру гілки, на якій попередньо знята кора і камбій.
- Завершальний штрих - пластиковий стаканчик, де створено всі необхідні отвори і розрізи, фіксують на гілці за допомогою ізоляційної стрічки. Ізоляційну стрічку можна замінити і на скотч, якщо в господарстві велика ймовірність наштовхнутися на скотч.
Коли гілка готова і стаканчик вдалося зафіксувати на ньому в одному положенні, то можна переходити до наступного етапу. Для наступного кроку потрібно підготувати трохи землі, якою і наповнюють пластиковий стаканчик, або будь-який інший резервуар невеликого розміру.
Далі необхідно забезпечити правильний догляд за конструкцією, що має на увазі регулярний полив у міру висихання грунту. Що стосується тривалості очікування появи нового саджанця, готового для посадки, потрібно запастися терпінням на найближчі 1-2 місяці, але час очікування залежить від породи дерева. Зрізати стакан можна в тому випадку, якщо почала формуватися коренева система.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.