Коли варто викопувати червоний буряк?
Червоний буряк — смачний овоч з великою кількістю вітамінів. Щоб користь для здоровʼя та харчова цінність були максимально високими, цей коренеплід потрібно правильно зібрати та зберігати. Особливо часто господарів та фермерів турбує питання: коли саме викопувати червоний буряк? На жаль, однозначну відповідь тут дати важко, адже вона залежить від багатьох факторів.
Чому буряки потрібно викопати вчасно?
Якщо ви викопаєте буряки швидше, ніж потрібно, то це може викликати проблеми зі зберіганням коренеплодів. Окрім того, вони можуть бути недостатньо зрілими та мати малий розмір. Тобто таким чином ви в буквальному значенні втратите частину врожаю.
Так само не принесе користі надто пізнє викопування червоного буряка. Особливо, якщо вже пройдуть заморозки. Внаслідок цього буряк може почорніти всередині та почати псуватись. Окрім того, перезрілий буряк стає волокнистим, а у його м'якоті утворяться характерні кільця та пустоти.
Термін збору врожаю червоного буряка в залежності від сорту
Перше на, що потрібно звертати увагу, коли ви плануєте викопувати червоні буряки, — це те, якого вони сорту. У нашій кліматичній зоні найбільшим попитом користуються середньостиглі та пізні сорти. Широкий ассортимент насіння таких буряків ви можете знайти у нас в магазині за посиланням https://klioma-servise.in.ua/ua/g83455182-semena-svekly-stolovoj.
Середньостиглі сорти буряка дозрівають доволі швидко — за 80-110 днів. Саме тому викопувати їх можна уже в другій половині серпня. Проте найчастіше господарі садять пізні сорти, адже вони чудово зберігаються до самої весни. Такі буряки стають повністю стиглими через 135 днів після висадки насіння у грунт. Отже, їх потрібно викопувати в період з кінця вересня до середини жовтня.
Що стосується ранньостиглих сортів червоного буряка, то їх забирають з поля ще у серпні. Вони достигають найшвидше — усього за 50-80 днів. Але для тривалого зберігання ці сорти на жаль зовсім не підходять.
Викопуємо буряки вчасно: корисні поради для оптимізації процесу
Головне правило, яке потрібно запамʼятати перед збором врожаю червоного буряка, — це те, що найбільшу небезпеку для цієї культури становлять заморозки. Тому варто слідкувати за прогнозом погоди для того, щоб встигнути зібрати його швидше.
Ідеальна пора для викопування коренеплодів — це суха погода і температура повітря близько 5 градусів. Проте якщо погода тривалий час стоїть дощова, то зібрати буряки можна й трошки швидше. Адже підвищена вологість може стати причиною їх гниття.
Про необхідність збору врожаю червоного буряка, свідчать і зовнішні ознаки, які обовʼязково помітить досвідчений господар. Перш за все, потрібно звернути увагу на те, що коренеплід досягнув діаметру, який є характерним для конкретного сорту. Також, якщо буряк уже дозрів, то на його поверхні зʼявляються характерні нарости, а нижнє бадилля жовтіє і стає сухим. Якщо є така можливість, то великі коренеплоди викопують першими, а менші залишають на 1-2 тижні для того, щоб вони підросли.
Терміни викопування буряка залежать також і від регіону, в якому ви проживаєте. На півдні та сході України, як правило, панує більш тепла та суха погода. Тому не дивно, що тут овочі достигають швидше. На заході та півночі, навпаки, більше прохолодних днів. Тому тут бурякові може знадобитись більше часу, щоб достигнути.
Як бачите, підхід по питання термінів викопування червоного буряка повинен бути комплексним. Варто враховувати усі фактори, які можуть вплинуть на успішність процесу. Адже саме від цього буде залежати, наскільки корисним буде буряк та як довго ви зможете зберігати його у погребі.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.