Як правильно підготувати виноград до зими?
Виноград сьогодні вирощують практично у всіх регіонах України. Завдяки різноманіттю сортів, навіть у нашому кліматі можна отримати з нього гарний урожай. Проте зимові морози для винограду становлять небезпеку, особливо, якщо у вашому регіоні суворі зими. Тому підготовку до цього періоду слід починати ще восени. Вона включає в себе не тільки укриття винограду, але й його обрізку, підживлення та обробку.
Обробка та підживлення винограду
Восени перед укриттям винограду його варто обробити від грибкових та інших захворювань. Подібна процедура відома як викорінююче обприскування. Бажано робити її, коли опаде все листя. Для обробки використовують зазвичай розчин мідного купоросу або інший фунгіцид, придбати який ви можете у нас в магазині за посиланням https://klioma-servise.in.ua/ua/g71666892-fungitsidy.
Підживлення винограду восени допомагає йому стати більш міцним та позитивно впливає на майбутній урожай. Для цієї процедури можна використати мінеральні добрива, які вносять на грунт під кущем, або розчиняють їх у воді та поливають рослину. Дуже важливо підживити виноград до обрізки — у вересні або у жовтні.
Раз в 3-4 роки рекомендовано вносити органіку під виноград. Процедура виглядає схожою на ту, яка проводиться при посадці куща. Але у цьому випадку яму викопують на відстані приблизно 30 см і заповнюють компостом, гноєм чи іншим органічним добривом.
Обрізка винограду
Приблизно через 2 тижні після того, як ви повністю зібрали урожай винограду, потрібно провести обрізку лози. Перш за все необхідно видалити хворі та пошкоджені пагони. Також обрізанню підлягають і здорові гілки. Їх обрізають так, щоб над “живою” брунькою залишалось 1-2 см. У випадку, коли пагін залишився зеленим, то видаляють усю його зелену частину.
Досвідчені садівники запевняють, що обрізка винограду повинна бути суттєвою. У дорослого куща вона передбачає видалення практично 80 % його сезонного приросту. В кінцевому підсумку після правильного проведення процедури у вас повинно залишитись 2-4 рукави та не більше 100 вічок.
Як укрити виноград на зиму?
Укриття винограду — це, напевно, найважливіша процедура для захисту від морозів. Зазвичай цю роботу проводять у кінці жовтня або на початку листопада в залежності від погодних умов конкретного регіону. Температура в цей час повинна знаходитись в межах між 0 °C та -5 °C Також бажано накрити виноград приблизно через 2-3 тижні після обрізки. Перед укриттям його потрібно добре полити, оскільки це насичує рослину життєво необхідною вологою та захищає корені від замерзання.
Найпростіший варіант укриття винограду — це просто прихилити лозу якомога нижче та присипати землею. Але якщо морози будуть сильними, то такого захисту може бути недостатньо. Тому рекомендовано викопати траншеї глибиною близько 50 см, вкласти туди виноград, і тільки після цього присипати.
Також популярним є так званий сухий спосіб укриття, який передбачає застосування певних матеріалів. Його використовують зазвичай власники великих плантацій. У цьому випадку попередньо скріплені між собою лози винограду кладуть на шифер, розкладений на землі, і обгортають папером чи картоном. Після цього над виноградом на висоті приблизно 35 см ставлять дуги, бажано металеві, і їх додатково укривають утеплювачем, на який по краях кладуть щось важке. Щоб всередині накриття не збирався конденсат, також треба зробити кілька дірок. Завдяки такій продуманій конструкції навіть найвибагливіший сорт винограду успішно перезимує та на наступний рік потішить вас смачним урожаєм.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.