Що робити у вересні в саду та на городі?
Осінь — це один з найактивніших періодів у власників саду чи городу. Особливо багато роботи випадає на вересень. Потрібно і урожай забрати, і до наступного сезону підготуватись. Саме тому пропонуємо вашій увазі корисну інформацію про те, що варто встигнути у перший осінній місяць.
Городні роботи у вересні
- Збір урожаю картоплі. Вересень — це гаряча пора для всіх, хто вирощує картоплю. Бажано до середини місяця викопати весь урожай та помістити його у погріб для зберігання. Також в кінці місяця можна розпочати викопування таких коренеплодів як червоний буряк і морква.
- Обробка грунту біопрепаратами. Якщо у вас в городі часто спостерігається фітофтороз, то для того, щоб знищити грибки, обовʼязково потрібно обробити грунт спеціальними препаратами. Їх слід наносити відразу після того, як ви зібрали урожай. А знайти та купити подібні засоби ви можете у нас на сайті за посиланням https://klioma.com.ua/ua/zahist-roslun/.
- Підготуйте грунт для розсади. Якщо ви плануєте садити розсаду, то обовʼязково підготуйтесь до цього заздалегідь. Наберіть землі у мішки та поставте їх у сухе місце. Так само слід зробити і з торфом, піском, попелом та іншими додатковими компонентами.
- Продовжуйте доглядати за пізніми сортами капусти. Щоб урожай був хорошим, потрібно активно боротися зі слимаками і гусінню, які люблять поласувати листочками. Також варто поливати грядку, якщо стоїть суха погода. Проте у другій половині місяця полив бажано припинити.
- Перекопайте грядки та внесіть добрива. У вересні на городі вже чимало грядок пустують. Їх слід перекопати та удобрити. Найкращим варіантом стануть добрива, які містять низький рівень азоту. Придбати їх ви можете тут https://klioma.com.ua/ua/dobriva-dlia-roslun/. Перекопуючи землю, намагайтесь не розбивати грудок. Таким чином земля добре перезимує і зможе швидше прогрітись під першими променями весняного сонця.
- Посадіть часник. Уже після 20 вересня можна садити озимий часник. Він якраз встигне добре вкоренитись ще до настання регулярних заморозків. Для посадки потрібно відібрати тільки найкращі головки та обробити їх розчином деревного попелу.
Що робити у саду у вересні?
- Продовжуйте збір ягід та фруктів. Яблука, сливи, груші — це саме ті плоди, які зазвичай дозрівають у вересні. Також проводиться збір бузини, ремонтантної малини і полуниці.
- Удобрюйте грунт під кущами та деревами. Оскільки дерева активно плодоносять, земля, на якій вони ростуть, суттєво виснажується. Щоб допомогти їй “відновити сили, грунт потрібно удобрити. Для цього ідеально підходять фосфатні або ж калійні добрива.
- Обробіть дерева та землю від шкідників. Дуже важливо зробити це саме у вересні, адже пізніше комахи ховаються на зимівлю, тому обробка не буде достатньо дієвою. Для цього використовуйте спеціальні інсектициди, широкий асортимент яких також представлено у нас в магазині за посиланням https://klioma.com.ua/ua/zahist-roslun/insecticides/.
- Проведіть санітарну обрізку дерев та кущів. Якщо ви вже зібрали з них плоди, то саме час позбавитись від сухих гілочок. Тому спочатку старанно огляньте дерево або кущ, а потім обріжте всі зайві елементи. Після цього при бажанні можна також здійснити формувальну обрізку. Проте чимало садівників відкладають цю процедуру на весну.
- Посадіть нові дерева та кущі. Якщо ви планували поселити у своєму саду нових мешканців, то вересень чудово для цього підходить. Саджанці як плодових, так і декоративних кущів та дерев ви також знайдете у каталозі нашого магазину.
Як бачите, у вересні вам не доведеться скучати. Збір урожаю, посадка нових культур, обробка від шкідників — це не повний перелік справ, який чекає вас на початку осені.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.