Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості викопування та зберігання моркви

Особливості викопування та зберігання моркви

Осінь — приємна пора для всіх, хто має город, адже нарешті є можливість зібрати урожай та поповнити запаси на зиму. У цю пору зазвичай викопують із землі коренеплоди, в тому числі й осінні сорти моркви. Щоб вона краще зберігалась та тішила насиченим соковитим смаком, варто зробити це у відповідності до певних правил.

Коли найкраще викопувати моркву?

Якщо йдеться про пізні сорти моркви, то їх найчастіше забирають з городу у другій половині вересня — на початку жовтня. Проте в даному випадку потрібно звертати увагу не на дату в календарі, а на те, якою є погода. Бажано зібрати урожай до початку приморозків. Проте, якщо ви не встигли — не засмучуйтесь, адже зазвичай морква добре переносить низькі температури, головне, щоб вона не затримувалась в холодному грунті.

Занадто швидко викопувати моркву теж не варто. Справа в тому, що саме восени, коли прохолодно, вона накопичує цукор та стає солодкою і смачною. Якщо викопати її швидше, то постраждають смакові якості. Оптимальною температурою, яка свідчить про те, що урожай можна збирати — це приблизно +4 °C. Якщо ж вона тривалий час є нижчою, то це означає, що морква вже не росте і тримати її у землі немає сенсу.

Правила збору врожаю

Якщо ви проживаєте у місцевості з посушливим кліматом та регулярно поливаєте город, то орієнтовно за місяць до збору моркви припиніть полив. В іншому випадку корепелоди можуть потріскати.

Збирати врожай моркви найкраще під час сухої та теплої погоди. Робити це вручну не рекомендовано, оскільки витягнути повністю коренеплід із землі важко, адже бадилля часто рветься. Саме тому краще використовувати комбіновану техніку. Для цього підкопуємо лопатою моркву, та паралельно тягнемо її за бадилля. Таким чином овоч буде цілим без ризику пошкодження. Також для подібної роботи нерідко використовують вила, проте ними можна проколоти овочі, тому рекомендовано брати лише лопату.

Після того, як ви викопали всю моркву, необхідно очистити її від бадилля. Ні в якому разі не відкладайте цю роботу, адже зелень “витягує” з овоча корисні речовини та соки, і від цього він стає сухим та несмачним. Обрізати бадилля можна ножем. Це роблять по різному: по точці росту зелені або ж залишаючи невеликий хвостик 0,5-1,5 см. Також бадилля можна викручувати руками.

Очищаючи моркву від зеленої частини, важливо також добре оглянути її. Коренеплоди з признаками гнилі необхідно відокремити від решти овочів, в іншому випадку хвороба пошириться і на них. Те саме стосується і моркви, яку погризли миші чи інші гризуни.

Зберігання моркви

Якщо морква мокра, то перед тим, як відправити її на зберігання, її потрібно просушити на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні. Також подібну процедуру потрібно провести, якщо ви вирішили помити коренеплоди. Таке часто роблять для того, щоб добре оглянути кожен овоч на предмет хвороби чи пошкодження.

Зберігати моркву найкраще в ящиках чи в коробках, пересипаючи піском. Також можна скласти її в чисті пакети чи мішки, і зробити в них отвори для доступу повітря. Який би варіант ви не вибрали, спочатку обробіть місце для зберігання фунгіцидами. Це захистить моркву від грибків та інших захворювань, які турбують її взимку. Придбати фунгіциди можна у нас в магазині за посиланням https://klioma-servise.in.ua/ua/g71666892-fungitsidy.

Для того щоб морква добре та без проблем зберігалась, варто подбати і про правильний температурний режим. Він повинен бути в межах 0 - +2 °C. При вищій температурі коренеплоди почнуть рости, а при нижчій — можуть примерзнути. Найкращим місцем для зберігання стане сухий погріб чи підвал. Якщо моркви небагато, ви також можете зберігати її в холодильнику.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner