🍓 ТОП 7 помилок при вирощуванні полуниці
Помилка №1: Із хворобами, шкідниками та бур’янами на полуничній грядці слід боротися лише народними методами - тільки це гарантує безпечне вживання її у їжу.
Досить поширене і абсолютно хибне твердження: сучасні засоби захисту плодово-ягідних культур гарантують повну безпеку споживачам продукту за умови правильного та своєчасного їх використання. Широкий перелік засобів захисту рослин міститься за цим посиланням: https://klioma-servise.in.ua/ua/g6137941-sredstva-zaschity-rastenij
Помилка №2: Не має значення, з якого куща брати пагінець для розсади, важливо тільки, аби кущ мав здоровий вигляд.
Це не так. Велике значення має сорт, його районування, врожайність тощо. Найкраще для розмноження підходять пагони 1-2 річного віку.
Помилка №3: Найкраще розсаджувати чи пересаджувати полуницю в серпні.
Не зовсім так. У зв’язку із кліматичними змінами, непогано приживаються, вкореняються і починають плодоносити вже у червні кущі, пересаджені і в серпні, і у вересні, і навіть на початку жовтня, якщо прогнозується тепла осінь. Але слід додати, що пізня пересадка має свій недолік: недостатньо добре вкорінені кущі можуть бути пошкоджені морозами в зимовий період.
Саджанці різних сортів полуниці від “Кліома-сервіс” шукайте тут: https://klioma-servise.in.ua/ua/g4309527-rassada-klubniki
Помилка №4: Якщо ділянка добре освітлена, гарно удобрюється та доглядається, полуницю можна вирощувати на ній багато років поспіль.
Поширена помилка. Полуниця в такому випадку може втратити сортові ознаки, стане вразливішою до хвороб і шкідників, а її ягода здрібніє.
Помилка №6: Якщо грунт правильно підготовлений і удобрений перед посадкою розсади, полуницю можна не підживлювати кілька років.
Без сумніву, правильна підготовка ґрунту біогумусом, компостом, торфом перед закладанням нової полуничної ділянки має велике значення, але ця рослина потребує постійного (не лише кореневого )“підгодовування”, а й обприскування з мікроелементами у різні періоди своєї вегетації: під час квітування, плодоношення, перед зимуванням тощо.
Наш сайт допоможе вам забезпечити сите життя вашим рослинам: широкий спектр добрив для рослин знайдете, перейшовши за лінком: https://klioma-servise.in.ua/ua/g4277278-udobreniya-dlya-rastenij
Помилка №7: Мульчування жодним чином не впливає на збільшення врожайності полуниці.
Ще одна хибна думка. Мульча (органічного чи неорганічного походження) є ефективним засобом, що сприяє збереженню вологи в ґрунтах, поліпшує їх агрохімічні та біологічні характеристики, є регулятором їх температури, підвищує ефективність впливу мінеральних добрив, суттєво зменшує кількість бур’янів.
Перевага неорганічної мульчі в тому, що, на відміну від мульчувальної органіки, вона не приваблює шкідників, не розкладається і може використовуватись кілька років поспіль. Агроволокно, агротканина, затіняюча сітка та інші товари для садівництва тут: https://klioma.com.ua/ua/sad/
Помилка №7: Вирощування полуниці - справа непроста, ресурсо і трудозатратна, не кожному під силу, бо вимагає спеціальних умінь та навичок.
Це абсолютно не так! Вирощування полуниці - вдячний і цікавий процес. У наш час нескладно відшукати потрібну інформацію, знайти необхідні допоміжні матеріали та засоби для його реалізації. Сайт “Кліома-сервіс” із задоволенням стане вам у цьому процесі помічником і порадником.
Торфосуміші та субстрати: https://klioma-servise.in.ua/g4359448-torf-torfyanye-substraty
Контейнери для рослин: https://klioma-servise.in.ua/g51916588-kontejnery-yomkosti-dlya
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.