Як захистити персик від хвороб та шкідників?
Персик — це досить примхливе дерево. Особливо, якщо ви плануєте зібрати з нього багатий урожай. У цьому випадку вам потрібно не лише правильно доглядати за персиком, але й захищати його від шкідників та хвороб. Саме вони зазвичай спричиняють псування плодів або й взагалі роблять їх дозрівання неможливим. Щоб знати, як допомогти дереву, необхідно знати, які саме хвороби та шкідники дошкуляють йому найчастіше.
Хвороби персика та методи боротьби з ними
- Моніліоз персика. Ця хвороба зʼявляється восени, проте страждають від неї найбільше плоди. Спочатку пошкоджуються молоді пагони, які поступово буріють та відмирають. Саме тому нерідко цей симптом плутають із обмороженням. Коли з'являються плоди персика, то на їх поверхні видно коричневі плями, покриті пушком. При такій хворобі вони не підлягають тривалому зберіганню. Однак з моноліозом можна і треба боротись. Найкращі препарати від цієї напасті — Світч, Хорус, Топсин. Їх, а також інші засоби захисту, ви можете придбати у нас в магазині за посиланням https://klioma.com.ua/ua/zahist-roslun/.
- Кучерявість листя. Ця хвороба вражає молоді листочки. Вони стають покрученими, вкриваются характерними пухирцями і червоними плямами. Кучерявість викликають грибки, які починають активно розмножуватись, коли навесні температура повітря підвищується. Щоб не допустити розвитку хвороби, дерево потрібно регулярно обприскувати фунгіцидами. Це рекомендовано робити як весною і восени, так і до та після цвітіння.
- Борошниста роса. Це ще одне захворювання персика, викликане грибками. Головним симптомом є наліт білого кольору, який зʼявляється на листочках дерева. Хвороба сильно послаблює персик та погано впливає на показники урожайності. Для боротьби з нею підходять такі препарати як Фундазол, Топсин, Магнікур Сенсейшин та ін.
Шкідники, які загрожують персику
- Попелиця. Цей шкідник завдає багато проблем садівникам. Він вражає чимало дерев та кущів, в тому числі й персик. Попелиця значно ослаблює дерево і цим сприяє розвитку грибкових та інших захворювань. Боротись з нею досить важко, тому експерти радять починати з профілактики. Насамперед вони рекомендують використовувати липкі стрічки і боротися з мурахами. Також ефективними будуть препарати: Прованто Максі, Енжіо та ін.
- Довгоносик. Цей невеличкий жучок може завдати персику непоправної шкоди. Він активно знищує не тільки бруньки, але й цвіт. Тому на хороший урожай після довгоносика очікувати не варто. Для захисту врожаю використовуйте Енжіо або Прованто Вернал. Їх та інші інсектициди можна купити у нас в магазині https://klioma.com.ua/ua/zahist-roslun/insecticides/.
- Східна плодожерка. Вона становить велику небезпеку, адже її гусінь є дуже ненажерливою та активно знищує не тільки листки, але й плоди. Тому в літній період, коли східна плодожерка атакує дерево, йому потрібна підтримка спеціальних препаратів. Мова йде про такі засоби як Матч, Ампліго, Проклейм та ін.
- Кліщ. Якщо ви помітили на листі та дереві характерну павутинку, то можливо йому загрожують кліщі. Симптомом цього шкідника є також листя, яке згортається всередину. З кліщами слід боротись за допомогою таких препаратів як Вертімек або Актеллік.
Не забувайте також і про профілактику захворювань та шкідників персика. Для цього вчасно обрізайте старі гілочки, перекопуйте землю довкола дерева восени, старанно визбируйте всі опалі плоди та листя. Правильний догляд — це запорука того, що персик буде здоровим та потішить вас багатим та смачним урожаєм.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.