Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4392 відгуків
Вільна дата відправки: 10.09.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як правильно садити часник на зиму?

Як правильно садити часник на зиму?

Озимий часник — дуже популярна культура. Від ярого він відрізняється більшими розмірами зубчиків та більш насиченим і гострим смаком. Посадивши його на зиму, влітку ви отримаєте свіжий урожай. І хоч для довготривалого зберігання озимий часник не підходить, проте він ідеально доповнить ваш раціон протягом літніх та осінніх місяців. Однак, щоб урожай був справді хорошим та багатим, варто потурбуватись про це ще восени.

Коли найкраще садити озимий часник?

Вважається, що найкращим часом для посадки озимого часнику є період за 35-40 днів до початку морозів. Протягом цих кількох тижнів він встигає добре вкоренитись, але при цьому не встигає випустити зелені паростки. Проте важливим фактором є і те, на яку глибину ви плануєте садити часник. Наприклад, якщо вона становить 3-5 см, тоді посадку можна здійснювати на 2-3 тижні до морозів. Якщо ви садите часник досить глибоко — на 10-15 см в землю, то тоді цю процедуру можна починати набагато раніше — на початку вересня або навіть наприкінці серпня. Проте слід зауважити, що найбільш оптимальною вважається глибина на 4 см.

Вибираємо та готуємо грядку для озимого часнику

Часник обожнює світло, тому важливо садити його на сонячній, добре освітленій стороні. Бажано, щоб це не була низовина, де навесні може збиратись тала вода. Також є певні вимоги до грунту. Найбільш бажаний варіант — це некисла пухка земля.

Частіше за все озимий часник садять на місці, де росли інші культури. Найкращими попередниками вважаються помідори, бобові та огірки. Також часник гарно росте після кабачків, гарбузів, капусти ранніх сортів. А от на місці, де росла картопля, цибуля чи інший коренеплід часник садити не варто. Також не слід садити два рази підряд на грядці сам часник, адже гарного урожаю у такому випадку скоріш за все не буде.

Якщо ви хочете удобрити грунт перед посадкою часника, то робити це потрібно не пізніше, ніж за 3 тижні до самої процедури. Для цього слід використати комбінацію із 5 кг перегною, 20 г калійної солі та 30 г суперфосфату. Вказані пропорції підходять для удобрення грядки розміром 1 м². Крім того, бажано обробити грунт розчином мідного купоросу. Його, а також інші засоби захисту та добрива ви можете придбати у нас на сайті.

Важливо памʼятати, що грядку на часник не можна перекопувати перед самою посадкою. Їй потрібно дати час “осісти”, тому цей етап робіт потрібно проводити хоча б за 1-2 тижні до посадки. Дотримання цього правила завадить часнику опинитись занадто глибоко у землі та прискорить його ріст навесні.

Посадка часнику

Перед безпосередньою посадкою треба підготувати часник. Для цього розберіть його на окремі головки та відкиньте ті, які виглядають привялими чи мають пошкодження. Також можна деякий час (12-24 години) потримати приготовані головки часнику у слабкому розчині марганцівки. Це захистить майбутню рослину від захворювань.

Для посадки часнику на грядці слід зробити борозни, які знаходяться одна від одної на відстані не менше 15 см. Головки часнику кладемо у борозни кожні 8-10 см. Ні в якому разу не потрібно вдавлювати їх у землю, оскільки це уповільнить їх ріст. Після цього загортаємо грядку землею та мульчуємо. В якості мульчі можна використовувати різноманітні природні матеріали, наприклад, хвою чи опале листя. Шар мульчі повинен становити близько 10 см. Якщо ж у вашому регіоні зима тепла, то від мульчування можна відмовитись.

Посаджений таким чином часник залишаєте аж до весни. Ніякого додаткового догляду він більше не потребує.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner