Обробка грунту від фітофтори восени
![Обробка грунту від фітофтори восени](https://images.prom.ua/3396954721_w200_h200_obrobka-gruntu-vid.jpg)
Осінь — це не лише час збору урожай, але й можливість покращити якість грунту у себе на городі чи в полі. Особливо актуальною в цей період є боротьба з різноманітними хворобами, такими, наприклад, як фітофтороз. Він завдає чимало клопотів господарям та дуже негативно впливає на урожай. Однак, знаючи деякі секрети, з ним можна і потрібно боротись. Зокрема, це варто робити восени у жовтні, коли урожай вже зібраний.
Що таке фітофтора та чим вона небезпечна?
Фітофтороз або, як його частіше називають в народі, фітофтора — це захворювання, яке спричиняють грибки Phytophthora infestans. Вони вражають як дерева і кущі, так і інші культури, зокрема овочі. Фітофтора є одним із найпоширеніших захворювань, тому зустрічається вона практично у всіх регіонах.
Збудник фітофторозу поширюється дуже швидко. А його головні симптоми найчастіше стають помітними у другій половині літа. Особливо, коли присутні різкі перепади між нічною та денною температурою і підвищена вологість. Уражені фітофторою овочі втрачають листя і пагони. Плоди також покриваються плямами та починають гнити. Найбільше від фітофтори страждає картопля та інші пасльонові.
Чому важливо обробити грунт від фітофтори восени?
Фітофтороз передається через мікроскопічні спори грибків. Потрапляючи у грунт, вони залишаються там надовго. Тому навіть, якщо ви зібрали всі рослини та знищили їх залишки, фітофтора нікуди не зникне. Вона успішно перезимує та на наступний рік під час сприятливих обставин знову почне активно розмножуватись. Це особливо актуально для регіонів із теплим кліматом, де зима мʼяка, а морози бувають рідко. Тому обробка грунту від фітофтори восени — це можливість повністю позбавитись від цього захворювання та отримати на наступний рік хороший урожай.
Які засоби боротьби від фітофтори слід використовувати?
Обираючи засіб від фітофтори, ви можете побачити, що асортимент таких засобів дуже великий. Зокрема, придбати фунгіциди, які мають потужну протигрибкову дію, можна у нас в магазині за посиланням https://klioma-servise.in.ua/ua/g71666892-fungitsidy.
Купують конкретний препарат, зверніть увагу, до якої групи він належить. Мова йде, зокрема, про хімічні та біологічні фунгіциди. Серед хімічних найбільшим попитом користується мідний купорос. Для обробки грунту потрібно 50 г порошку розвести у 200 мл теплої води. Коли суміш стане однорідною, добавити до неї ще 5 л води. Обробка проводиться з розрахунку на 2 кв.м. Проте, якщо фітофтороз дуже сильно виражений, тоді вказану кількість розчину використовують на 1 кв. м.
Також популярними хімічними фунгіцидами є сірка колоїдна і Оксіхом. Всі ці засоби є достатньо ефективними, оскільки працюють при будь-якому температурному режимі, а також під час дощів, але вони можуть становити небезпеку для людини чи тварин. Тому вносити їх у грунт потрібно обережно, використовуючи засоби захисту.
Також варто памʼятати, що хімічні фунгіциди можуть підвищити кислотність грунту. Тому, якщо у наступному році ви плануєте садити культури, які не люблять таку землю, ділянку слід олужнити золою.
Біологічні фунгіциди також досить ефективні. Це перш за все такі препарати як Агат-25К і Алірин-Б. Але для їхнього використання важливими є температурні показники, вологість, необхідність перекопування городу. Все це необхідно враховувати під час їхнього внесення в грунт. Тому уважно читайте інструкцію до таких препаратів, та суворо її дотримуйтесь.
Окрім хімічних та біологічних фунгіцидів, боротись з фітофторою можна й за допомогою народних засобів. Наприклад, популярним методом є заливання грунту окропом відразу після осіннього перекопування городу. При цьому важливо, щоб земля промокла, як мінімум, на 15 см. Такий спосіб навряд чи повністю позбавить від фітофтори, проте суттєво зменшить кількість спор. Крім того, він доволі займає багато часу та сил. Тому краще використовувати перевірені препарати, які гарантують хороший результат.
- Розкажемо, як розпочати бізнес по вирощуванні обліпихи. Розглянемо, плюси та мінуси бізнесу “на обліписі”, який сорт обліпихи вибрати для промислового вирощування, які технологічні особливості вирощування обліпихи, а також, скільки потрібно інвестувати в бізнес та на який дохід можна розраховувати.
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.