Які сидерати потрібно сіяти восени?
За весняно-літній сезон грунт на городі виснажується. Тому дуже важливо, щоб він зміг повністю відновитись до наступного сезону. Саме з цією метою уже у вересні починається посів сидератів. Вони несуть велику користь та роблять землю більш родючою. Тому не дивно, що з кожним роком все більше господарів садять їх у себе на ділянці.
Що таке сидерати та для чого вони потрібні?
Сидерати — це спеціальні культури, здебільшого однорічні, хоча бувають і багаторічні, які висівають в грунт одразу після збору врожаю. Зазвичай це відбувається у вересні або жовтні. В ролі популярних сидератів виступають озимі сорти пшениці та жита, бобові (соя, горох, сочевиця та ін.), люпин, конюшина та ін.
Сидерати мають могутню кореневу систему, тому вони захоплюють собою всю ділянку і таким чином не дають розмножуватись на ній бурʼянам. Окрім того, вони являють собою дуже корисне органічне добриво. Сидерати насичують землю корисними речовинами, а також захищають від хвороб та шкідників. Окрім того, вони чудово розпушують землю, що також позитивно впливає на показники урожайності. Саме завдяки всім цим корисним властивостям сидерати називають зеленими добривами.
Яким сидератам віддати перевагу?
З початком осені більшість власників городів задумується над питанням: які ж саме сидерати посіяти? Фахівці радять зупинити свій вибір на одному із наступних варіантів:
- Біла гірчиця. Вона є ідеальною для тієї ділянки, на якій ви у наступному році плануєте садити картоплю. Біла гірчиця збагачує грунт сіркою, а це значить, що вона дуже ефективна проти гнилі та шкідників. Придбати сидерат гірчицю можна у нашому інтернет-магазині за посиланням https://klioma.com.ua/ua/dobriva-dlia-roslun/siderat-gorchitsa/. Також в асортименті багато насіння інших культур.
- Жито. Його найчастіше садять після кабачків, болгарського перцю, картоплі чи помідорів. Жито чудово росте на будь-якому грунті та не боїться морозів. Воно збагачує землю калієм та рятує від нематод.
- Редька олійна. Це доволі універсальний сидерат, який не обовʼязково косити на зиму, що робить його дуже вигідним.
- Фацелія. Цей сидерат не просто корисний, але й дуже гарно цвіте. Як і редька, фацелія універсальна та підходить під будь-які грунти та культури. Вона ідеальна проти бурʼянів, тому якщо ви маєте з ними клопіт у себе на ділянці, то зверніть увагу саме на неї.
- Озима трава віка. Її зазвичай садять після бобових. А от після трави віки найкраще росте капуста. Цей сидерат добре бореться з бурʼянами, а також він багатий азотом. Проте варто памʼятати, що трава віка не дуже добре росте на кислому або ж надто сухому грунті.
- Райграс багаторічний. Його лікувальні властивості просто вражають. Саме тому райграс рекомендовано сіяти на грунтах, які страждають від гнилі вірусного чи бактеріального походження.
Вибираючи сидерат для свого городу, враховуйте, що його не можна сіяти, якщо він належить до того самого сімейства, що й культура, яку ви плануєте садити навесні. Наприклад, якщо ви хочете садити капусту, то перед нею не варто висівати рапс, адже обидві рослини належать до хрестоцвітих.
Сіємо сидерати правильно
Посів сидератів слід починати не пізніше, ніж 2-3 тижні після того, як зібрали урожай. Також землю важливо старанно очистити від бурʼянів. Якщо вона дуже суха, то її також можна полити.
Сіють сидерати з розрахунку 50 г насіння на 1 кв. м. Їх обовʼязково потрібно закладати в землю, але при цьому можна сіяти як в розсип, так і рядками. Глибина посадки становить 5-8 см, якщо грунт важкий, і на 10-15 см у легку землю.
На одній ділянці можна сіяти відразу кілька видів сидератів. Зокрема, вдалими комбінаціями вважаються: овес і жито, трава віка і гірчиця, овес і трава віка.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.