Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4507 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Коли слід копати картоплю? Рекомендації зі збору врожаю

Коли слід копати картоплю? Рекомендації зі збору врожаю

Картопля — улюблена культура усіх українців, недарма її називають другим хлібом. Цей овоч садять як великі фермерські господарства, так і власники маленьких присадибних ділянок. Для них усіх дуже важливо знати не тільки, як правильно садити та доглядати за картоплею, але й коли її необхідно викопати. Від цього будуть залежати якісні та кількісні показники врожайності, а також те, наскільки добре картопля буде зберігатись узимку.

Чим небезпечний несвоєчасний або занадто пізній збір картоплі?

Якщо картопля достигла недостатньо, то це означає, що розмір бульбів не досягнув свого максимуму. Таким чином, викопавши картоплю швидше, ви втратите частину урожаю. Також у такої картоплі шкірка занадто тонка. Це негативно впливає на зберігання, адже така бульба швидко вʼяне та псується.

Занадто довго тримати картоплю у землі також не слід. По-перше тому, що восени погода нестабільна, можливі часті дощі або й заморозки, через які коренеплід може постраждати. Якщо ви плануєте викопувати картоплю самостійно, то проблемою також буде знайти, де розміщений кущ, бадилля якого вже встигло повністю всохнути.

Подібна проблема також часто спостерігається, якщо рослина хворіла на фітофтороз. Щоб не допустити такої ситуації, рекомендуємо вчасно проводити обприскування, а препарати для цього можна знайти у вас в магазині https://klioma.com.ua/ua/zahist-roslun/fungicides/tip-roslun/kartofel.

Орієнтуємось на сорт картоплі і час посадки

Якщо ви плануєте зберігати картоплю аж до весни, то скоріш за все ви посадили середньостиглі та пізні сорти. У наших краях найбільшою популярністю користується Беллароза, Пікассо, Словʼянка та ін. Якщо сорт середньостиглий, то його можна викопувати уже в серпні. В умовах теплого клімату це може бути навіть перша половина місяця. У випадку з пізніми сортами найкращий час — перша половина вересня.

Також варто враховувати і те, коли ви садили картоплю. Найчастіше це середина квітня- перша половина травня. Проте інколи через погані погодні умови посадка може відбутися пізніше, тому про цей момент теж варто памʼятати і приступати до збору врожаю теж на кілька тижнів пізніше, ніж зазвичай.

Признаки, які свідчать про те, що картоплю можно викопувати

Навіть якщо ви забули, коли саме садили картоплю, є певні зовнішні признаки, які допоможуть вам зрозуміти, чи настав час збирати урожай. Ось на що саме потрібно звернути увагу:

  • Почало жовтіти бадилиння. Якщо ви помітили цей признак, не варто одразу хапатись за лопату. Лише через три тижні після появи перших жовтих листочків та гілочок можна приступати до викопування коренеплодів. Памʼятайте — якщо бадилиння досі зелене та мʼясисте, це означає, що картопля ще активно росте, тому її краще поки не чіпати.
  • Шкірка картоплі стала достатньо товстою, бульби виросли до необхідного розміру. Щоб не сумніватись у тому, чи вже час братись за картоплю, викопайте декілька кущів та подивіться на бульбу. Якщо вона велика з товстою щільною шкіркою, значить можна викопувати.
  • Потягніть картоплю за бадилля. Якщо вона вже стигла, то бульба в такому випадку залишиться у землі, а вам вдасться відірвати лише наземну частину рослини.

Найкращий час для викопування картоплі

Якщо ваша картопля вже достигла, і ви плануєте викопати її найближчим часом, обовʼязово поцікавтесь прогнозом погоди на найближчі дні. Для цього процесу ідеальною є суха погода. Копати картоплю, коли йдуть дощі, а грунт мокрий — не рекомендовано. Причина проста — мокрі бульби зберігаються погано, адже вони швидко гниють. Звичайно, таку картоплю можна висушити, і тільки після цього відправити на зберігання. Проте це зайві клопоти, які займають багато часу та сил.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner