Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як виростити гранат своїми руками? Корисні поради та рекомендації

Як виростити гранат своїми руками? Корисні поради та рекомендації

Гранат — красиве дерево з дуже смачними плодами. Зазвичай його вирощують у таких країнах як Грузія, Азербайджан, Вірменія, Афганістан. та у інших місцевостях з теплим кліматом. Можна вирощувати його і у нас в Україні. Ідеальним місцем для граната стане Крим, проте і у південних областях можна досягти хороших результатів. Головне — правильно доглядати за деревом та захищати від холоду.

Вирощування гранату в саду

Загальна інформація про гранат

Гранат належить до сімейства Плакун або Дербенник. За зовнішнім виглядом це чагарник або невисоке дерево 5-6 м. Має тонкі гілки з колючками. Плоди гранату — це ягоди. Вони мають кулясту форму та діаметр 8-18 см. Всередині граната є кісточки - тверді або мʼякі в залежності від сорту. Смак гранату кисло-солодкий з вираженою терпкою ноткою. Смакові якості залежать як від сорту, так і від місцевості, у якій росте дерево.

Правильне вирощування гратату в саду

Особливості посадки гранату

Якщо ви хочете спробувати виростити гранат у себе на ділянці, то вам перш за все потрібні саджанці. Придбати їх можна у нашому інтеренет-магазині https://klioma.com.ua/ua/ekzotik/granat/. У наявності різні сорти: Ак-дона, Гюлоша, Східний, Шаролі та багато інших.

Садити гранат краще з південної сторони, а також там, де немає протягів. Він може рости практично на будь-якому грунті, але якщо вологість в даній місцевості підвищена, то необхідний дренаж.

Для посадки саджанця викопується яма стандартного розміру. На дно потрібно засипати суміш землі та перегною. Після безпосередньої посадки та поливу, деревце рекомендовано мульчувати соломою чи іншими подібними матеріалами.

Як самостійно вирощувати саджанці гранату

Догляд за гранатом

Гранат не можна назвати примхливим, проте є деякі важливі нюанси, які стосуються догляду за ним.

  • Розпушування землі. Щоб гранат швидше та краще ріс, землю довкола дерева рекомендовано час від часу розпушувати. Робити це варто перші декілька років.
  • Полив. Гранат погано переносить посуху, особливо коли у нього уже зʼявились плоди. Від нестачі вологи вони можуть тріскати. Саме тому гранат рекомендовано помірно та регулярно поливати.
  • Обрізка. Частіше за все гранат обрізають весною. Формувальна обрізка передбачена ще коли дерево знаходиться в стадії саджанця. Ідеальною формою для граната вважається куля, тобто він має мати вигляд округлого куща. Оптимальним варіантом також є наявність не більше 6 стовбурів.
  • Захист від холодів. Гранат нерідко садять під нахилом. Тому взимку його прихиляють до землі, засипають землею і накривають подібно винограду. Якщо ж цей варіант не підходить, то гранат на зиму підгортають. Захист від холоду є дуже важливим моментом. Бо хоч гранат без проблем може пережити навіть морози -17 °С, його пагони від холоду пошкоджуються, тому він не цвіте і, відповідно, не плодоносить.
  • Внесення добрив. Якщо під час посадки гранату, ви достатньо удобрили землю, то цього, як правило, вистачає. Проте, якщо грунт бідний та виснажений, то тут не обійтись без добрив, як фосфато-калійних, так і тих що містять азот. Їх слід вносити влітку, а також восени.

Як виглядають здорові кущі гранату

Коли та як відбувається збір урожаю гранату?

Гранат дозріває, як правило, у жовтні. Саме в цей час його плоди є найсмачнішими та містять максимум вітамінів та мікроелементів. Важливо зібрати гранат вчасно, адже, коли він перестигне, то може потріскати.

Доречі, якісні саджанці гранату можна замовити у нашому каталозі за посиланням https://klioma-servise.in.ua/ua/g99654798-sazhentsy-granata

Якщо урожай гранату у вас великий, то потрібно потурбуватись про його зберігання. Важливо памʼятати, що ця ягода не переносить температуру нижче нуля. Ідеальним місцем для зберігання гранату — є сухе, добре провітрюване приміщення, в якому температурні показники не опускаються нижче +2 градусів.

Коли та як відбувається збір урожаю гранату?

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner