Чому тріскає капуста, та як цього уникнути?

Потріскана капуста — це доволі поширене явище, яке трапляється як у ранніх, так і у пізніх сортів. Подібна проблема дуже впливає на урожай, адже довготривалому зберіганню такі головки практично не підлягають. Оскільки, коли вже капуста потріскала, виправити ситуацію неможливо, важливо всі сили спрямувати на профілактику та усунення причин подібної патології.
Причини, через які капуста може потріскати
Досвідчені аграрії на власному досвіді знають причини, через які тріскає капуста. Як правило, справа у:
- Неправильному поливі. Всі знають, що капуста любить вологу, тому поливають її іноді аж занадто часто. Як результат — овоч вбирає багато води, дуже інтенсивно росте та через це тріскає. До речі, подібна причина не завжди повʼязана саме з поливом. Нерідко до такої ситуації приводять затяжні дощі.
- Несвоєчасному зборі врожаю. Якщо ваша капуста вже повністю достигла, але ви не забираєте її з городу, то ймовірність розтріскування значно зростає. Особливо це стосується ранніх сортів.
- Різких стрибках температури повітря. Наприкінці літа та на початку осені вночі може вже відчутно похолодати. Якщо присутні дуже різкі стрибки температурних показників, то це теж може стати причиною розтріскування капустяних головок.
Окрім того, варто памʼятати, що деякі сорти є більш схильними до розтріскування.. Інші ж, навпаки, демонструють стійкість стосовно до цієї патології. До останніх належать такі сорти як Колобок, Марафон, Альбатрос.
Як захистити капусту від розтріскування?
Щоб капуста не тріскала, перш за все її потрібно правильно доглядати. Ослаблений хворобами та шкідниками овоч більш схильний до такої ситуації. Саме тому потрібно вчасно проводити обприскування, використовувати фугніциди, інсектициди та інші необхідні препарати. А придбати їх можна у нас в магазині за посиланням https://klioma.com.ua/ua/zahist-roslun/.
Щоб капуста не тріскала, дуже важливо налагодити її полив. Не слід зволожувати землю частіше, ніж раз у 2-3 дні. Якщо ж йдуть регулярні дощі, то від поливу тимчасово можна відмовитись. Перевірити, чи потребує капуста води, досить просто. Візьміть невелику жменю грунту із глибини приблизно 10 см. Стисніть її у руці — якщо вона збилась у грудку, значить вологи вистачає, а якщо розсипалась, наче пісок, — рослину потрібно полити.
Якщо ви плануєте забирати капусту з поля, то приблизно за 21 день до цього полив потрібно припинити. Також якщо у вашій місцевості часто йдуть рясні дощі, рекомендовано зробити рівчаки, які будуть сприяти кращому відведенню вологи. У випадку, коли клімат, навпаки, посушливий, потрібно мульчувати землю.
Щоб капуста отримувала вдосталь вологи, використовуйте крапельний полив. Він не тільки більш корисний, але й значно спрощує життя власнику ділянки.
Що робити, якщо капуста вже потріскала?
Якщо через ту чи іншу причину капуста все ж потріскала, і ви не змогли врятувати від цього значну частину урожаю, не слід засмучуватись та викидати всі головки. Таку капусту теж можна використати. Найкращий варіант — це нашаткувати і заквасити її. Квашена капуста — дуже смачна та корисна страва, тому на вашому столі вона точно не буде зайвою.
Також потріскані головки капусти можна заморозити. Це можуть бути як окремі листки, так і дрібно нарізана капуста. Такі заготовки потім можна використовувати для приготування різноманітних страв: борщу, голубців та інше. Вони спрощують життя та значно пришвидшують процес готування їжі.