Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4506 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Чи можна копати картоплю в серпні? Збір картоплі без проблем

Чи можна копати картоплю в серпні? Збір картоплі без проблем

Картоплю потрібно викопати вчасно і правильно зберігати. Тоді вона буде радувати господинь і домочадців все літо.

Як підготуватися до збирання?

Зазвичай картоплю можна викопувати після 25 серпня. За пару тижнів до цього необхідно інтенсивне розпушування грунту. Адже тоді повітря зможе краще проникати, і картопля буде мати товсту шкірку. Через неї не зможуть потрапляти шкідники та хвороби.

Буває, що картоплинf до кінця серпня ще зелена. Потрібно, щоб вона була суха. І це можна зробити штучно: обприскувати кущі мідним купоросом (до 1 літра води додати 50 грам порошку). Нічого шкідливого в такому штучному висушуванні немає. Так у картоплі буде менше нітратів, а більше крохмалю. А ще картопля без бадилля набагато краще викопується.

Як правильно збирати картоплю?

Найкраще, якщо при збиранні температура повітря буде 15-20 градусів, не буде дощу. Не варто збирати картоплю занадто пізно, адже якщо температура нижче 7 градусів, то картопля буде зберігатися гірше. А якщо ж осінь тепла і спекотна, і картопля довго залишається в землі, то вона втрачає частину поживних речовин.

Вручну копати картоплю краще за все не лопатою, а вилами. Адже вони не ріжуть картоплю, крізь них легко проходить земля. Вила встромлюють на 30 сантиметрів від стебел. Тоді гніздо легко піддається і вивертається на грядку.

Звичайно ж, потрібно сортувати картоплю. Ту, що хороша і з великого куща, варто відкласти на насінну. Адже саме вона дасть хороший урожай в майбутньому. Найчастіше дачники збирають всю картоплю і тільки потім вибирають кращу із загальної купи. Але це неправильно, адже красива на вигляд картопля може бути з поганого куща і це погано позначиться на майбутньому врожаї.

Картоплю для зберігання і їжі необхідно збирати окремо від насіннєвої. Та, що суха, хороша і здорова - може зберігається. А невеликі, пошкоджені бульби варто використовувати найближчим часом.

Якщо картопля брудна, її потрібно підсушити, але не на сонечку. А якщо хочеться саме на ньому, то не більше, ніж 2 години. Адже в іншому випадку картопля зеленіє і в ній утворюється соланін. Це отруйна речовина.

Коли картопля просохне, землю потрібно з неї очистити. А тоді урожай зсипають в темне і сухе місце. Наприклад, в сарай. Там картопля повинна лежати приблизно 14 днів. За цей час вона остаточно дозріє. Крім цього, всі гнилі бульби якраз виявляться і їх можна буде відразу викинути.

Після всіх цих процедур, картоплю можна переміщати в льох. Вона зможе зберігатися всю зиму. Температура повинна становити 2-4 градуси.

Як правильно зберігати картоплю?

Картопля добре зберігатися при температурі близько 2-3 градуси. Якщо ж вона нижча, то її потрібно вкривати соломою, мішковиною. Вологість при цьому повинна бути близько 70%. Якщо ж вона набагато нижча, то картопля почне в'янути. А якщо вище, то буде гнити. Щоб підвищити вологість, в льох ставлять відра з водою. А якщо вже дуже волого, то потрібно багато і часто провітрювати. А іноді, у важких випадках, ставлять ящики з сіллю, негашеним вапном. На картоплю також можна насипати буряк. Адже вона має товсту шкірку і допоможе захистити картоплю від хвороб.

Також потрібно іноді переглядати картоплю. Якщо є гнила, то відразу прибирати. Інші сусідні бульби обов'язково посипати золою, вона захистить від хвороб.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner